Mit kezdjek az 1 millió forinttal?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, van 3000 EUR és 1 400 000 Ft megtakarításom. Stabil nettó 250 ezres fizetésem van, szüleimnél lakom. Nincs tervben a következő években semmilyen nagyobb kiadás, mindennapi költségeket, ruházkodást, nyaralást fizetésből fizetem, autót nem tervezek venni. Szeretnék kezdeni valamit a pénzemmel, mert kp-ban van. Nincs időm tőzsdével foglalkozni és megtanulni, kockázatot nem szeretnék vállalni. Nem tervezek középtávon továbbtanulásra költeni. Hosszú távon célom a lakásvásárlás, de ettól függetlenül ezt a "nagyobb" összeget még bele tenném valamibe.


Nézegettem és igazából a MÁP plusz és prémium állampapíron gondolkodtam, 50-50%-ban vennék belőle. Ha már az inflációt visszahozza, már annak örülök, nem szívesen tárolom a szekrényben, de a bankszámlámon is csak ülne.


Ti hogy látjátok, a jelen élethelyzetemben mit lehetne kezdeni ezzel a pénzzel? Vállalkozni nem akarok, mert amivel foglalkozok, azt nem lehet vállalkozási formában csinálni.


Köszi előre is a tippeket.


2020. dec. 25. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

MÁP plusz jó döntés, nekem is ott volt, de hozzá kellett nyúlnom, mert megszűnt a munkahelyem, de így is 1 év után 4%-ot semmi más nem adott volna.


A kamat mértéke:


az első félévben évi 3,5%

a második félévben évi 4,0%

2. évben évi 4,5%

3. évben évi 5,0%

4. évben évi 5,5%

5. évben évi 6,0%

A lejáratkor elérhető maximális hozam mértéke (egységesített értékpapír hozam mutató – EHM): 4,95 %*.

Kibocsátás napjától a lejárat napjáig terjedő 5 éves időszakra (a lejáratkor) fizetendő teljes kamat mértéke: 27,35%**.

2020. dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

MÁP+ ad évi 40-50ezer forint kamatot. A PMÁP ha 6% fölé megy az infláció, akkor 80ezret for adni. Mivel csak a felét rakod ebbe, így évi 20 ezer forintot "nyerhetsz" a PMÁP-on legfeljebb, cserébe feladod a MÁP likviditását.

Nekem a likviditás többet ér, ezért biztos, hogy nem felezném meg, inkább vállalom a kicsit kevesebb hozamot, ha egyáltalán kevesebbet hoz, még az se biztos.


Szerintem azt a kérdést kell feltenned magadnak hogy fogsz 5 év múlva nettó 400-500ezret keresni. És ha megvan a válasz, akkor szükséged lehet erre a pénzre. Ez is a nagyobb likviditás mellett szól számomra.

2020. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs tervben nagyobb kiadás? A szüleiddel akarod élni az életed?
2020. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


3# Nem nagyon van nagyobb kiadásom, amit ennyi pénzből tudnék finanszírozni. Max egy parkolóhely jönne ki :D

2020. dec. 25. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 azért mert 24 évesen a szüleivel él azért hogy tudjon félrerakni miért akarná velük leélni az életét?
2020. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
#5: Mert még csak nem is tervez nagyobb kiadást (albérlet, lakás/ház vásárlás)
2020. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 "Hosszú távon célom a lakásvásárlás" ez neked mit jelent?
2020. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

#7: "Nincs tervben a következő években semmilyen nagyobb kiadás"


Tehát 24 évesen a jelenlegi minimális megtakarítását másra fordítaná. Ekkora havi jövedelemből mikor lesz a a hosszú távú elköltözés? 35 évesen?


Ne értsd félre, nincs bajom azzal ha valaki a mamahotelban spórol, de ez a terv így nekem sántít. Aztán majd 10 év múlva ő lesz a bombanős kérdező

2020. dec. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 en is 23 evesen szuleimmel elek mert egyetemen csinalom a mesterkepzest es mellette dolgozok evek ota.
2020. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

#9: És mint mondtam, ezzel nincs baj ennyi idősen. Tudjuk már értelmezni harmadik nekifutásra.

#1 második felét kell emellé tenni.

Mi a terv? elköltözni vagy nem. Mert ennyi pénzből ilyen jövedelem mellett 10 év múlva is ugyanez lesz a kérdés, nem pedig, hogy milyen házat nézzek és milyen önerővel

2020. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!