Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP miért utálja az android...

Az OTP miért utálja az androidosokat?

Figyelt kérdés
Ios-en simán lehet apple pay-el fizetni, berakni a kártyát a walletba és úgy használni, míg androidos telefonon ráeröltetik az emberre azt az okádék simple appjukat, ami 10-ből 8-szor nem is működik, pl. ma nem is tudtam használni egyáltalán és szándékosan nem akarják alkalmassá tenni Google Wallethez (Google Pay korábban)

2023. jan. 30. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
sosem értettem miért jobb telefonnal fizetni, mint kártyával.
2023. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
ennyi droidot, Istenem
2023. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

#1 A telefon mindig ott van a zsebemben, a kártya nem mindig. A telefonon vissza tudom nézni a tranzakciókat és a PIN kódot se kell beírni, mert az ujjlenyomat azonosít.


Kérdező: nekem nincs bajom a Simple-el, működik rendesen. Ott valami más lesz. Az új OTP mobilbank viszont tényleg tré. Lassú, hiányoznak funkciók, stb

2023. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
#3: ezek szerint igazolvány nélkül mászkálsz?
2023. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Egy kutyasétáltatáshoz nem viszek mindent magammal, de amúgy is könnyebb a telefont elővenni.
2023. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az ujjlenyomattal nincs kedvem b*szakodni. Előkapom a kártyám, odaérintem és már kész is. Meg mi van, ha lemerül a telefonom? Akkor nézhetek, mint Rozi a moziban.
2023. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem meg az ujjlenyomattal nincs kedvem b*szakodni"

Mi a nehéz abban, hogy a telefonhoz odaérinted az ujjad?


2 napot kibír a telefonom, de ha mégis merülne, van nálam powerbank illetve a kocsiban is töltőre tudom tenni.

2023. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#16: én is ilyen biztonsági játekos vagyok, még old school módra készpénz is van nálam mindig.
2023. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Hintalow ***** válasza:
100%

Csak hogy valami releváns is legyen:

A legtöbb bank az országban ebbe a pofonba futott bele, az applepay 2020 elején kezdett megjelenni a bankoknál, mert az apple már korábban kinyitotta a lehetőséget a régió számára (és a saját zár ökoszisztémájuk miatt, ott nincs is más megoldás)

És mivel a google nem kapkodta el a saját fizetési rendszerének kiterjesztését, ezért a legtöbb bank itthon házon belül lefejlesztette a saját appját hozzá, amit aztán nagy csindradattával el is indított. Mivel éppen tombolt a kovid, muszáj volt ezt meglépniük.

Sajnos ezek a saját appos megoldások szinte minden esetben elmaradnak a "gyári" megoldásoktól sebességben, stabilitásban és megbízhatóságban.

Viszont mire a bankok kb mind kijöttek a saját androidos megoldásaikkal, addigra sacc 2021 végén a google pay is engedélyezve lett, viszont itt harapófogóba kerültek a bankok, mert elköltöttek addigra egy valag pénzt saját megoldásra, nagy mellveregetés volt, hogy igen megcsináltuk.

Ezért a legtöbben maradtak a saját megoldásnál, mert nagy arcvesztés lett volna a bevezetés után fél - 1 évvel kukázni a saját projektjeiket (2 rendszert párhuzamosan meg senki nem akar supportálni)

Így a legtöbb helyen marad a szarabb - de legalább saját megoldás.

Ráadásul az otp-nél a simple több más dolgot is kezel, nem fogják cserélni v. kiengedni belőle a mobilos fizetést egyhamar szerintem.

2023. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na igen. a Simple-ben nem csak a mobilfizetés van. Azzal parkolok, veszek autópályamatricát és benne van az összes hűségkártyám is, szóval nekem egy jó gyűjtőapp.
2023. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!