Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előfordulhat, hogy megszüntett...

Előfordulhat, hogy megszüntették a diákhitel tartozást?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm telefonon érdeklődött, mert elég sokra rúgott a diákhitel tartozása.. valami megoldást szeretett volna találni, vagy segítséget kérni. Vagyona nincs, albérletben lakik jó ideje. Azt a választ kapta, hogy megszüntették. Most teljesen megszüntették, vagy, ha lesz munkája akkor újra vonni fogják? Azt mondták, hogy már 2017-ben megszüntették...Most örülhet vagy nem?

2022. júl. 13. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Átadták a végrehajtónak
2022. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem örülnék, mert automatikusan megy a NAV-hoz, ott meg kőkeményen behajtják rajta. Nem ilyen 5% lesz a kamat. Vagy elmegy gyorsan dolgozni, vagy a böriben ne hajoljon le a szappanért.
2022. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A diákhitelt nem levonni szokták a fizuból. Hanem neked kell utalni. De ne aggódj, a NAV majd akkor is levonja, ha te nem akarod.
2022. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már öt éve hozzá sem szóltak... előtte azért járkáltak, meg fizetgetett is....2017-óta semmi...Most felhívta őket, hogy hol jár, hogyan tudna részletekben törleszteni s azt mondták, hogy az van kiírva, hogy MEGSZÜNTETVE (előtte írt nekik valami szívhez szóló levelet....ebben azt hiszem én is segítettem...de ez is még 2017.ben)
2022. júl. 18. 13:23
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Kamu kérdés. Holnap bent leszek, lekérem az IP címed és utánajárok. - egy diákhiteles dolgozó
2022. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azzal nem sokra mégy.... én már rég elmúltam 50 is.... nekem nem volt, és nem is lesz diákhitelem....

Ez csak egy ártatlan érdeklődés volt valaki más nevében.... Te meg most fenyegetsz?

2022. júl. 19. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljes tartozás elengedése: Harmadik vagy további gyermek megszületése esetén a hitelfelvevő nő teljes tartozása elengedésre kerül.


Magyarul ha az ismerősöd nő, szült három gyereket akkor elengedik.

2022. júl. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogi kiskapu: egy roma nő átveszi tőled a tartozást hivatalosan (jegyzőnél) és az meg úgyis fog szülni 3 gyereket. Ennyi.
2022. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy nem az enyém a tartozás...Nekem már nemigen lesz több gyerekem..Az mit jelenthet, hogy MEGSZÜNTETVE s ez már 2017 óta
2022. júl. 21. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Bemész a NAVhoz és ott kinyomtatják neked, hogy ők vették át a tartozást és már ennyi meg ennyi kamatot rávertek. Nyugi, ők nem a 2%-os kamatot verik rá, hanem jóval többet. Ugyanígy jártam. Kifizettem egészben nekik és békénhagytak.
2022. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!