Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy személyi kölcsönöm,...

Ha van egy személyi kölcsönöm, mellé még vehetek fel lakáshitelt lakásvásárlás céljából?

Figyelt kérdés
2021. jan. 15. 06:24
1 2
 11/11 anonim válasza:
55%

7:

Vicces vagy, de ettől még hülyeségeket írsz.

Először is, a járulékos költségek nem tartoznak a bank által kért önerőhöz! Ezért is hívják úgy őket, hogy "járulékos költségek" és nem úgy, hogy "önerő".

Másodszor, az ügyvéd, meg az összes többi járulékos költség nincs +10 %. Jól is néznénk ki, senki se venne fel lakáskölcsönt! :D

Az ügyvéd 0,5-1 % között szokott lenni. Ez egy 30 millás lakás esetében legrosszabb esetben is 300 ezer Ft, de javasolt nem a legdrágább ügyvédet választani, így 150 ezer körül meg lehet úszni. Hogy milyen ügyvédet választasz, csak rajtad múlik.

Az állambácsinak a járulék 4 % (persze csak ha nincs CSOK-od meg három vagy több gyereked, mert akkor nem kell fizetned egy kanyit sem), ami már valóban számottevő lehet, de +10 % ezzel együtt sincs az összes járulékos költség.

A koronavírusos helyzetnek semmi köze a törvényhez, ami előírja, hogy a bank 80 %-ot finanszírozhat, amennyiben a kölcsön igénylő minden feltételnek megfelel. És ugyan miért ne adná ezt oda a bank???? A banknak az az érdeke, hogy felvegyed a kölcsönt. Ha csak 70 %-ot ad, akkor nem fogod felvenni, mivel az kevés neked és esetleg keresel egy másik bankot, szóval ez neki nem biznisz, koronavírus ide, vagy oda. Szóval DE, ilyenkor is adnak a bankok 80 %-t. Simán.

Fundamenta egy szar. Valamikor tényleg jó volt, de ahogy nőttek az árak, az valahogy képtelen volt lépést tartani vele. Ma már nélküle, ha csak a saját számládon szaporítod a pénzt, vagy valami banki befektetést választasz, akkor is sokkal jobban jársz, hiszen azt szabadon használhatod, Fundamentával meg meg van szabva, hogy mire, mennyit és mikor használhatsz fel. Hát egy nagy lópikulát! :-)

Izé....nem olvastam sehol. Én is vettem lakást hitelre, pedig van már egy saját lakásom. Namost akkor? :-) Ha valakinek - mint nekem - van egy saját lakása, ami az övé, mert örökölte, viszont a szülei, vagy nagyszülei is benne laknak, akiknek haszonélvezete van rajta, akkor nincs más választás, mint egy másikat venni, ha le akar róluk válni. De említhetném persze azokat is, akik kiadják a lakásukat és abból fedezik a kölcsönből vett lakásukat, amit mondjuk egy jobb környéken vásároltak. És még lehetne sorolni a végtelenségig, hogy ez hogyan is fordulhat elő. És nem is olyan ritka, mint azt gondolnád!

Én szeretek vitatkozni. Hozzánemértőkkel pláne, mert mindig igazam lesz. :D

Bocs, gyarló vagyok. :-)

2021. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!