Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az önerő fedezésére milyen...

Az önerő fedezésére milyen lehetőségek vannak lakáshitel esetében?

Figyelt kérdés
Ha valaki mostanában lakást szeretne vásárolni, akkor milyen lehetőségei vannak az önerő fedezésére megtakarítás hiányában? Mindketten dolgozunk, 2 gyermekünk van, és albérletben lakunk. Szülői segítség és másik ingatlan bevonása nem opció. Nagyobb összegű megtakarításunk sajnos nincs. Kb 30 millió ft környékén vannak az elfogadható állapotú ingatlanok, ebben az esetben kb 6 millió ft önerőt kellene letenni. Csok 1,4 millió. Babaváró nem jön szóba, nem szeretnénk több gyereket. A kiadásaink mellett jelenleg kb 20 ezer ftot tudunk csak félretenni havonta, de így nyugdíjas korunkra se lesz saját lakásunk :( sajnos az albérlet árak is az egekben vannak, akkor meg már inkább a sajátomat fizetném. Nektek milyen ötleteitek lennének? Kérem, a sértő hozzászólások mellőzését, és előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

2022. febr. 28. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

20% önerő a gyakorlatban kevés lesz, inkább 30% kell, plusz számolj az ügyvédi díjjal (0.5%-1% körül), na meg a NAV is tartja a markát a 4% illetékért, ez 1,2 millió.

Összesen kellene tehát a 6 helyett 10 millió, hogy bele tudjatok vágni. Ezt személyi kölcsönből fedezni nem lehet, és nagyon nem is lenne jó ötlet. Sajnálom, de én nem látok könnyű és gyors megoldást. Többet kell keresni, mellette meghúzni a nadrágszíjat és félretenni az önerőt.

Mennyi kerestek ketten együtt, nettóban?

2022. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mindennel együtt kb 380 ezret nettóban. Jelenleg gyeden vagyok, leghamarabb szeptembertől veszik fel a kislányomat a bölcsibe, ennél hamarabb én sem tudok visszamenni dolgozni. Ebből kb 130 ezer a lakás a rezsivel. Van egy személyi kölcsönünk, ennek nem teljesen havi 20 ezer ft a törlesztője. Régről van 2 hitelkártya és folyószámlahitelkeret, ez összesen 700 ezer ft a hátralevő tartozás, eddig csak a minimumot tudtuk belefizetni. Mindez nem azért, mert felelőtlenek vagyunk, hanem mert szülői támogatás helyett a szülők tartozásait fizettük (mire az egyiket kifizettük, jött az újabb). Ezeket mostantól havi 100 ezressével fizetjük, hogy minél hamarabb vissza legyen törlesztve. Marad 4-ünkre 130 ezer ft kajára, ruházkodásra, pelenkára… terveink szerint kb 1 év múlva már ezt a 100 ezret a lakásra tudnánk félretenni, ha pedig visszavesznek a munkahelyemre, akkor már a teljes fizetésem (jelenleg kb 170 ezret keresnek a kolléganőim a pótlékok nélkül) is mehet a megtakarításba.
2022. febr. 28. 17:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem vagytok abban a helyzetben, hogy lakást vegyetek. Jobban fizető munkahelyek, korábbi bölcsikezdés (február van, szeptember még nagyon messze). A havi 20 ezer megtakarítás kevés, de megértem, amit leírtál. Van az a szituáció, amikor az embert a szülei nem csak nem támogatják, de vissza is húzzák. A tiétek pont ilyen. De ha egyszer ezt látják, hogy majd ti kifizetitek helyettük a tartozásaikat, akkor legközelebb is felveszik majd a hiteleket. Én ilyen szituban megszakítanám a kapcsolatot. A szülő dolga hogy támogasson.


Ps: a hitelkártyát sürgősen szüntessétek meg. Ha csak a minimumot törlesztitek, sosem fog elfogyni és marhadrága.

2022. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A bölcsiben nincs korábban hely, ezért a szeptemberi kezdés. A hitelkártyákat egy éven belül mindenképp meg akarjuk szüntetni, volt más sürgősebb fizetnivaló, most, hogy az megoldódott, már a hitelkártyákat is nagyobb részletekben törlesztjük. Terveink szerint 3 éven belül szeretnénk költözni, ráadásul az ország másik felére, pont a hátráltatás miatt. Besokalltam. Akkor jelen állapot szerint erre nincs megoldás, csak hosszú évek alatt. Akkor marad így az albérlet. Köszönöm.
2022. febr. 28. 17:36
 5/14 xswerdy ***** válasza:
45%
egy megoldás van. AZ önerőt nem a felvett hitelhez, hanem a fedezeti ingatlan értékéhez viszonyítják. Szóval ha van a családban tehermentes ingatlan, ami pótfedezetként bevonható, akkor megoldható kár a 100% hitel. Persze az ügyvédre, illetékre, egy kis felújításra azért maradjon.
2022. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Minek fizetitek más hitelét? Pláne, ha van saját?


