Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi hitelt kell még felvene...

Mennyi hitelt kell még felvenenm és milyet?

Figyelt kérdés
Van egy 29,600,000 Ft-os lakás amihez rendelkezésünkre áll 4,000,000 Ft megtakarítás + 10,000,000, Ft babaváró hitel ami szintén felhasználható önerőként így 14,000,000 Ft az önerőnk. CSOK támogatást + CSOK hitelt veszünk még fel ami 2 gyermek esetében ami így + 11,430,000 Ft így már 25,430,000 Ft áll a rendelkezésünkre, de még mindig nem elég. Ott van még az a 4,170,000 Ft hiány. Ezt az összeget milyen hitel fedezné és melyik banknál érdemes felvenni?
2020. okt. 21. 19:48
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/141 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál több hasznos tanácsot, de úgy van, ahogy valaki írta: nem vagy hajlandó észrevenni.

Olvasd át ma mégegyszer az egészet - talán észre fogod venni.


Az szuper, hogy kijöttél a szerencsejáték szenvedélyből, de van egy rossz hírem: az, amibe most készülsz beleugrani, az sem más, mint szerencsejáték :-( - csak másképp hívják... :-)



Kérdeznék egy-két dolgot:

- azt ugye tudod, hogy a CSOK-nál min. 10 évig mindkét házastársnak a megvásárolt ingatlanban kell laknia életvitelszerűen? (nincs külföldre költözöm jobb munka reményében, stb)

- azt ugye tudod, hogy ha 10 éven belül el akarjátok adni a laksát vagy elváltok, akkor vissza kell fizetni a teljes hitelt?

- nem tudom, mi a foglalkozásod, de ha itt nekiállnak kivonulni a multik vagy megremeg a dazdaság, akkor bizony könnyen odalehet a jólfizető, biztosnak vélt munkahelyed. Arról nem beszélve, hogy BÁRMI történhet ennyi idő alatt. Egy huszonéves ismerősöm egyik nap elment dolgozni, mire hazaért, a felesége halott volt :-( Ment haza a boltból, megállt a szíve, összeesett és meghalt. Ott maradt egyedül, 2 gyerekkel. Ugye, akkor sem okoz majd gondot a hitel visszafizetése? Nem kívánom, ne értsd félre, csak egy esetet vázoltam fel. De mondhatnám egy másik ismerősömet, akinek szép családi élete volt, gyönyörű felesége és egyik pillanatról a másikra stroke-t kapott a férje, fél oldalára lebénult, s elvesztette a jól fizető munkahelyét. Most a nő a csalédfenntartó.

Vagy mint írta valaki: váratlanul kiderült a gyerek betegsége: nálunk s bejött 11 évesen egy tej és szójaallergia, ami meglehetősen költségessé tette a mindennapi életünket. Nyilván nem kell félelmben élni, de nem árt józan ésszel élni és 19-re már nem húzni lapot - főleg nem családdal.



"de majd idővel szép lassan engednek el belőle a maradékot meg 10 év alatt letudjuk. "


Ja, és ha holnapra mást gondolnak és más családpolitikai intézkedéseket hoznak stb., akkor mit csinálsz?

A Fundamenta lakásmegtakarítás állami támogatását kb. 2 nap alatt "darálták be".


Végezetül azért nem kaptál a kérdésedre választ (szerinted), mert a fennmaradó 4 millió ft-ot egyetlen épeszű bank sem fogja Neked meghitelezni. Amikor már 2 hitellel a nyakadba leszel, akkor NEM FOGNAK egy harmadik hitelt adni!

Azt pl. nem tudom, tudod-e, hogy a feleség a hitelfelvételnél (automatikusan) adóstárs lesz - tehát egyetemlegesen vállaltok felelősséget a hitelért.


Végezetül kérdeznék még valamit, ami látszólag nem tartozik a tárgyhoz, de azért mégis...Ezt írod:

"Tudod hányszor mondták már ezt nekem? Mikor 3 éve szerencsejáték szenvedéllyel a nyakamban basztam el a pénzt, szüleimnél laktam és nem volt barátnőm sem? Akkor azt mondták, hogy csak adósságba fogom magam és a párom is taszítani és én meg az utcán végzem vagy a börtönben."


