Hogy vegyek fel hitelt?

Figyelt kérdés

Fix törlesztővel vagy végig fix törlesztővel?

A rögzített kamat pontosan mit jelent?


2021. máj. 8. 06:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hitelek, amelyeknek a teljes futamidő alatt FIX a részlete és vannak, amik a kamatperiódusosak, tehát a futamidő alatt a kamatperiódusok végén átárazódhatnak. Pl ha felveszel egy lakáshitelt 20 évre 5 éves kamatperiódussal, akkor annak kamata 5 évente változhat, míg ha 10 éves kamatperiódust választasz, az csak a 10. év végén módosulhat újabb 10 évre.

Általánosságban elmondható, hogy a hosszabban fixált hitelek drágábbak, de ez bank és hitelképesség függő is, nem feltétlenül igaz. A többgyermekesek kamattámogatott hitele pl végig fix, mégis a legkedvezőbb, hiszen 3% a kamat.

Az, hogy számodra melyik az ideális, sok mindentől függ. Pl ha rendszeresen tudsz előtörleszteni, és a futamidő vége előtt jóval hamarabb ki fogod fizetni a hitelt, akkor nem érdemes a drágább, végig fix hitelt választani. Ha nem túl hosszú a futamidő, pl 10-15 év, ha nem túl magas a hitelösszeg, akkor elég lehet az 5, vagy a 10 éves kamatperiódus.

Az ügyfeleim többsége, ha piaci kamatozású lakáshitelt igényel, a 10 éves kamatperiódust választja, de akad végig fix igény is.

2021. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én jelzálogfedezettel szabad felhasználásu hitelt szeretnék felvenni mivel a személyi kölcsön nekem nem kedvező

Mondjuk én ezt felveszem 10 év fix törlesztővel, akkor semmilyen módon nem változhat 10 évig? Vagy hogy éri meg jobban felvenni? 5-6millo körül szeretnék felvenni. Adosstarsal, ha kéri a bank

2021. máj. 8. 10:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Ekkora hitelnél érdemesebb a 10 évre fix hitelt választani, de szabadfelhasználás esetén nagyon meg kell nézni a bankokat, elég nagy a kamatkülönbség.
2021. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:)
2021. máj. 8. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 10 éves fixet választottam, minimum így tegyél te is :)
2021. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Nem akarok illetlen lenni,de mennyi a törlesztője? Plusz milyen biztosítás van rajta?

2021. máj. 9. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 3,2%-os kamattal kaptam meg a lakáshitelem, 12,6-ot vettem fel 25 évre, most pedig 62e a törlesztőm, a törlesztési biztosítás pedig 4ezer körül van.
2021. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem

Köszönöm szépen

Annyira félek a hiteltől,de hát nincs más lehetőség

2021. máj. 9. 16:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd, az albérletem 130 volt.. 10 évig fizettem, megelégeltem. Sokkal többet tudok félretenni most, mint ezelőtt.
2021. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen tudom.. es ha ezt nem leped meg életed végéig így marad hát tudom. Megértem teljes mértékben
2021. máj. 9. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!