Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 500. 000ft ot kaptunk kölcsön...

500. 000ft ot kaptunk kölcsön korlátlan időre, de 1. 000. 000 ft-ot követel bírósági úton. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hülye fejjel elfogadtunk 500.000 ft-ot egy nagyon jó barátunktól,hogy a házzal haladjunk,de mondtuk neki,hogy fix időn belül nem tudjuk visszadni,erre Ő:Már így is rengeteget segítettetek(fizikai munka a vállalkozásában) rajtam majd jóváírjuk a többit meg úgy,ahogy tudjátok.Most viszont a dupláját követeli(KAMATTAL) és valahonnan szerzett 2 tanut is.Holott már csak 60.000 ft-tal tartoznánk.A birosági papíron is 1.000.000 ft van,de hogy-hogy?
2010. szept. 4. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos írtatok szerződést is, amire nem vagy nem akarsz emlékeni.
2010. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vicces vagy:


"egy nagyon jó barátunktól":D jót röhögtem.

2010. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem írtunk semmilyen papírt,mert megbíztunk egymásban.Jó barátok voltunk,ami megszakadt,miután lett munkahelyem és nem tudtam olyan sűrűn átmenni,mint előtte(naponta 3-5 óra hosszát ott voltam)Felelősségre vont,hogy hanyagolom.A munkahelyemen is hívogatott,ahol persze nem tudtam felvenni...Az első bírósági tárgyalásra nem jött el,a 2.ra,amire beidéztek már van 2 tanu.
2010. szept. 4. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A bírósági papírra az került amit ő állít. Én ezt találtam egy jogi segélyszolgálat honlapján:

" A magánszemélyek egymás közötti kölcsönszerződését nem szükséges írásba foglalni, e nélkül is érvényesen létrejön. Más kérdés az, hogy ha bírósági eljárásra kerül sor, akkor a szóban megkötött kölcsönszerződés tartalmát nagyon nehéz bizonyítani, ezért érdemes a megállapodást írásba foglalni.


A Ptk. 232.§-a szerint a magánszemélyek egymás közötti szerződéses viszonyában csak akkor jár ügyleti kamat, ha azt a felek kifejezetten kikötik. Így ha a felek kamatot akarnak kikötni, abban külön meg kell egyezniük. Ellenkező esetben úgy kell tekintetni, hogy a hitelező a kölcsönt ingyen adta az adósnak. A gyakorlatban az ingyenes kölcsönszerződés többnyire családtagok és közeli ismerősök között fordul elő."


Szerintem ha nincs papír a kölcsönről, akkor elvileg arról sincs, hogy mikor mennyit adtál vissza, arról pedig nehéz tanút szerezni, hogy mi nem történt meg (azaz fizettél-e vagy nem).

2010. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vigyél te is 2 tanut, hogy 500ezerben egyeztetek meg, kamat nélkül, és abban, hogy ledolgozod, amit már majdnem teljesen teljesítettél is.
2010. szept. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két válaszadónak a segítséget!Én nem hiszek abban,hogy lekéne fizetnem embereket,hogy tanuskodjanak,viszont elitélem azt,amit az említett személy csinál.A pénzt,amikor kaptuk csak mi voltunk ott,s nem volt nála senki.Az első tárgyalásra se idézett be tanukat,most meg????Az egyik tanú Szegedről,míg a másik Jászberényből fog jönni Pestre.Röhejes,hisz a vállalkozásában,amikor Én is árúltam,a párom meg szerelte folyamatosan a gépészeti .....többen látták,s most mégis Mi vagyunk alul?!
2010. szept. 5. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!