Nos, ebből a szerencsejáték szenvedélyből nem maradt fent elvarratlan szál, tartozás? Nem kerülhet elő menetközben egy ki nem fizetett hitel, tartozás, stb, némi végrehajtással "fűszerezve"? Mert akkor lenne aztán igazán gubanc...

2020. okt. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/141 anonim ***** válasza:
100%

71: megadják a bankok sajnos, tudnék mesélni, milyen fizetésekre milyen hiteleket adnak most.... devizahitel 2.0


A kérdező gondolkodásából nem veszett ki a szerencsejáték függő attitűdje, de ennyire személyeskedni már nem szeretnék.

2020. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/141 anonim ***** válasza:
76%

Én csak a 3 gyereket sajnálom, akik jó eséllyel életkezdéskor 0 forinttal el lesznek indítva. Mondván Ti megteremtetéttek a lakhatást eddig.


Emellett a tipikus sztereotípia, hogy "saját lakást fizettek albérlet helyett". Tul lapon lehet hogy be vagy jegyezve, de ha nem tudod fizetni, már nem feltétlen lesz saját lakásod sem, a többszörös jelzálog miatt.

Ha egyáltalán lesz bank, aki elfogadja a második helyet is bejegyzésre.


Emellett egy szót nem írtál olyanról sem, hogy legalább a teljes hitelen felül mennyi összegre kötnétek biztosítást magatokra. Ami szintén kiadás lesz a gyerekek állandóan növekvő költségei mellett.


600.000 Ft kettőtökre éppen az átlag kereset körül van. Nem, hogy nem magas fizetés. Kétszer ekkora bevételből önerőből is lehet ingatlant venni 4-5 év alatt. Igaz én is csak magam keresek ennyit havonta, de a két gyerekenek is tudtunk ingatlant venni, hogy ne csak úgy szélnek legyenek majd eresztve. Pl. Családi házat is, ami a paneltől eltérően még költségesebb felújítás, ráfordítások tekintetében.


Jól megettétek ezt a sok családtámogatási marketinget az látszik sajnos.

Az meg, hogy ezeken nem látsz túl, kicsit olyan mint a fundások meg máp+-sok érvelései. Hihetsz benne, de nem csodálkozz a végén, ha nem jön ki a matek.

2020. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/141 anonim ***** válasza:
82%
Bírom, mikor valaki csak odaböfög vmit tényként. A MÁP+-t sem érted és te adsz tanácsot?
2020. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/141 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsére nem a marketing bullshitet veszem meg befektetésként, vagy hitelként. Így van miből pl ingatlant venni. :-)


Nem adok én tanácsot, csak elmondom a véleményem, vagy a tapasztalataim.

2020. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/141 anonim ***** válasza:
75%

Nem, te nem mondtad el a véleményed és tapasztalatod, te csak akárhol, akármelyik témába is szólsz hozzá, előjön, hogy a map+ milyen sz.r, az euró alapú állampapír mennyivel jobb. Szánalom, szerintem már unja mindenki, mert megmagyarázni sem tudod, hogy miért sz.r a map+, az az indokod, hogy az euro alapú jobb. aham.

Már az is kiderült másik topiknák, hogy nem hogy házad nincs, de lakásod sincs, gyerekekről ne is beszéljünk

2020. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/141 anonim ***** válasza:
51%

:-)))


Hát nem akarom én ezzel offolni a témát, de elég naivnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ne lássa az euro/Huf árfolyamot hogyan alakult tavaly nyár óta. Mióta van máp+. Amin túl meg alig látnak sokan a túlzott marketing miatt.


Tavasszal épp elmondtam, hogy inkább katapultáltattam a pénzt onnan, mert jobban megérte pl itt leírt módon a egyik ingatlan fejlesztésére fordítani:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..


Ami meg kapcsolódhat a jelen kérdéshez is, mert nem elég megvenni a családi házat, hanem azt fel is kellene újítani egy párszor még a futamidő alatt, vagy korszerűsíteni.


