Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek most a spórolt...

Mit tegyek most a spórolt pénzemmel? Egy élet munkája van benne.

Figyelt kérdés

Negyven közeli férfi vagyok, egy kisebb lakás ára van most félretéve állampapírban.


Napok óta azon gondolkodom, hogy kiveszem az egészet az állampapírból, és bármilyen ingatlanra elköltöm egy jelentős részét.


Azért nem az egészet, mert a munkahelyem is veszélybe került, nagyon jó esetben 1-2 hétre vagyok a fizetetlen kényszerszabadságra küldéstől, szükségem van 2-3 millió Forintra a túléléshez.


Sokan azt mondják, felesleges lakásra elkölteni, mert az ingatlan értéke is leeshet, de legalább egy esetleges államcsőd, hiperinfláció esetén a lakás jó eséllyel a tulajdonomban marad.


Mit tegyek? Ha megvárom az esetleges gazdasági csődöt, kb. 20 év túlórákkal teli munkája veszik el.


2020. márc. 20. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Részletkérdésnek tűnhet, de szerintem fontos. Nem vagyok benne biztos, hogy tudsz most normál körülmények között lakást venni.

Ingatlanirodák biztos, hogy működnek most? Találkoznak napi szinten 10-20 nézelődővel?

A lakástulajdonosok biztos, hogy beengednek most idegeneket?

Fogsz találni ügyvédet, aki fogad?

El tudod intézni a továbbiakat?

Pl. állami, önkormányzati fenntartású helyeken megszűnt az ügyfélfogadás. Be tudsz menni a földhivatalba? Szerintem nem.

Ezek csak tippek.

Azt tudom, hogy a kormányablakok nem működnek, ezért gondolom, hogy a fentiek sem. Vagy legalábbis nem minden.

2020. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

"Napok óta azon gondolkodom, hogy kiveszem az egészet az állampapírból, és bármilyen ingatlanra elköltöm egy jelentős részét."


Senki sem tudja mi lesz, de jó eséllyel a állampapírok kamatait továbbra is fizetik, míg a lakások ára jó eséllyel csökkenni fog. Ha ez igaz (mármint amit az előbb írtam, hogy szerintem történni fog), akkor a legrosszabb kb amit tehetsz ha kiszállsz és lakást veszel.

2020. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

40 éves korodban még minimum 25 éved van a munkaerőpiacon! Lakásvásárlás helyett tanulj valami hasznosat a pénzedből, hogy a következő 25 év ne szenvedéssel teli túlórákkal teljen.


25 év alatt minimum 6 kormányváltás fog történni.


Szóval semmi sem múlik azon, hogy most kiveszed e és veszel lakást.

2020. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Ebből az egyetlen reális veszély a hiperinfláció - ami azért az EUR árfolyamot nézve már kb. le is zajlott.


Ergo nem pánikolni kell, hanem ha nem bízol a forintba akkor USD-be vagy EUR-ba váltani a pénzed. Ingatlan szvsz annyit fog esni a következő 1 évben, amit semmilyen infláció nem tud megfejelni...

2020. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben most szinte mindet részvényekbe raknám. Simán lehet, hogy lesznek még lejjebb az árfolyamok, de a mostani árak hosszú távú befektetéshez kiváló belépési szinten vannak.

Nekem sajna pont most nincs egy fillérem se, voltam olyan szerencsétlen, hogy tavaly év végén vásároltam lakást.

2020. márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ne panikolj... Maradj az S.gedden. Ha most elkoltod a pénzt akkor miből élsz ha nem lesz munkád? Ráadásul egy ingatlannal meg költségek is jönnek... Pont a vihar közepén az kell nem?


Nem lesz sem hiper, sem szuper infláció államcsod esetén meg mind1 kenheted hajadra az összes dolgot..


Maradj a pozícióban.. És várd ki

2020. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Azzal nem értek egyet, hogy államcsőd esetén kenhetem a hajamra mindenemet.


Ha van egy vidéki házam, telkem, azt államcsőd esetén senki sem veszi el jó eséllyel.

A pénzt viszont söprögethetem az utcán.

2020. márc. 31. 19:51
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Vidéki ház? És mire mész vele? Most komolyan kérdem.. Enni miből fogsz, fűteni miből fogsz?


Az államcsőd, hiper infláció nem nem lehet olyan mint a 29 es válság. Olyan globalizált világban élünk ha bukik unión belül egy ország akkor már az unionak is annyi, lehet forintod, euród stb. Az állam nem fizet nyugdíjakat nem fizet a az alkalmazottaknak.. Stb. Az már akkora válság lenne hogy nem azon aggódsz hova tedd pénzed..


Aki tőzsdezik ilyenkor veszíti el mindenét mert panikol elad mindent és hatalmas pénzt bukik. Az nem baj hogy az utóbbi 10 évbe valami 70%ot emelkedett a tőzsde.. Meg fog is, csak ki kell várni. Nem kell rohanni kivenni a pénzt mert nagyobbat fogsz vele bukni mint amennyi hasznod lesz.

2020. ápr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ok, akkor hasonlítsuk össze az állampapírt az ingatlannal!


Állampapír:

- a vásárlásnak nincsenek költségei, névértéken veszed, aztán nézed, ahogy naponta kamatozik.

- A kamat után nem kell adóznod, akkor sem, ha nem TBSZ-re veszed.

- Bármikor eladhatod, a MÁK megveszi és a felhalmozott kamatokat megkapod, még akkor is, ha lejárat előtt szabdulsz meg a papírtól.

- Bárhol a világ bármely pontján eladhatod, átutalhatod, jegyezheted.


Ingatlan:

- a vásárlás után kapásból vagyonszerzési illetéket kell fizetned.

- Ha kiadod, a bevétel után 15% SZJA fizetendő (most a szürke opciót hagyjuk), az állagromlás miatt pedig veszíthet az értékéből.

- Az eladási lehetőségek korlátozottak: valószínűleg többért adod el, mint amennyiért vetted, de időbe telik megtalálni a vevőt és a piac leginkább Budapesten pörög, ahol egy teremgarázs hely is 5 millió, egy lakás meg minimum 30.


Ezekből kiindulva egy budapesti lakás talán versenyképes, mert a brutál magas bérleti díjak mellett elég szép hozamot termel, így talán versenyezhet az állampapírra, viszont egy vidéki házból soha egy fillért nem fogsz tudni kivenni, de költségeket termel (állagmegőrzés, gondozás, adók stb.)

Jelenleg az államcsődnek nagyon minimális az esélye, kb. ugyanannyi, mint annak, hogy egy földrengés teljesen megsemmisíti az ingatlanodat.

Szerinte jó helyen van az ott!

2021. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Eltelt 10 hónap a kérdés kiírása óta, nem jött se hiperinfláció se összeomlás. Az állampapírt se vette el a Fidesz, erről ennyit...
2021. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!