Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP hitelkártya miatt miért...

OTP hitelkártya miatt miért kaptam ilyen SMS-t?

Figyelt kérdés

"... xxx számlán az elszámolási időszak végén hitelkártya tartozása 134133 Ft, mely alapján 2020.02.28ig minimum fizetendő összeg 6707 Ft."


Azért lett hitelkártyám, mert egyszer az ügyintéző ajánlotta nekem, mivel látta, hogy szinte mindent bankkártyával fizetek. És azt mondta, hogyha hitelkártyával fizetek, akkor minden vásárlásom után min 1% visszajár majd év végén.

Azt mondta hogy a hitelkártyára minden hónap 13ig kell visszatölteni azt a pénzt, amit elhasználsz róla, és akkor nem lesz semmiféle díja a dolognak.


Egyszer telefonon is hívtam a központot, mert valami nem volt jó a kártyával, és ott azt mondták, hogy úgy látják, hogy automatikus beszedéssel veszi majd le az összeget a sima bankszámlámról a hitelkártyára, minden hónap 13ig.


Erre most ezen sms alapján tartozásom van. A sima folyószámlámról nem vontak le pénzt. De ha most kb 7000 Ft lesz a bünti, mert hogy nem utaltam a hitelkártyára, mikor azt mondták, hogy automatikus lesz, akkor falnak megyek.


Hétvégén nem lehet hívni őket, próbáltam.


Szerintetek mi ez, mit csináljak?


Köszönöm

22l


2020. febr. 15. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy Neked kell megadni a megbízást a netbankon keresztül, hogy automatikusan vonják le.

Gondolom, ezt nem állítottad be, ezért jött az sms.

2020. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami: van a folyószámládon 134.133 ft? Mert csak akkor tudja "feltölteni", ha van ennyi pénz a számládon. Ha nincs, akkor jogos a kamat.
2020. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Majd 28-án nézd meg hogy levették e automatikusan a teljes összeget.
2020. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van a bankszámlámon ennyi összeg bőven igen. Le tudta volna vonni. Hétfőn telefonálok és reklamálok
2020. febr. 15. 14:53
 5/11 subrette ***** válasza:
77%

Most volt a hitelkártyád fordulónapja. Hónap 10-én szokott lenni, ha MasterCard Gold kártyád van, más típusúnak lehet máskor. Ilyenkor mindig fogsz kapni egy ilyen SMS-t az előző hónap (azaz előző hónap 11-ikétől aktuális hónap 10-ig) költéseiről. Jól mondták a bankban, a folyószámládról február 28-án fogják levonni ezt az összeget, és akkor ingyen használtad a bank pénzét, nem fognak kamatot felszámítani.

Ha adott hónapban nincs annyi pénzed, amennyi a költésed volt, akkor nem muszáj a teljes összeget ilyen módod befizetned (ha nincs annyi a folyószámládon, akkor nem is tudják honnan levonni), de az SMS-ben megjelölt minimum összeget (általában a tartozás 5%-a) mindenképpen be kell fizetned, pl. saját bankszámlák közötti utalással.

Igen, most tartozásod van a bank felé, de ez folyó hó 28-ig (vagy ami aktuálisan az SMS-ben van) kamatmentes.

2020. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Erre most ezen sms alapján tartozásom van."


Igen. Minden, amit a hitelkártyáról költesz, az tartozás, mivel nem a saját pénzedet költöd, hanem a bankét.


Amennyiben ezt a tartozást 100%-ban visszafizeted a zárást követő 15 napban (fizetési határidő), akkor teljesen kamatmentes lesz a hitel. (A zárás az OTP hitelkártyáknál 13-án van, ezért kaptál mostanában SMS-t, ami mellesleg bizonyos esetekben fizetős és csoportos beszedés vagy netbank mellett halál felesleges.)


A minimum fizetendő összeg a teljes tartozás 5%-a, ezt mindenképp fizetned kell a határidőig, viszont a maradék 95%-ot nem vagy köteles kifizetni, ha nem zavar, hogy kamatot fognak számolni (nem is keveset).


Ha automatikus csoportos beszedés van beállítva a teljes összegre, akkor le fogják vonni, de nem azonnal, hanem a fizetési határidőig. Emiatt nem kell telefonálni és reklamálni!


Érdemes kicsit jobban beleásni magad a hitelkártya működésébe és körülötte lévő szabályokba, ha nem akarsz feleslegesen kamatokat fizetni, és még valami megtérülést is szeretnél. Mert pl. a teljes teljes összegre szóló csoportos beszedés havi díja ~1000 forint, ha ehhez hozzáadod a havi ~300 forintos zárlati díjat és a kártya éves ~4000 forintos díját (+ esetleges SMS értesítés díja), akkor már az éves költséged ~19000 forint. Ezzel szemben a maximális visszatérítés 30000 forint, tehát maximum 11000 forintot nyersz évente.

2020. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, és csak hogy nyomatékosítsam, a minimum fizetendő összeg az nem kamat ("bünti"), semmi köze hozzá! Az csak egy összeg, amit minimálisan fizetned kell.
2020. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem kéne hitelkártyát nyomni, inkább hitelmentesen élni és abból költeni, ami van...
2020. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Abból költök, amim van, csak a kártyákkal akartam sakkozni, hogy legyen egy minimális nyereség. De akkor úgy látszik, ezt most buktam.
2020. febr. 17. 08:12
 10/11 anonim válasza:
Ma engem is rábeszéltek egy ilyen hitelkártyára, pedig csak a "normál" bannkkártyámért mentem be, el is ment az egésszel vagy 1,5 óra. Na, kíváncsi leszek, mi lesz ebből! Mondjuk sokszor nem fogom használni, illetve csak kisebb összeget költök majd róla.
2020. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!