Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A provident miért nem ad...

A provident miért nem ad kölcsönt?

Figyelt kérdés

Bár listás vagyok, de már fizetem rendesen a személyi kölcsönömet csak volt egy rosszabb helyzetem amikor nem tudtam 3-4 hónapig ezért raktak bárlistára az Otpnél. Providentet szerettem volna felvenni mert most nagyon kedvező lett volna a kamat banki átutalással. Bementem elintézni erre közölték hogy nem adnak mert Bár listán vagyok. Eddig értem is a dolgot de rengeteg olyan embert ismerek akinek még is adnak csak ők nem átutalással törlesztik hanem ugye az ügyintéző kijár hozzájuk átvenni a pénzt ezáltal sokkal többet fizetnek vissza.

(Pl felvesznek 300.000-Ft ot és vissza fizetik a dupláját. Nekem pedig csak 7000-8000-rel lett volna több mivel utaltam volna az összeget.)

Hogy lehetséges ez, hogy az egyiknek adnak másiknak nem?

Valamint olyat is hallottam hogy volt hogy munkahely sem kellett hozzá még is feltudta venni a pénzt.



2020. szept. 22. 14:48
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nem lehet mindenkinek annyi esze mint neked utolsó előtti hozzászóló :) nem áldhat meg mindenkit ezzel a jó isten de szerencse hogy te itt vagy! 🙏🙏
2020. szept. 22. 20:09
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi hülyeséget, amit itt összehordtak. Kérdező, jól lattad a lehetőséget, utalással tényleg ilyen kevés a kamat és kb. mi vagyunk az egyetlen cég, akik januárba se fognak emelni. Most lett egy meg jobb 4,8 thm új ügyfeleknek, ez is brutál jó lehetőség, még akár otthonival is, mert annak a díja is töredéke a megszokottnak, de lehet kérni utalással ezt is.

Sajnálom, hogy nem sikerült, de a bar lista most tényleg nagy kockázat ilyen alacsony thm-nél. Több ideig nem fizettél, mert a minimálbér összegét kell meghaladnia a tartozásnak 90 napon át, ami idén 161000 ft. Most vagy 161000 a törlesztőd (ami eleve elég sok), és úgy kijön a 3-4 hónap, vagy tovább tartott az elmaradás.

Munka nélkül nálunk se kap senki kölcsönt, illetve nyugdíjra, gyesre, ápolásira stb. lehet, de munkanélkülire, segélyre nem. Aki ezt állítja, az hazudik. Bar listával meg lehet más kapott, de egyrészt lehet nem most, ilyen alacsony thm-nél, vagy többszöröse a fizuja a tiednek, vagy régen volt már ügyfelünk és akkor jól fizetett. Ezek csökkenthetik a kockázatot. Amúgy indoklást nem látunk az elutasításról, csak találgatunk, hogy miért nem engedte, és esetedben a bar lista gyanús, de mindig összességében kell nézni.

Egy providentes, aki most vált, szóval nem érdekem rábeszélni senkit, csak ha visszanéz valaki, akkor most tényleg érdemes megpróbálni, amíg ilyen alacsony a kamat.

2020. nov. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

En megkaptam a 300 ezret, utalassal, elorelato csomaggal egyutt fizetek vissza 345 ezret 18 honap alatt, de a csomagot lemondhatom, akkor 310.000 a visszafizetendo. Hitelkartyam is van, meg normalis jolfizeto, stabil allasom.

23/N

2020. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!