Nem hinném, hogy a személyeskedésekkel előrébb lennél, vagy hitelesebbnek tűnnél pláne, hogy könnyen leinformálhatóan, teljesen valótlan dolgokat állítasz egyedi stílusodban. :-)

2020. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/141 anonim ***** válasza:
52%

"Nem hinném, hogy a személyeskedésekkel előrébb lennél, vagy hitelesebbnek tűnnél pláne, hogy könnyen leinformálhatóan, teljesen valótlan dolgokat állítasz egyedi stílusodban. :-)"


1. Elég gáz, hogy szerinted az a személyeskedés, hogy megemlítem, máshol is ilyen b.romságokat irkálsz, itt nem kéne ezzel traktálni az embereket, mert senkit sem érdekel a perverziód. Olvass utána, hogy mit jelent a személyeskedés fogalma. 2. A másik, hogy milyen leinformálható dolgokról beszélsz? Semmit sem állítottam eddig, csak úgy szólok. (Az tény, hogy a map+ a legmegbizhatobb befektetés, ami ma MO-n létezik, minden más ennél kockázatosabb. De ezt rajtad kívül mindenki tudja). 3. smileykkal nem érsz el semmit, szimplán még bugyutábbnak tűnsz

2020. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/141 anonim ***** válasza:
Egy hajón gályázol, ne verd a melled, hogy mennyit keresel. Meg putrikat adsz ki havi 30 ezerért.
2020. okt. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/141 anonim ***** válasza:

:-))


"De ezt rajtad kívül mindenki tudja"

Pláne ha összehasonlítjuk az állampapírok állományát, ki is derül, hogy mindneki csak máp+-ban tartja a pénzét. Ja nem...


"2019-ben is fókuszban voltak a lakossági állampapírok a megtakarítási piacon. Egy év alatt 1558 milliárd forinttal emelkedett az állományuk, mely év végén meghaladta a 9074 milliárd forintot.A 2019-es év kiemelkedő eseménye volt az állampapír piacon a Magyar Állampapír Plusz dematerializált és nyomdai változatának a bevezetése. Együttes értékesítési volumenük megközelítette a 3.239 milliárd forintot, ami az év során a minimális visszaváltásokat is figyelembe véve 3.196 milliárd forintos nettó értékesítést jelentett"


Tehát csak kétszer annyian nem máp+-ban tartják, mint akik igen

[link]


:-))


Kb olyan szinten vagy mint a kérdező, hogy a saját kreálmányaidat tekinted általánosnak és aki mást mond, az bugyuta.


A nem állítottam semmit, meg eközött elég nagy különség van:


"Már az is kiderült másik topiknák, hogy nem hogy házad nincs, de lakásod sincs, gyerekekről ne is beszéljünk"


Ha nem személyeskedés, akkor honan ez a "jól informáltság"? :-)


Ha hajón gályázok, akkor miért van 4 telephelyem itthon, működő vállalkozással - + igen ezen felül évente pár havi külföldi jövedelem is van az adóbevallásban, mivel nem árt a szakmai továbbfejlődés sem nyilván nem itthoni bérért, amivel a kérdező is eléőrébb lehetne, ha jobban fizető állással próbálna egzisztenciát termeteni magának és a családjának, semmint hitelből élni - ha 30-ért adok ki putrikat, amiből 3 saját?

1 van kiadva, amiben az előző 6 évben 4 kezdő vállalkozó indította el a vállalkozását. [link] :-)


[link]


adószám: 79292757


Leinformálható mivel ott vannak a címek, földhivatal oldalán meg ingyenes a tul lap lekérése. Csak akkor ez az állításod dől meg, amit most már önmagadak ellentmondva "nem álíltottál" . Ez inkább a bugyutaság , amin csak smileyzni lehet szerintem. :-)


De ez tényleg off, a kérdés kapcsán meg amíg nincs valakinek saját tulajdonú ingatlana ( pláne tehermentes és nem jelzáloggal él a feje felett), meg nincsenek gyerekei, addig nem feltétlen fog tudni ilyen kérdésben jó döntést hozni. Volt nekünk is, hogy gyerek nélkül hitelre vettünk ingatlant. Jelzáloggal a fejünk felett meg jött a gyerek két év után meg költözni kellett és új megoldásokat keresni, ami akkor is adva volt, csak úgy gondolkodtunk kb mi is mint a kérdező, hogy minden így marad, majd mint most a hitelfelvétel pillanatában.

2020. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!