Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 8 millió Forintért szeretnék...

8 millió Forintért szeretnék mostanában MÁP+ állampapírt venni? Van bármi ellenjavaslatototok?

Figyelt kérdés
Nem más befektetési formát keresek, inkább arra gondolok, hogy van-e most olyan gazdasági indok, ami miatt nem érdemes, vagy nem szabad állampapírt vásárolni?
2021. febr. 26. 09:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

Az arany talán jobb, ha hosszabb távra gondolsz, most 1800 $ fölött van, 100 éve 22 $ volt, de már belengették a 4000$-t is.


Ez nem tanács!!!


Ha érdekel esetleg, csakis fizikai arany rudat vegyél, nem pedig arról szóló papírt!

Megfogod, és hazaviszed, vagy beteszed egy banki széfbe.


Valaki kedvéért utána néztem egy ilyen magyar cégnek, nem láttam semmi problémát az adatokban.

Kicsit még olcsóbbak is, mint Bécsben, vagy Amszterdamban.

2021. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Jó ötlet az arany, de nem lakom elég biztonságos helyen. :)

Ha el tudnám dugni, biztosan abba tenném a pénzem.


Aranyról szóló papírt soha nem vennék, tuti be lehet vele fürödni. Elvégre a készpénz is aranyfedezettel bírna, de tudjuk jól, hogy ez már rég volt valóban így :)

2021. febr. 26. 20:27
 13/22 anonim ***** válasza:
2021. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, hogy off, és nem a kérdésre váaszolok, de én is tanácsot kérnék, van pár millióm kb-ban, nem akarom lekötni azért tuti biztos, hogy hozzá kell nyulni fél-2 éven belül(családi ok), viszont én félek a forint értéktelenedésétől (még 1-2 éves távban is sokat romlik) ezért arra gondoltam, eurót vagy usd-t vennék belőle, azok a forinttal szemben ugyhallottam jobban tartják magukat, és bármikor vissza tudom váltani ha családi okok miatt azonnal kell a forint kp. Jól döntök szerintetek?
2021. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Én szerintem butaság FIAT pénzben tárolni a befektetésedet, éppen ma olvastam, hogy aki megjósolta a 2008-as ingatlan válságot az most azt mondja, hogy pár éven belül hiper inflációra számíthatunk mert összefog omlani a dollár, a nagy államadóság miatt.
2021. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#14: a MAP+-ot is barmikor vissza tudod valtani. Ha a kincstarnal veszed 99.75%-ert, egyebkent pedig a kamat fordulonapon (tehat eloszor fel ev utan, utana a masodik evtol evente) ingyenesen. Tehat likvid, ezzel nincs gond.


Ha EUR-t veszel, akkor arra spekulalsz, hogy tobbet romlik a forint mint a kamatkulonbozet (EUR-ra nem fogsz 5%-ot kapni). Lehet igen, lehet nem. A forint erosodhet is. Attol, hogy az utobbi 1-2 evben romlott, nem biztos, hogy tovabb fog.


En MAP+-ot vennek, max a felebol EUR-t.

2021. márc. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

"Az én olvasatomban államcsőd esetén nem csak az állampapír veszne el, hanem a forint is elértéktelenedne, nem?


Tehát az otthon a párnában tartott Forint ugyanúgy elveszne, mint a bankszámlákon látra szóló összegek."


Ezt jól látod, ezért nincs is értelme azon agyalni, hogy jó helyre teszed-e a pénzed, ha bankban vagy hasonló helyen tartod.


Ha az ország gazdaságilag bedől, akkor értékkel a nemesfém fog bírni, mint ahogy eddig is a történelem során.

2021. márc. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném: A nemesfém, ingatlan, ingóságok.
2021. márc. 5. 09:34
 19/22 anonim ***** válasza:

Na ja! :)


Bár egy csőd általában a nép elégedetlenségéhez vezet, amit szokás fegyverekkel vagy más erőszakos cselekményekkel kifejezni, akkor pedig a szobabútorodnak nagy jelentősége már nem lesz. A nemesfémnek viszont még mindig.

2021. márc. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Sohasem lehet tudni, de ha van egy 1.500 négyzetméteres telkem a Rózsadombon, a házat ledózerolhatják, de a telek akkor is ottmaradna.

Nyilván nem 8.000.000 Forintért.

2021. márc. 7. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!