Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Három éve OTP-től OTP faktorin...

Hpista81 kérdése:

Három éve OTP-től OTP faktoringhoz került a lakáshitelem, fizetgetem nekik, de a márc18 kormányrendelet vonatkozik a követeléskezelőkre is? Azaz moratórium alá esik az OTP faktoring felé törlesztendő tőke és kamat is?

Figyelt kérdés

2020. márc. 21. 19:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Erre egyszerűen az a válasz és azt fogják írni, hogy a hozzájuk került követelés már nem hitel, hanem tartozás és nem törleszted, hanem részletfizetést adtak, hogy ne kelljen egyben befizetni.

És ez így is van.

2020. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Amúgy az mkk Zrt oldalán megjelent egy tájékoztató erről.
2020. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
ma hívtak az otp faktoringtól, hogy kérhetem a moratóriumot 2021. januráig. beszéljetek velük!
2020. márc. 26. 08:45
 14/27 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, de azzal azért számolj, hogy a faktoring esetén baromi magas napi, heti kamatot számolnak, így simán megduplázódik az adósságod addig.
2020. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Szia, maguktól hívtak fel? és mit jelent az hogy kérheted? Írásban kell kérvényezni? Mert most már többször is kimondták h az eszközkezelőkre is vonatkozik. Bár ma reggel úgy mondta be hogy "bizonyos esetekben" Nem értem miért nem lehet értelmesen fogalmazni részükről. Köszi ha válaszolsz.
2020. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

maguktól hívtak fel, van egy új, tegnap esti kormányrendelet, gondolom ez érvényes rájuk is: "Az R. 1. § (1) bekezdése alkalmazásában adósnak minősül a természetes személyek adósságrendezéséről szóló

2015. évi CV. törvényben meghatározott eljárások alatt álló adós, valamint az adós hiteltörlesztési kötelezettségeiért

helytállni köteles személyek is."


hívd fel őket, vagy emailben kérj visszahívást ez ügyben. telefonon megállapodtok, ők kiküldik postán ás vissza kell küldeni aláírva

2020. márc. 26. 10:37
 17/27 A kérdező kommentje:

nem duplázódhat meg, és a rendelet szabályozza a kamatokat is.

óriási infláció lesz, már be is indult a hullám, a mostani forintgyengülés is ezt erősíti, a forintban jegyzett hitelek reálértéke csökkenni fog

2020. márc. 26. 10:41
 18/27 anonim ***** válasza:
Köszi az infót! Így már kezd alakulni a helyzet kedvezően felénk. Írtam nekik én is Emailt, várom a válaszukat. Ellenben a 14-eske nem tudom miről beszél, kamatok,meg több lesz... Biztos jós
2020. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Követem ha nem gond
2020. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ránk csak kérvényezéssel vonatkozik, újfent beszéltem a faktoringgal, és utólagos elnézést kérek a 14-estől , valóban emelkedni fog a törlesztő kamat +++. de nem tudta megmondani h mennyivel :(((((((((
2020. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!