Mi jogon vonnak pénzt a bankok az emberektől a mondvacsinált szolgáltatásokért? Létezik ennél jobb lehetőség?

Figyelt kérdés

Értem persze, hogy törvényileg nincs tiltva, de erkölcsileg ez baromira gáz, és felháborító.

Az OTP-nél a létező legolcsóbb csomagban vagyok, amiben semmi más extra szolgáltatás nincs a netbankon kívül. Ez a legutóbbi emelés óta havonta 583 Ft, és ezen felül még van pofájuk 4902 Ft-ot levonni a bankkártya éves díjára. Ez évente összesen 11.898 Ft a SEMMIRE! Persze mindez úgy, hogy amúgy "kedvezményes", mert havonta garantálom nekik a minimálbért.


Meg ugyebár minden utalásért is levonnak valamennyit, és bármelyik kiegészítő szolgáltatás közel annyiba kerül, mint az aktuális havidíjam.


Nyilván ezzel nem tudok mit kezdeni azon kívül, hogy bosszankodok rajta, és elgondolkodok a váltáson.

Tudtok ingyenes/olcsóbb, megbízható bankot ajánlani az OTP helyett?



2020. jún. 4. 10:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
67%

Pörögj még, kb. óvodás szinten vagy....


a bankszámlád árában benne van a fiókhálózat üzemeltetése, meg egy csomó midnen, amit már előttem leírtak!

Elképesztő, hogy képtelen vagy felfogni...

2020. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
24%

# 14/: :-D :-D :-D



Tényleg ez a kép jelent meg előttem...

2020. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
76%

#17 "A többi része utalási költség, ami egy komoly rendszer fenntartása, adatbiztonság, eltérő banki rendszerek összeköttetése, nagyon de nagyon komoly háttér van mögötte."



Szerintem úgy képzeli el, hogy ott van pár teszkóban vásárolt számítógép, és néhány Jucika nyomogatja a gombokat. :-))))))


Halvány fogalma sincs egy ekkora rendszer biztonságos üzemeltetéséről!

2020. jún. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
Sajnáljuk kérdező, még mindig nem vevő senki a "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" jellegű kérdezőkre.
2020. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, azon kívül, hogy itt hisztizel, el is olvasod, amit írunk?


A 3-as válaszomban megírtam, hogy van a neten bankszámla kalkulátor, ki tudod keresni, hogy NEKED melyik a megfelelő - ez mi ez, ha nem segítség?


"#17: a legolcsóbb bankkártyával rendelkezem, nincs választásom, ahogy sok más esetben sincs, amiért fizetek."


Ha van Revolutod és az annyira király, akkor minek Neked bankkártya?

Meg miért nem kéred oda a fizetésed? :-)

2020. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
70%
Én egy csóró ingyenélő embernek gondolom magam... De, hogy évi 10000 forintos összegért verjem magam amiért kapok egy kényelmes és gyors(!) szolgáltatást, az kb. röhej.
2020. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Időnként érdemes bankot váltani. Azt sarcolgatják aki elkényelmesedik, nem figyel oda, nem keresi folyton az olcsóbb lehetőséget. Szerintem beazonosítottak egy ilyen ügyfélszegmenst, aki pénzügyileg nem tudatos, immobil, rugalmatlan és hát így szinte határtalanul kopasztható. Sokáig az otpnél voltam, ugyanígy sokalltam már a költségeket, megfigyeltem hogy sunyin emelgetik. Nyitottam hát számlát másik banknál, ahol minden szolgáltatás 0 ft (ha teljesítem hogy minimum 400k jön a számlára havonta). + új ügyfélként még kaptam egy huszast ajándékba. Ha közvetlenül utaltam volna oda a meglévő zsozsóm, az otp megsarcolt volna még 6000 ft tranzakciós ill.. ööö “eseti megbízás díja”-val, de inkább Revoluton keresztül mentettem át ingyen. Tudom, hogy előbb-utóbb ez a bank is elkezdi majd emelni a díjakat amikkel sarcol, de ennek legkisebb jelére megyek is majd át az épp akcióshoz tovább.
2020. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
27-nek: érdekes, én 20 éve vagyok OTP-s és még mindig csak 580 a számlavezetési díjam, mint a kérdezőnek - és ezért ingyen utalok, korlátlanul, ingyenes netbank, stb. Már nincs is olyan számlacsomag, amiben vagyok, Net-számla, mégis a meglévő számlacsomagomat nem piszkálja a bank, meghagyja. Ja, és nem mindenki tud ám nettó 400 ezres fizetést felmutatni, szóval ez nem igazán volt jó példa.
2020. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nekem is Net számlám van, remélem sosem szüntetik meg. :D
2020. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nekem Smart számlám van az Otp-nél. Nincs számlavezetési díj.
2020. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!