Mit kezdjek az 1 millió forinttal?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, van 3000 EUR és 1 400 000 Ft megtakarításom. Stabil nettó 250 ezres fizetésem van, szüleimnél lakom. Nincs tervben a következő években semmilyen nagyobb kiadás, mindennapi költségeket, ruházkodást, nyaralást fizetésből fizetem, autót nem tervezek venni. Szeretnék kezdeni valamit a pénzemmel, mert kp-ban van. Nincs időm tőzsdével foglalkozni és megtanulni, kockázatot nem szeretnék vállalni. Nem tervezek középtávon továbbtanulásra költeni. Hosszú távon célom a lakásvásárlás, de ettól függetlenül ezt a "nagyobb" összeget még bele tenném valamibe.


Nézegettem és igazából a MÁP plusz és prémium állampapíron gondolkodtam, 50-50%-ban vennék belőle. Ha már az inflációt visszahozza, már annak örülök, nem szívesen tárolom a szekrényben, de a bankszámlámon is csak ülne.


Ti hogy látjátok, a jelen élethelyzetemben mit lehetne kezdeni ezzel a pénzzel? Vállalkozni nem akarok, mert amivel foglalkozok, azt nem lehet vállalkozási formában csinálni.


Köszi előre is a tippeket.


2020. dec. 25. 17:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Bombanős kérdező?


Elköltözés a terv, de ez nem elég önerőre, valamit meg mindenképpen csinálnék vele.


Lakáscélú megtakarításnak, jövőbeni hitel önerejének viszont miért ne lenne jó ha addig feküdbe a MÁP Pluszban? Nem hoz sokat, de nem visz el annyit, mintha a szekrényben lenne. Olyan lakástakarék konstrukciót meg nem láttam, ami többethozna mint ez és akár ennyire likvid lenne. Én ezért látom rossznak ezt a helyzetet, mert ha nem akarsz gyereket, akkor lényegében a jelenlegi helyzet nem támogatja sehogy a lakásvásárlást, amivel nem is lenne semmi baj, csak a szüleim, nagyszüleim meg az egész társadalom abba szocializálódott, hogy az állam ott van ilyenkor végig, most viszont csak akkor vagyunk értékesek ha nyomjuk kifele a gyerekeket...

2020. dec. 26. 13:08
 12/12 anonim ***** válasza:
Írj privát üzit segítek.
2020. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!