Mennyire "ciki" felvenni 500.000 forint diákhitelt?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy ekkora összegre. De bennem van a sztereotípia, hogy jaj csak az ember ne verje hitelbe magát, főleg ilyen fiatalon stb, meg majd hosszú évekig nyögöm stb. Bár ez nem egy 10 millás lakáshitel, szóval szerintem nem a világvége fél millió. De kíváncsi vagyok a témában jártás emberek meglátására. 22 vagyok, jelenleg diákmunkában dolgozom, de az elmúlt hónapokban kevesebb beosztást kaptam, és kéne egyben egy ekkora összeg.

2021. márc. 14. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megéri, ha később vissza tudod fizetni. Nekem anyám most csinálja 50 évesen a 2. diplomáját és ő is felveszi, mert 0% thm. 5 év alatt kell vissza fizetni majd, kb 10k/hó kamatmentes. Ha egyből Berakod MÁPba még kamatozik is és adó mentes.
2021. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Ja, azok mondják ezt akik nem fizették vissza normálisan. Vedd fel nyugodtan, ha utána lesz munkád amiből törleszted.
2021. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
5%
Vedd fel nyugodtan, ha az adósrabszolgák számát szeretnéd gyarapítani.
2021. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
6%
Ha te is IT-s vagy, vedd fel nyugodtan, gyakorlott programozóként, több felsőfokú nyelvtudással játszva visszafizeted majd a havi millás fizetésedből..
2021. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
500k nem egy hatalmas osszeg. Nyugodtan felveheted.
2021. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
500 valóban nem sok, majd az lesz a sok amit visszaperkálsz, pláne ha véletlenül mégsem lesz jó munkád pandémia idején. Nem is értem, minek veszel fel ilyen kevésért terhet a hátadra..?! Mi az a fontos, amihez ez a pénz nélkülözhetetlen?!
2021. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nekem is az az álláspontom, hogy azért egy 250-300as fizetésnél havi 10-20at kigazdálkodni a törlesztőre, nem egy ördöngős dolog. Most jönnek majd a károgók, hogy látszik, hogy már előre eldöntöttem, hogy felveszem. A vélemények érdekelnek, több látószögből.
2021. márc. 14. 11:27
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Most van valami 0%-os diákhitel, nem? Azzal annyira talán nem lehet ráfázni. De az se mindegy, mire kell félmillió - ha megélhetésre, akkor nyilván vedd fel, ha egy új számítógépre, hogy fussanak rajta a legújabb játékaid, akkor hülyeség lenne.
2021. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle. Lakáshiteled lesz még úgyis, ahhoz képest csippcsupp összegnek fog tűnni.
2021. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
8. új számítógép, amin hatékonyabban tud dolgozni/tanulni arra érdemes, sőt az se baj, ha elfutnak rajta a játékok, mert kikapcsolódási lehetőség is lehet. :)
2021. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!