Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a hitelkártya?

Hogyan működik a hitelkártya?

Figyelt kérdés

Szembe jött velem egy ilyen hitelkártya hirdetés és kiváncsi voltam, azonban vannak dolgok amiket nem teljesen értek:

Ugye van az elszámolási időszak, az alatt összegyűlt költséget kell visszafizetnem egy bizonyos időpontig. Mondjuk a fordulónap 10.-e és 27.-e a türelmi időszak vége.

Ha én 11-én vagy 12-én stb. használom újra a kártyámat az más a következő elszámolási időszak, és a következő hónapban kell visszafizetnem?

Másik: Ha a keret pl. 200 000forint abból költöttem pl. 80 000 forintot de nem tudom az összeset visszafizetni a határidőig, de fizettem már be pl.30 000forintot. Akkor most a kamat csak a maradék 50 000 forintra fog menni, vagy az egész felhasznált hitelkeretre ami már a következő elszámolási időszakba tartozik - ha a példa alapján még költöttem a fordulónap után is?



2021. szept. 23. 06:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#5-ös:

Rosszul tudod; a példában a kamat a teljes 80.000 Forintra kerül felszámításra, nem csak a maradék 50.000 Forintra.

Na látod, papolsz a tudatosságról és nem is ismered a feltételeket. Ha például elköltesz 200.000-et egy hónapban, de csak 190.000-et töltesz vissza, akkor ha te azt hiszed, hogy csak a maradék 10.000 után fizeted a kamatot, akkor meg fogsz lepődni amikor valójában a teljes 200.000 Forint után számítják fel neked a kamatot. Nagyon nem mindegy.


Ez a "nem mindenkinek való..", meg "aki tudatos...", ez mind banki lózung.

Az pedig, hogy egy műanyag kártya menőbb lenne attól, hogy dombornyomott, az tényleg parasztvakítás a köbön. Engem utoljára általános alsóban nyűgözött le kártya attól, hogy dombornyomott, méghozzá a Michael Jordan-es kosaras kártya.


A beépített utasbiztosítás pedig vicc. Amikor rámsózták a hitelkártyát, akkor nekem is ezt nyomatták. Viszont amikor külföldi út előtt bementem érdeklődni ugyanabba a bankba a hitelkártyához tarzozó utasbiztosításról, akkor azt mondták, hogy az nem elég és kössek mégegy utasbiztosítást. Ennyit a beépített utasbiztosításról. Nem mellesleg a hitelkártya biztosításnak is van még egy plusz díja.


Vedd észre, hogy a banki marketing lózungokat mondod itt vissza papagáj módjára anélkül, hogy pontosan tisztában lennél a feltételekkel.

2021. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ne haragudj, de a 11-esnek tényleg igaza van. úgy emlékeztem, ahogy írtam, de ma utána néztem, és valóban: a kamatmentes időszak csak akkor jár, ha a teljes összeget visszafizetem a türelmi időszak végéig.


#11

köszönöm, ma is tanultam valamit.

ennek ellenére nem értem a stílust (ha azért kaptam, mert tudatlanul félretájékoztattam valakit, akkor jogos).

ennek ellenére nem gondolom, hogy ne lennék tudatos, csak azért, mert nem ismerek minden olyan feltételt, amire egyáltalán nincs szükségem, hiszen soha meg sem fordult a fejemben a hitelkártyával többet költeni, mint amennyit biztonságosan vissza tudnék fizetni. a menőt nem úgy értettem, hogy azzal vagánykodok a boltban a pénztárosra kacsintva, széles mozdulattal nyújtva a kártyát, miközben végigsimítok a nevemen... én egyszerűen csak örültem, hogy ennyiért dombornyomott kártyát kapok (ennyit értettem a menő szó alatt, bár látom másnak is gondja volt vele, az olcsót is használhattam volna).


az utasbiztosításnak nincs plusz díja. a törlesztésinek van. (abban igazad van, hogy kis összegekkel segít, nekem is van másik utasbiztosításom. de ha valaki anélkül megy ki külföldre, akkor a semminél több.)


attól függetlenül, hogy egy számomra nem releváns feltétellel nem voltam tisztában, a pozitív tapasztalataimat mondom vissza. miért költenék a sima bankkártyámmal, amikor kaphatok visszatérítést is, ha ezzel költök? és ha valaki így használja, annak nem lehet baja tulajdonképpen. azért írtam, hogy szerintem nem való mindenkinek, mert ennél szinte bármi másnak kedvezőbb a kamata, tehát ha valaki arra játszik, hogy csak kihúzza a következő hónapig, amikor vagy vissza tudja fizetni, vagy nem, vagy ha a zsebében van egy milliós hitelkeret máris úgy érzi, hogy meg kell vennie mindent is, amire eddig várt... annak szerintem nem való. aki meg csak szeretné fent tartani az addigi költési aktivitását, csak cserébe szeretne profitálni belőle, annak jó lehet. én szeretem.

2021. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az pedig, hogy egy műanyag kártya menőbb lenne attól, hogy dombornyomott, az tényleg parasztvakítás a köbön"


Volt időszak, amikor menő volt egy arany hitelkártya.


Valamikor kb a 90-es évek közepééig. Akkor villantottál egy ilyet, a bankfiókban a fiókvezető jött ki puncsolni, a szállodában/étteremben elősietett a manager.


A 90-es évek elején itthon amúg nem is nagyon lehetett ilyet kártyát kapni. Aztán talán az MKB volt az első, aki kiadott, majd szépen lassan a többiek is, egyre alacsonyabb belépési küszöbökkel, manapság egy bármilyen plasztik lapot villantasz, le sem tolnak érte.


De egy-két ember leragadt ott, hogy látta (vagy manapság már csak inkább hallotta), hogy ez régen hogyan működött, és mikor a nettó 200 ezres fizetéséhez felajánlják neki az ilyen-olyan csudi hitelkártyát, akkor azt hiszi, hogy belépett a nagyfiúk klubbjába.


Pedig az manapság nem a kártya színét jelenti, nem is a privát banki szegmenst (másik parasztvakítás, 5 milla megtakarítással már privát ügyfél lehet valaki). A nagy fiúk a prémium szegmensben játszanak, de oda 100 millió alatt nem nagyon enged be egyetlen cég sem, van aki a többszörösét kéri.

2021. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!