Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a bérigényemet alapos...

Ha a bérigényemet alapos internetes kutatással támasztom alá, hogy Reporting/Data Analyst pozíciókban mennyi az átlagos (! ) fizetés (nem milliókat kérek), miért kezdenek a munkáltatók azonnal alkudozni?

Figyelt kérdés
Ha túllőttem a bérigényt, miért hívnak fel egyáltalán? Ha nem lőttem túl, miért alkudoznak?
2020. febr. 2. 06:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden munkaltato a leheto legkevesebbet akarja az alkalmazottakra (meg altalaban barmire) kolteni, es a bevetelt akarja maximalizalni. Gondolom azert hivnak fel es alkudoznak, mert a berigenyedtol fuggetlenul erdekled oket, es 100%, hogy sok olyan ember van, akinel bevalik az alkudozas es elvallaljak kevesebbert is a munkat.
2020. febr. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1-es köszi a választ!

Ha minimalizálni akarják a költségeket (racionális gazdasági magatartás, OK), akkor miért nem ők adnak meg fizetési sávot? Miért várják a leendő munkavállalótól, hogy mondjon bérigényt (amit egyébként úgysem fogadnak el), amivel a jelölt esetleg ki is zárhatja magát a versenyből. Mi értelme van ennek így? :)

2020. febr. 2. 06:26
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez pont alátámassza a teóriámat, miszerint nincs munkaerőhiány, egyszerűen csak nem akarnak eleget fizetni.
2020. febr. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Talan amiatt, hogy ha kiirjak a fizetest, ami adni akarnak, te eleve nem jelentkezel, viszont igy, hogy mar megvan nekik az oneletrajzod, hatha ra tudnak venni, hogy dolgozz naluk. Masra nem tudok hirtelen gondolni, siman lehet, hogy mas van a hatterben, nem vagyok HR-es :)

Eleve a berigenynek szerintem nem is nagyon lehetne alapja, maximum felmereskent szolgalhat, mert ha mar csak ketto ember dolgozik a cegnel ugyanabban a pozicioban, tegyuk fel, hogy csak par honapos elteressel alkalmaztak oket, akkor szerintem az az alap, hogy ugyanazt a fizetest kapjak, hiaba mond barmelyik ember magasabb vagy alacsonyabb osszeget igenykent.

De csinalnak furcsa dolgokat neha, engem volt, hogy behivtak interjura, kb csak azert, hogy a szememre vessek, hogy nem rendelkezem bizonyos elvarasokkal, amik nekik vannak, amik egyebkent nem voltak az allashirdetesben (a ceg sajat karrier oldalan) feltuntetve, illetve az egyik elvaras csak elonykent volt megadva, es ismertem embert az adott cegnel, aki szinten nem rendelkezett azzal a dologgal. Persze ezt fel lehet fogni tesztkent, hogy akkor alljak neki meggyozni az illetot, hogy miert kellene ennek ellenere megis alkalmazniuk.

2020. febr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezt hívják bértárgyalásnak. Bevett szokás, mint a vidéki kis piacokon, hogy nem annyit adnak, amenynit kérsz, hanem alkudoznak. Tegyél rá 20%-ot, hogy tudj belőle engedni, amikor elkezdik és kész. Ennyi a sztori. Akármennyit írsz alkudoznának, ehhez semmi köze a számnak. Egyértelmű, hogy ők minél kevesebbet akarnak adni, nem tudom, számodra miért meglepő ez. Sosem voltál interjún korábban IT területen?
2020. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5-ös, természetesen sok interjún voltam már és nem is a csillagos égig érő bért kérek, de szerintem egy magára valamit adó cégnek meg kellene becsülnie a munkavállalóit, ugyanúgy ahogy az ügyfeleit is meg kellene becsülnie. Nem a saját szempontomból, hanem a cég szempontjából érzem méltatlannak, hogy alkudozunk, mint a piacon. Nem nonprofit cégekhez jelentkeztem sosem, hanem kőkeményen profitorientált szektorokban pályázok és még itt is megy az alkudozás.
2020. febr. 2. 08:56
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem olyan interjúra hívtak be, ahol csak azt szerették volna közölni, hogy az állást már betöltötték és nem aktuális a hirdetés.


A HR-es p***csa ezt 12 emberrel személyesen akarta közölni!


A legviccesebb, hogy nem én jelentkeztem hozzájuk, hanem ők kerestek meg, behívtak egy időpontra és ezzel fogadtak.

2020. febr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha behívnak és érdekled őket, azt is ki fogják fizetni amit kérsz, ettől függetlenül az alku semmibe sem kerül nekik. Ez csak egy ajánlat, ha kell a munka picit engedsz, jelképes összeget. De ha ennyi interjún voltál, nem értem mi fura van neked ebben, ez egy sima bértárgyalás. Mindkét fél átgondolja hogy mennyit ér neki a másik.
2020. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Pontosítsunk!

Bértárgyalás az, ha a végzettséged és tapasztalatod alapján már téged választottak és UTÁNA esik szó a fizetésről. A 0. körös bérigény-bekérés a béralku része, nem a bértárgyalásé.

2020. febr. 2. 10:21
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert a munkabér alku tárgyát képezi a felvételi eljárás során.
2020. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!