Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan eladás előtt állunk....

Ingatlan eladás előtt állunk. A ház értéke nyilván nem 2x150.000 Ft, így hol érdemes bankszámlát nyitni, amivel a lehető legkisebb költséggel lehet levenni ezt az irdatlan nagy összeget?

Figyelt kérdés

Vagy a vevőnek kellene készpénzben fizetnie...?


Nyilván nem akarunk havonta 2x150.000 Ft-okkal levenni több tíz millió ft-ot csak azért, hogy ne húzzák le a bankok. Milyen egyéb opcióim vannak ahol ezt a lehető legkevesebb pénzlehúzással meg lehetne oldani?


Pl államkincstári számlát nyitni és oda? Vagy TBSZ?


Lehetőleg olyan válaszoljon már, aki már adott el ingatlant, lehetőleg nemrég és benne van.. tudja rá érdemben a választ.



2020. dec. 16. 18:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság kp-zni.. mindent tudsz intézni átutalással, még a foglalót is átutalhatod ügyvéd jelenlétében. Én biztos nem lennék ilyen alvilági figura, hogy gurigákban viszem a ház árát.


Voltam jelen egy ilyen ingatlan ügyletnél, ahol 40 milliót adtak oda kp-ban. A párommal vittük haza hátizsákban, de életemben nem éreztem még magam olyan rosszul és kellemetlenül.


Ráadásul a kp-t át kell számolni, ott ültünk és nyaldostuk azt a rengeteg köteget. Iszonyú kabaré jelenet volt.

2020. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Eleve ha lakáshitel is játszik, szóba sem jöhet a kp.
2020. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Mi ez a cigányország, hogy egy ház/lakás árát nem lehet utalni 2020-ban?"


Felőlünk utalhatjátok, ha a fogadó félnek is van bankszámlája. :)

Mert ugye ahhoz az is kell...


Egyébként az alapkérdés erre irányult:

"hol érdemes bankszámlát nyitni, amivel a lehető legkisebb költséggel lehet levenni ezt az irdatlan nagy összeget?"

2020. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kiemelted, ezek szerint még mindig nem fizetted ki eladóként a vevődnek a vételárat :)
2022. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

1. Nem emeltem ki a kérdést, majdnem pont két éve nem nyúltam ehhez a kérdéshez hozzá, nem tudom miről beszélsz.


2. Eladóként valóban nem fizettem ki a vevőnek a vételárat, mivel az a vevő dolga :D Szép is lenne, ha a házat is adnom kellene, meg annak a pénzbeli értékét vele együtt :D úgyhogy megint nem tudom miről beszélsz.

2022. dec. 12. 01:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!