Mennyire "ciki" felvenni 500.000 forint diákhitelt?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy ekkora összegre. De bennem van a sztereotípia, hogy jaj csak az ember ne verje hitelbe magát, főleg ilyen fiatalon stb, meg majd hosszú évekig nyögöm stb. Bár ez nem egy 10 millás lakáshitel, szóval szerintem nem a világvége fél millió. De kíváncsi vagyok a témában jártás emberek meglátására. 22 vagyok, jelenleg diákmunkában dolgozom, de az elmúlt hónapokban kevesebb beosztást kaptam, és kéne egyben egy ekkora összeg.

2021. márc. 14. 11:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Direkt azért írtam játékot. Ha munkához kell a gép, az rendben, de ha 350 ezres VGA meg egy új billentyűzet lesz belőle, akkor talán túlzás hitelt felvenni.
2021. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Én jogsi miatt akarok 300-at felvenni. Hülyeség lenne?


Kamatmentes diakhitel.

2021. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem minden hitel hlyeség, mert nem a saját pénzeddel gazdálkodsz. Mi lenne, ha inkább összegyűjtenéd és aztán költenéd el a sajátodat?! Ha meg nem megy, akkor a törlesztés se menne...
2021. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
#3 #4 #6 nem mindenki plazmatévére veszi fel a hitelt, úgy hogy utána egy gyárban három műszakozva úgy dönt, hogy évekig nem törleszt, mert minek, aztán amikor jön a felszólítás, meg egyebek, akkor sír a szája, hogy nem lehet visszafizetni.
2021. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
500 ezer forint nem nagy összeg, nem tart sokáig visszafizetni, pláne ha nem a minimummal törleszted. A lényeg, hogy ne hülyeségre verd el, hanem esetleg legalább részben olyanra, ami megtérülhet.
2021. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
Azok sírnak csak a diákhitel miatt, akik nem piacképes szakra jártak, aztán emiatt nem lett magas fizetésük. Én pénzügy-számvitelre jártam és 1,5 millió forintot vettem fel az évek alatt. Érdekes módon 3 év alatt visszafizettem, mert direkt többet fizettem vissza 1 hónapban, mint a kötelező minimum lett volna. (Többet is utalhatsz nekik, mint a megállapított törlesztő.) Más meg olvastam, hogy képtelen volt 1,5-2 milliót visszafizetni 10+ év alatt. Ja, piacképtelen diplomával, szarul fizető munkával tényleg nehéz, ezt senki nem tagadja.
2021. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%
13. nem minden hitel hülyeség, ha mindenki így gondolkozna, ahogy te, nem haladt volna előre a világ.
2021. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Örülök a sok válasznak és az érdeklődésnek a kérdés iránt.

Mai nappal megigényeltem egyébként. :) Új laptopot szeretnék vásárolni, mert diákmunkázok és ahhoz kellene, viszonylag gyorsan, tehát nem gyűjteni szeretnék rá. A maradék összeget pedig sporttal kapcsolatos kiadásokra fordítanám.

2021. márc. 15. 12:21
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
#17: miért, szerinted előrehaladt?! Inkább visszafejlődnek az emberek és eladósodnak pár hamar amortizálódó eszköz miatt...
2021. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez a dh plusz igaz? Enis felvettem es meg hozza dh 1 es 2 is. Muszaj mert vegezni szeretnek sulival fizetoson vagyok es jelenleg munkam se nagyon van :/ de tobb szaz ezren csinaljak ezt nyugi egyaltalan nem ciki.
2021. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!