Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átutalási megbízás vagy...

Átutalási megbízás vagy csoportos beszedési megbízás?

Figyelt kérdés
Online áruhitelem van az OTP-nél, és szeretnék megbízást adni a bankomnak (CIB), a hamarosan esedékes részletfizetéssel kapcsolatban. A kérdésem az lenne, hogy elég egy átutalási megbízás, vagy szükséges egy csoportos beszedési megbízást adni a bankomnak?

2020. jún. 17. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdést. Áruhitelnél a hitelező (jelen esetben OTP) szokott adni felhatalmazást csoportos beszedésre, általában ő küldi meg a bankodnak (előtte te aláírod). A bankban berögzítik ezt és akkor a törlesztő részletet autómatikusan le tudja venni havonta a számládról. Átutalási megbízás lehet egyszeri vagy tartós (rendszeres). Ha egyedi átutalással fizeted az áruhitelt akkor havonta be kell rögzítened az összeget a netbankba, vagy be kell menned a bankfiókba elutalni. Rendszeresnél egyszer kell megadnod az jóváírandó bankszámla számot, a kedvezményezettet, az összeget, a közleményt és a gyakoriságot, illetve azt hogy meddig legyen ez az összeg elutalva.

Te esetedben kérdés, hogy amikor megkötötted az áruhitelt akkor mi volt a megállapodás, mi a fizetési mód?

2020. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most kicsit megkavartál😁 én úgy tudom, hogy én nekem kell eljárnom az ügyben, engedélyt adnom a saját bankomnak, hogy az OTP tudjon vonni a számlámról. A fizetési opció a számlaszámról való törlesztés volt, volt is egy ilyen megjegyzés, hogy ne felejtsek a bankomnál engedélyt adni erre. Kérdés, ha csak szimplán utalok probléma-e?
2020. jún. 20. 10:45
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ha csak szimplán utalsz abból nem lehet probléma! Csak keress valami szerződés azonosítót, ügyfélszámot, amit közleménybe be tudsz írni, hogy be tudják azonosítani.
2020. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!