Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valami nagy összegbe, több...

Ha valami nagy összegbe, több százezer Ft összegbe kerül, ha lehetőség van, vesztek fel rá áruhitelt, vagy akkor is az egyben kifizetést preferáljátok?

Figyelt kérdés

2021. nov. 13. 20:54
A kérdező szavazást indított:
Nagy összegeknél szívesebben veszek fel áruhitelt, mint hogy egyben fizessem ki.
Nem vagyok híve a részletfizetésnek, inkább egyben fizetek ki mindent.
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Minek vennék fel egy szar hitelt? Ha valami kell megveszem. Ha nincs rá pénzem, akkor nem veszem meg
2021. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Több millióért sem vennék fel hitelt, nemhogy százezrekért.
2021. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi bajom a hitellel, sőt, az utóbbi években jóformán megérte hitelt felvenni a kuuporgatás helyett. Viszont ilyen ilyen iphone, meg tv, számítógép szintű dolgokra, hanem autó, ház, vállalkozás esetleg
2021. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Van megtakarításom, most kellett egy szárítógép, átutaltam, 3 napon belül érkezik, élem tovább életem.

Megértem sajnos, hogy rengeteg család nem engedheti ezt meg magának, komoly problémát jelent egy elromlott mosógép pótlása. Ebben az esetben elfogadható az áruhitel, valahogy, lemondások árán kigazdálkodják. Élt így is a családunk. Ez esetben elfogadható, amúgy semmi értelme.

2021. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Házon kívül, semmi másra nem vennék fel hitelt.
2021. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapból én a hitel híve vagyok, ha valamit valóban kamat (és egyéb költség) mentes hitelre meg tudok venni, akkor úgy veszem meg. Ha meglenne rá a pénzem, akkor azt inkább befektetem, ha csak pár forintot termel ki az is annyival több mint a nulla. Persze kis tételeknél a vele járó idő és macera miatt nem éri meg a hitel.
2021. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy én nem értem a kérdést, de ha van rá pénzem, miért vennék fel hitelt?
2021. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7: Mert a pénzeddel több pénzt tudsz keresni, mint az áruhitel költségei abban az időszakban.

Nyilván elméletben, mert akinek egy mobiltelefon, tv vagy valami hasonló hitelből kell menjen, az nincs ilyen helyzetben 99,9%

2021. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7: 100 forintba kerül egy kakaós csiga. Nekem van 100 forintom, tehát megvehetném a pénzemből. De ha (kamatmentes) áruhitelre veszem meg, akkor azt a 100 forintot csak 1 év múlva kell kifizetnem. Erre az időre berakhatom a meglévő 100 forintomat a bankba, ami ott kamatozik 3 forintot. Egy év elteltével a 103 forintomat kiveszem a bankból, visszafizetem a hitelt és 3 forinttal gazdagabb lettem.

Nyilván nagyon hülye példa és a konkrétumok nem valósak, de érthető a lényeg.

2021. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem is a nyeresègről van szó, hanem a biztonságról, kicsi ez az összeg. Adott egy család, hónapról hónapra èl, van 150 ezer ft-ja, ha van. Kell egy mosógèp, nyilván rèszletre veszi, minthogy ez a kis tartalèk is elússzon. Ha már nem kell egyben fizetni az is lehet, hogy egy 170-es gèpet vesz, mert megbízhatóbb, takarèkosabb.

Nem annak találták ezt ki, akinek van pènze. Azt a keveset amit ennyi pènz hogy úgyis elviszi az infla.

2021. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!