Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáshitelt és a személyi...

A lakáshitelt és a személyi kölcsön lehetséges egybe rakatni?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy nem szeretnék bérelni mástól, inkább ugyanakkora összegben fizetem a saját lakásom törlesztőrészletét a bank irányában. ( ugyanannyiba jönne ki mint a lakásbérlésem )

Fiatal vagyok, 21 éves, és középiskola után, amint szakmát kaptam, azóta dolgozom. Annó tavaly, volt egy családi egészségügyi gond, amihez nagyon gyorsan pénzt kellett szerezni, ezt pedig csak személyi hitellel tudtam megoldani, viszont soha nem késtem egy részlet fizetéssel sem.


A kérdésem szóval az, hogy ha lakáshitelt szeretnék felvenni, akkor kérhetem hogy a fenn maradó 3 miilió ft összeget a személyihitelből, rakják hozzá a lakáshitelhez? ( mivel a lakáshitelhez minden adott, igy gondoltam benyujtok egy ilyen kérvényt - kérdést, mivel igy a kettő hitelt külön, nagyon nehéz lenne számomra fizetni. ) Konktrétan úgy gondoltam, hogy a lakáshitel pl 20 évig 100.000 ft havi összeg, akkor ezt még rakják hozzá, majd lebontva ezt is 20 évre fizetem. ( szóval a 100k helyett kb 120k.ft havonta )


Szerintetek ez lehetséges, vagy csak egy ifiju bolond ábrándozik ilyenekről?


Sajnos ez nélkül nem fogok lakáshitelt felvenni, amig ezt le nem tudom, mivel túl túl sok lenne havi szinten a kiadásom.



2020. ápr. 23. 21:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Osztrák bankkal egyeztettem, Ők garantáltan adnak lakáshitel évi 1,5%-os éves kamattal számolva, így jelenleg az itteni bankok az opcionálisabbak. ( Amugy is országon kívüli ingatlanvásárlásra nem igényelhető lakáshitel, szerintem, de javítsatok ki ha tévedek )

Viszont, ha nem tévedek, akkor gondolom, hogy a bank rendszerei európai szinten nem sokban különböznek, mivel van egy "norma feltétel" aminek minden adott ország bankjának meg kell felelnie. Legyen az akármilyen hitel, kölcsön, befektetés, stb.

2020. ápr. 25. 12:24
 12/13 anonim ***** válasza:

De tévedsz: pl. Spoanyolországban a bankok nettó 300 ezer ft-os fizetés alatt szóba sem állnak az emberrel lakáshitel terén.

Szóval inkább az osztrák banknál érdeklődj.

Ha meg a személyi hiteled itt van, akkor még faramucibb a helyzet.

2020. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A fizetésem az áltagkereset +30% kb, ott venném fel a lakáshitelt, ahonnan a személyi kölcsönt is, már ha lehetséges az egybehelyezés..

Ott már ismerik a fizetési szokásaimat,stb.

2020. ápr. 25. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!