Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van mód altalanossagban arra,...

Van mód altalanossagban arra, hogy a hitel törlesztő felüli biztosítási díjat lemondjam?

Figyelt kérdés

Egyelőre kutatom az adott hitelintezet ÁSZF-jét, illetve ha nem találok infót akkor felhivom őket, de addig is hátha van itt valaki aki tud erről infót.


Olyan sok idő nincs hátra és feleslegesnek tartom már pluszban fizetni a kamat és toketorlesztes mellett a biztosítást is a hitelen.



2020. aug. 31. 15:50
 1/4 xswerdy ***** válasza:
Milyen biztosításról van szó? A vásárolt ingatlan lakásbiztosítása? Vagy valami életbiztosítás jellegű, hogy ha meghalsz, kifizetik a hátralévő hitelt? Vagy mi?
2020. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyan, hogy ha pl történik velem vmi, vagy elvesztem a munkám, akkor a hitelem a biztosító atveszi x idő után.

Ennél persze olyan követelménye is van, egészségügyi károsodás stb.


Csak aztán most rajottem, hogy sztem rohadtul nem fog semmi történni már amíg véget ér, úgyhogy nem akarom a plusz biztit is fizetni. Elég a standard törlesztő.

2020. aug. 31. 19:28
 3/4 xswerdy ***** válasza:
az ilyen jellegű biztosítások nem szoktak kötelezőek lenni, esetleg kamatkedvezményt kapsz, ha a partner biztosítónál ilyened van. Szerintem gond nélkül felmondható. Én is néztem ilyet, de arra jutottam, hogy nagyon drága.
2020. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hacsak nem írta elő kötelezően a bank, valószínűleg minden további nélkül felmodható. Évfordulóra (30 nappal előtte) szinte biztosan, de lehet hogy máskor is...
2020. szept. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!