Amúgy ennyi hitel és ilyen jövedelem mellett nem kaptok hitelt illetve, ha kifizettek mindent, akkor is inkább 35-40% önerőt fognak kérni, mivel a hiteltörténetetek szar

2022. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én az alábbit csinálnám a helyetekben: A leírásod alapján kb 100E Ft, amit most albérletre fizettek rezsi nélkül és 20E Ft-ot tudtok félretenni, tehát ennél több töresztővel nem számolnék. Felvennék 5M Ft babavárót, amit önerőnek lehet használni. Ennek büntető kamattal együtt is a részlete kb 45E Ft lesz. Ez mellé felvenném az 1,43M CSOK-ot és a hozzá járó 3%-os hitelt, ez 10M Ft, havi részlete 47,5E Ft. Emellé max annyi piaci lakáshitelt néznék, aminek szintén fix a részete és nem lenne több, mint havi 40E Ft és ezen az áron keresnék pl másfél, 2 szobás lakást (20-22M Ft-os lakás jönne ki). Ahogy anyagilag jobban álltok, a babaváró kölcsöntől kell elsőnek megszabadulni, mert az a legdrágább, ezt rendszeres előtörlesztésekkel lehet megoldani, ami díjmentes, majd a piaci hiteltől, a 3%-os az gyakorlatilag megmaradhat, hiszen bőven infláció alatt van a kamata.
2022. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7, ezzel csak az a baj, hogy a hitelt nem fognak kapni ilyen hiteltörténettel
2022. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
20.58, ha kifizetik a hitelkártyákat őszig, majd meg is szüntetik, simán kapnak ennyi hitelt a jövedelmük alapján. Stratégiát kell felépíteni, év végéig még akár össze is jöhet, addig meg biztosan van még babaváró kölcsön is.
2022. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a hozzászólásokat! :)


5-ös: sajnos nincs bevonható ingatlan. Anyukámé még mindig a saját jelzáloghitelével terhelt (köszönjük, svájci frank), az anyósomén is van jelzálog, mert anno a legidősebb gyereke így vett lakást, és ebből is van még jó pár év. De azt mondta, hogy ha le is telik, akkor sem adná újra (hiába a másik gyereke, és hiába fizettük mi a szarjait éveken keresztül).


6-os: azért, mert családtag, és ez nekünk számít(ott). Most, hogy nekünk lenne szükségünk segítségre, mindenki csak mutogat, hogy “ha kibírtuk 8 évig albérletben, akkor ugyan nem számít még pár év, legalább nem kell jelzáloghitelt fizetnünk…” igen, így más lakásába toljuk a pénzt, a család többi tagjának pedig x év múlva lesz tehermentes ingatlanja, ráadásul így “Anyuci” hülyeségeit is ránk tudták sózni, mondván, hogy nekik nem jut másra. És azért fizettük helyette, hogy ne árverezzék el a lakását.


7-es: köszönöm, én is hasonlóra gondoltam, de félel, hogy mire a hitelkártyáktól megszabadulunk, talán már nem is lesz babaváró. De a büntetés nem kerülne sokba, ha nem teljesítjük a feltételeket? Nem szeretnénk már több gyereket, hitel miatt meg pláne nem.


8-as: hitelt csak azután szeretnénk felvenni, ha a hitelkártyáktól és a folyószámlahitelkerettől megszabadultunk. A személyi kölcsön elvileg nem sok vizet zavar. Sosem késtünk a törlesztőkkel, nem voltak elmaradásaink. Attól, hogy csak a minimumot fizettük bizonyos ideig, fizettük, amit kellett, az eget verő kamat már más dolog. Ha ezeket visszafizetjük és megszüntetjük, khr szempontjából lesznek felvett és teljes mértékben visszafizetett hitelek, késedelem nélkül. Ez miért is rossz?


9-es: sajnos nem igazán hiszem, hogy őszig ezek mind kiegyenlítésre kerülnek, mert hiába tolunk bele összesen 100 ezret, a kamat így is sok, és a tőkecsökkenés kevesebb. Én úgy kalkuláltam, hogy kb 1 évre van szükség hozzá

2022. márc. 1. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!