Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelenleg mibe érdemes havi...

Jelenleg mibe érdemes havi 100 ezer Ft-ot befektetni, hogy kamatozzon?

Figyelt kérdés
Nyilván nem milliókat várok tőle, csak teljesen hülye vagyok a témát illetően, ezért kérnék egy kis segítséget, hogy ha van havonta ennyi pénzem, amit félre tudok tenni, akkor minek van értelme, hogy mégis egy pár forint hasznom legyen rajta?

2020. máj. 20. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Kockázatmentesen Magyar Állampapír plusz vagy inflációkövető magyar állampapír.

Amúgy befektetési alapok közül választhatsz még, vannak óvatosak és merészebbek is, ezt te döntsd el, melyiket. Vannak olyan befektetési alapok, melyekbe rendszeresen tudsz rakni, mondjuk havonta 100.000 ft-ot. Így megoszlik, hogy milyen árfolyamnál szállsz be az alapba, ez kicsit mérsékli a kockázatot. Minden banknak vannak ilyen konstrukciói.

Konkrét tőzsdei részvényeket és kötvényeket a hozzáértés hiányában nem ajánlom neked.

2020. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Láttam olyat, hogy Egyéves Magyar Állampapír, de 2,5%-os kamattal, és 3%-os beszállási költséggel + éves értékpapírszámla díjjal nem igazán kifizetődő :D

Inkább olyan kéne, ha van ilyen lehetőség, ami esetleg havonta, vagy félévente kamatozik pár forintot, hogy szemmel látható értelme legyen az 'eltüntetett' pénznek, és legjobb esetben ne csak a számlavezetési díjat tudjam visszaforgatni.

2020. máj. 20. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Magyar Államkincstárnál is lehet értékpapír számlát nyitni és az ingyenes. MÁP+ és PMÁP is 5 éves lejáratra évente kb 4-5% kamatot ad, ami azért nem rossz
2020. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ennek még utánajárok, köszönöm!
2020. máj. 20. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Én is az állampapírt ajánlom, de semmilyen közvetítőt ne végy igénybe. Elmész az Államkincstárhoz (időpontra), nyitsz egy számlát és online intézheted utána az egészet. Van euró alapú is, ott infláció +1% a hozam, plusz árfolyamnyereség (ha lesz). A forint is teljesen jó, csak inflációkövetőt válassz.
2020. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szóval ha OTP-től veszek az már közvetítő? Igen, ennyire nem tudom :D

Köszönöm!

2020. máj. 20. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az már az.
2020. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
74%

Nyiss egy broker számlát, vegyél valamilyen ETF-t általában évi 10% körüli hozamot produkál. Az sokkal jobb megoldás mint az állampapír ami ráadásul nem a piaci inflációval számol, hanem a KSH által kreált adatokkal. Sőt ha tovább megyek egyes ETF ek osztalékot is fizetnek az állampapírral szemben. Szóval érdemesebb ilyenekbe fektetni. De javasolok egy videót, Ő sokkal jobban elmagyarázza mint Én. Utána 5 év múlva nyitsz egy TBÉSZ számlát a nyereségből és 5 év múlva adómentesen a tiéd lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=kDPjj4ByGgo

2020. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: nem merek ilyenbe belevágni, mert nagyon hülye vagyok a pénzügyek terén.. :D (sajnos iskolában a történelem fontosabb volt, mint a megélhetés elsajátítása)

Meg egyelőre nem tudok 5 éves keretben gondolkodni.

2020. máj. 20. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Kedves Kerdezö. Sikerült döntest hoznod? Jelenleg en is ezen gondolkozom amin te.
2023. jún. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!