Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen devizaszámlát csináljak?

Milyen devizaszámlát csináljak?

Figyelt kérdés

Erasmus miatt kell devizaszámla, hogy ne kelljen átváltani a pénzemet, ezláltal elesve a váltási költségektől.

K&H bankos vagyok. Érdemes itt egy devizaszámlát létrehozni? Vagy revolut vagy wise? Ezeket még nem ismerem és nem tudom, hogy nagy pénzmennyiség rátétele biztonságos-e.

Köszönöm a segítséget!



2022. máj. 12. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább revolutot tolnék ezek közül az opciók közül.


Mégis milyen nagy pénzmennyiségről beszélsz? Párszázezer forint?


Egyébként ha EUR területre készülsz, és mega mind stratégiát alkalmazol, én tuti crypto.com kártyát használnék, de tudom ez sokak rizikó tűrésén kívül van

2022. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Revolut.


A sajat bankkartyaddal tudod online vasarlaskent feltolteni (tehat nincs tranzakcios dij), es a valtasi arfolyamai tuti hogy jobbak mint barmelyik magyar banknak. Ha aggodsz a biztonsag miatt, nem kell egyszerre sok penzt a Revolut szamladon (! es nem a kartyadon !) tartani, hanem igeny szerint toltogetheted.

2022. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
wise. a wise minden orszagban olyan szamlat ad mint az ottani orszag bankszamlajai, vagyis a munkaltatok semmi kulonbseget nem fognak latni a wisos szamlad es egy ottani bank barmilyen szamlaja kozt
2022. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

A kérdező BANKSZÁMLÁT kérdezett, tehát valódi banknál nyitott devizaszámla kell neki.


Kérdező:

Az egyetemmel megkötendő szerződésbe már bele kell venni a bankszámlaszámot, ugye még mindig így működik?


Nem nagyon van más megoldás, mint átnézni a bankok honlapján a kínálatot. A Raiffeisennek korábban nagyon olcsó devizaszámlája volt, nézz rá arra is, hátha még mindig a régi konstrukció megy.

Többen is akiknek nem volt kapcsolata a Raiffeisennel devizaszámlát mégis ott nyitottak.


A mostani bankodnál ha esetleg olyan csomagban vagy amibe külön havi díj nélkül be lehet vonni még egy bankszámlát, akkor számlavezetési díj már nincs.

Persze kérdés, hogy a kp.felvét meg az átutalások díja, stb... ha drágább mint máshol, lehet, hogy a végén rosszabbul jársz.


Az MKB-t is feltétlenül nézd meg!

Meg igazából a többit is.


Amúgy nem nagy munka ahhoz képest amilyen teendői vannak az embernek egy Erasmussal. Lesz sokkal több intézni való dolgod is. :)

2022. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

#4


A revolut és wise is generál neked bankszámlát. Tökfej.

2022. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

a wise epphogy bankszamlat csinal, bar megertem hogy az olyan alacsony penzugyi ismerettel rendelkezo illetok mint 4es ezt nem fogjak fel


nekem wiseos amerika bankszamlara erkezik havonta 8k+usd, ACH-val utaljak, ha nem lenne teljes erteku bankszamla az ACH se mukodne...

2022. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hintalow ***** válasza:
61%

Èn elhiszem, hogy teljes èrtèkű számlaszámot ad a wise ès a revolut is, de ha az elèg bürokratikus ès a világot lassan lekövető oktatási rendszer (aminek az erasmus is a rèsze) azt mondja rá, hogy köszönjük de hozzon egy hagyományos kereskedelmi bankban nyitott számlaszámot, akkor aztán hiába lobogtatod mèg erősebben a revolutos papìrt 😀

Jelenleg is a rafi a legolcsóbb, ingyenes a devizaszámla vezetèse, sajnos a kártyadìjjaik borsosak.

Persze nem kizarni akarom teljesen a fintech megoldásokat, de èrdemes elötte utánanèzni, mert ha nem fogadják el, akkor ugye tátott szájjal abba a nevezetes pèlóerdőbe...

2022. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Az egyetemnek fingja nem lesz arról, hol van megnyitva a számla. A számlaszám ugyanúgy néz ki, mégis honnan tudná hol lett nyitva?
2022. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

4-es vagyok.


5-ös és 6-osnak:

A tökfej ugye aláírás akart lenni? Úgy jogos.


Én vagyok alacsony pénzügyi ismerettel rendelkező? Sajnos tényleg vannak ebben az országban, de az éppen nem rám igaz.


Van neked vagy nektek fogalmatok bármi, hogy mit jelent a banki licensz, mitől bank egy vállalat, a felügyeleti engedélyeztetésről?

Hogy ma már nem csak bank tud csatlakozni, persze MNB engedéllyel, a bankközi fizetésforgalmi rendszerhez? És még jó pár dologról?

Tanultatok bármi ilyet, akár pénzügyi jogot, akár valamilyen gazdasági egyetemen?



Ha nem az sem baj, de akkor előbb tájékozódni kellene és nem benyögni valamit amit tapasztalati úton tudtok és ami éppen nem passzol ide.


Higgyétek el, a legtöbb ember utálja amikor a kevésbé tanult vagy hozzáértő akarja kioktatni és elmagyarázni, hogy mi hogy működik.


Esetleg Erasmuson voltatok?


7-es, jól látod. A learning agreementben még bőven a kiutazás előtt rögzíteni kell a számlaszámot.

És ha valaki nemzetközi ösztöndíjat nyert el, biztos nem azzal fog játszani, hogy megpróbál valamit ami "lényegében majdnem passzol is". Annál ez komolyabb dolog.


8-asnak is ezt írom. Egyébként van rá módszer, hogy megállapítani, hogy például Transferwisenál vezetett-e egy számlaszám vagy banknál, kérdés, hogy az egyetem, foglalkozik-e vele. De ismétlem, a kérdező nemzetközi ösztöndíjáról van szó. Nem a jófogáson akar 3000 ft-ért venni valamit.

2022. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1-2 millióról lenne szó, mert egy összegben utalják az elnyert pénzt ami fél évre szól. Szóval ezért kérdeztem meg, mert a Revolutnál ismerőseim is azt javasolták, hogy max kisebb összegeket rakjunk rá, ami ugye ebben az esetben nem játszik.


Valamint amit megtudtam a procedúráról, az az lesz, hogy erre a számlára utalják a pénzt, és Dél-Koreában (ahova megyek) kötelező lesz csináltatni egy kinti kártyát, így azt fogom használni ott.Tehát azért fontos, hogy legyen devizaszámlám, mert nem akarok a Ft-ba átváltásért járó pénztől elesni.


És 4-es, igen azért kell most megnyitnom a számlát, mert bele kell írni a szerződésbe. De akkor körbejárom a bankokat, hogy hol ajánlják a legjobb számlát.

2022. máj. 17. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!