Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen feltételekkel kölcsönkér...

Ilyen feltételekkel kölcsönkérni üzleti ajánlatot jelent vagy szívesség kérését?

Figyelt kérdés

Bajban vagyok és privátkölcsönnel szeretném megoldani. A barátaimnak nincs ilyesmire lehetősége, mert kicsit nagyobb összegről van szó, mint amennyit tudnának adni. Ezért ismerősökhöz fordulnék, hátha valamelyik hajlandó, de kicsit kellemetlen pénzügyekről beszélni velük.

Annak ellenére, hogy bajban vagyok, 15%-ot adnék a pénzükre havi törlesztéssel, másfél év alatt visszafizetve. Ha nem segítenek, akkor nekem eléggé végem, viszont egy ez elég jó ajánlat nekik is, amit simán tudok teljesíteni.

Ilyen esetben szívességet kérek vagy üzleti ajánlatot teszek vagy mindkettő? Nem szeretném dramatizálni nekik a helyzetemet, de azt se szeretném, ha úgy vennék, ez csak egy üzleti ajánlat, és nekem mindegy, hogy elfogadják-e vagy sem.


2022. márc. 24. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt simán tudod teljesíteni, akkor miért nem a bankba mész? Ott ez a kérdés fel sem merül, mivel nyilván üzletet akar a bank is kötni, nem kellemetlen, bemész, felveszed a hitelt, örülsz neki, visszafizeted.
2022. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem kérdeztem volna ezt, vagy nem kellene ismerősükhöz fordulnom, ha bank még szóba állna velem. sajnos nem adnak hitelt, mert a szabályaik szerint én már nem kaphatok (túlmegy a hitelállományom a fizetésem 40%-án, és bár csak újra fel akartam venni az a hitelt, ami 2 éve ketyeg, ezt most nem engedték). Viszont ez a 40%-os határ az én fizetésem esetében nem akkora kockázat, mert annyira magas a fizetés, viszont a bank nem tehet semmit, mert ez a szabály. Szóval ezért kell privát kölcsönnel megoldanom.
2022. márc. 24. 15:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"ez csak egy üzleti ajánlat, és nekem mindegy, hogy elfogadják-e vagy sem."


Szóval úgy akarsz kölcsön kéregetni hogy még át is vered őket?

2022. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te kerestél uzsorást pár órája itt?
2022. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3. ezt miből vetted le? nem akarok senkit átverni, azért nem mindegy, hogy elfogadják-e, mert szükségem van a pénzre.


4. nem, nem én voltam.


A kérdésem arra irányult, hogy vajon ez szívesség-e, ha 15%-ot keresnek a pénzükön. Köszönöm, ha valaki erre válaszol.

2022. márc. 24. 15:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

8 szászalék a prémium magyar állampapír tehát 12% 1.5 évre.

a kérdésem az, hogy te azon kívül hogy nevetséges 3 százalékot adsz pluszban mivel tudod biztosítani a pénz visszafizetését ? Mi lesz fedezet ?? mert a három százalék plusz az

10 millió forint esetében 300e ft,


mivel biztosítod azt, hogy 300e ft többletért megérje neked adni a pénzt ?

2022. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

a fizetésem és az állásom, meg az, hogy lehetetlen eltűnnöm. olyanoktól kérek/kérnék kölcsön, akik ezzel legalább kb. tisztában vannak, nyilván ha képesek segíteni, akkor ezt még átláthatóbbá teszem. külföldön vagyok, itt nem játszik magyar állampapír. de lehet, hogy 15% így is kevés lesz, ezt nem tudom, mindenesetre 20%-ot is képes vagyok adni.


Szóval valaki, ha a kölcsönadó keres rajtad az szívesség vagy üzlet?

2022. márc. 24. 15:35
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

ha valaki az üzleti ajánlatnak elfogadja a szavadat akkor üzlet.

Végülis neki egy befektetés.

Az, hogy jó üzlet e neki majd eldönti ő. De alapvetően üzlet

2022. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8. köszönöm szépen a választ, igen, akiktől ezt egyáltalán megkérdezem, azok nagyon jól ismernek (mégsem konkrétan barátok), úgyhogy elfogadják a szavamat és megbíznak bennem.
2022. márc. 24. 15:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ez már az ő dolguk hogy mit fogadnak el, nem tisztünk eldönteni.
2022. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!