Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáshitelt és a személyi...

A lakáshitelt és a személyi kölcsön lehetséges egybe rakatni?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy nem szeretnék bérelni mástól, inkább ugyanakkora összegben fizetem a saját lakásom törlesztőrészletét a bank irányában. ( ugyanannyiba jönne ki mint a lakásbérlésem )

Fiatal vagyok, 21 éves, és középiskola után, amint szakmát kaptam, azóta dolgozom. Annó tavaly, volt egy családi egészségügyi gond, amihez nagyon gyorsan pénzt kellett szerezni, ezt pedig csak személyi hitellel tudtam megoldani, viszont soha nem késtem egy részlet fizetéssel sem.


A kérdésem szóval az, hogy ha lakáshitelt szeretnék felvenni, akkor kérhetem hogy a fenn maradó 3 miilió ft összeget a személyihitelből, rakják hozzá a lakáshitelhez? ( mivel a lakáshitelhez minden adott, igy gondoltam benyujtok egy ilyen kérvényt - kérdést, mivel igy a kettő hitelt külön, nagyon nehéz lenne számomra fizetni. ) Konktrétan úgy gondoltam, hogy a lakáshitel pl 20 évig 100.000 ft havi összeg, akkor ezt még rakják hozzá, majd lebontva ezt is 20 évre fizetem. ( szóval a 100k helyett kb 120k.ft havonta )


Szerintetek ez lehetséges, vagy csak egy ifiju bolond ábrándozik ilyenekről?


Sajnos ez nélkül nem fogok lakáshitelt felvenni, amig ezt le nem tudom, mivel túl túl sok lenne havi szinten a kiadásom.



2020. ápr. 23. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Keress meg egy hiteltanácsadót, hogy mit tud a te helyzetedre ajánlani.
2020. ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Kérni kérheted.


Az egy másik kérdés, hogy a bank megadja e, és beleférsz e a JTM keretbe.



Manapság egyébként nem szeretnek a bankok úgy hitelt adni, hogy gyakorlatilag tényleg nincs önerőd.

2020. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem szóval az, hogy ha lakáshitelt szeretnék felvenni, akkor kérhetem hogy a fenn maradó 3 miilió ft összeget a személyihitelből, rakják hozzá a lakáshitelhez? ( mivel a lakáshitelhez minden adott, igy gondoltam benyujtok egy ilyen kérvényt - kérdést, mivel igy a kettő hitelt külön, nagyon nehéz lenne számomra fizetni. )"


Nos, ahogy számoltam, min15-18 millió lakáshitelt szándékoznál felvenni.

Azt írod, hogy a lakáshitel felvételéhez "minden adott" - no, hát ezt nem egészen hiszem: ugyanis, a bank csak a megvásárolni kívánt ingatlan 80 %-áig hitelez, a többinek önerőnek kell lennie, ami esetedben, még egy 15 milliós lakás megvásárlásánál is min. 3 millió ft.


Ehelyett Neked nem 3 millió önerőd van, hanem 3 millió tartozásod.

Bocs, hogy ezt mondom, de ha nem akarsz hitelcsapdába keveredni, akkor szállj le a födre, amilyen gyorsan csak tudod, fizesd ki a 3 millió tartozást és utána kezdj el gyűjteni önerőre.

Az egyébként sem nagyon jelemző, hogy valakinek 21 évesen saját lakása legyen - simán kibírsz még pár évet lakás nélkül. Tudom, nem jó albérletben élni, de hát valamit valamiért.

2020. ápr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
A JTM jobban fog fájni neki. A havi 120 hiteltörlesztőhöz a minimum 240 nettó kell a törvény szerint, a banki gyakorlat viszont általában még ennél is többet kér. Ha 21 évesen ennyit keresel, akkor inkább spórolj 1-2 évet és mindjárt jobb helyzetből indulsz.
2020. ápr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mindig vicces, amikor valakii 18-20 évesen beszél 20 éves lakáshitelről.


Gondold végig kérdező, gyakorlatilag ugyananny ideig, amennyit eddig éltél, minden hónapban ki kell 120-at csengetned.

2020. ápr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

"kérhetem hogy a fenn maradó 3 miilió ft összeget a személyihitelből, rakják hozzá a lakáshitelhez? ( mivel a lakáshitelhez minden adott, igy gondoltam benyujtok egy ilyen kérvényt - kérdést, mivel igy a kettő hitelt külön, nagyon nehéz lenne számomra fizetni. )"


Tehát arra gondolsz, hogy két hitel helyett csak egyet fizetnél? Ez nem igazán működne, lakáshitelt maximum a fedezetül felajánlott ingatlan értékének 80%-áig hiteleznek, de a gyakorlatban ez az arány 70-60% inkább. Tehát 30-40% önerővel kell rendelkezned, plusz egyéb költségek. A meglévő személyi kölcsönnel a lakashitel nem vonható össze, ráadásul csökkenti a jövedelmed terhelhetőségét is.


Ilyen fiatalon elég jelentős a meglévő tartozásod, írod is, hogy a két törlesztő sok lenne (összevonva se sokkal lenne kevesebb). Inkább arra kellene törekedned, hogy minél előbb visszafizesd. Még lesz időd gyűjteni, az élethelyzeted és a preferenciáid is sokat változhatnak még.

2020. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Önerő?


Legalább néhány hónapnyi megélhetésre elég félretett külön pénz (amihez máskülönben SOHA nem nyúlsz), hogyha a következő 20 évben munkanélküli vagy beteg leszel, ne dőljön be egyből a lakáshiteled?


Ezek kellenének.

2020. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az önerő nélkül 120 ezret téma amúgy azért is vicces, mert 8 hónapig kellene a bank számára fizetendő 120 ezret félreraknia, és máris lenne 1 milliója.


De az elmúlt években a legtöbb önerő nélkül vásárolni akaró embernek a majdani törlesztőrészletekből egy fillért nem sikerütl félrerakni (vagy ilyen maximum 1-2 hónapot).


Miből gondolják ezek az emberek, hogyha 8 hónapon át nem tudtak takarékoskodni, hogy meglegyen az első millió, akkor majd a következő 240 hónapban ez gond nélkül menni fog?

2020. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megy a zöld kéz mindenkinek.


A 30% öneröm megvan hozzá, de ha visszafizetem most a személyi kölcsönt, akkor eluszik az öneröm.

Jelenlegi keresetem pedig kb 600k nettóban átszámolva, elég munkaidővel rendelkezem, illetve vettem egy autot ( ha megélhetési gondjaim lennének ne adj Isten, akkor gyorsan eladom ár alatt is akár )

A pénznem és az lakáshitel összeg csak példa volt, ausztriában élek ( szóval euroban számoljatok..)

Lényegében a házbér ára és a banki kölcsön törlesztője megegyezik.


Azért szeretném ezt ilyen hirtelen megvenni, mivel most adott a lehetőség, egy olyan lakásra, ami több részből áll ( föld sz.+emelet ) külön bejárattal, és kitudnám adni is . A kiadott része pedig szinte fedezi a kölcsön részletét.


A bank pedig simán belemegy a hitelbe, már utánna jártam, viszont nemtudom, hogy lehetséges lenne-e egyberakni a kettőt, illetve érdemes -e feltennem a kérdést, vagy csak leégetem magamat, mivel ilyen nincs és nem reális a feltételezésem.

2020. ápr. 24. 21:13
 10/13 anonim ***** válasza:

OK. Akkor már csak egy kérdésünk van: most akkor milyen banktól akarsz hitelt felvenni?

Magyar vagy osztrák banktól? - mert nagyon nem mindegy...

2020. ápr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!