Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elévült tartozás telenor?

Elévült tartozás telenor?

Figyelt kérdés
2018ba kaptam egy utolso felszolitast az Intrumtol azota semmit ma viszont majdnem 5 ev elteltevel egy vegrehajto levelet kaptam hogy 90 helyett 250 ezret fizessek ki kerdesem az lenne jart mar valaki igy ? Elvileg elevult penzt akar a vegrehajto behajtani de ha nem muszaj 250 ezret nem fizetnek ki… de nem tudom hogy 100% magabiztossaggal vaghatom ra a vegrehajtonak hogy egy lejart tartozassal mit szeretne ? Ha pl 2018 vegrehajto kuldte volna es 5 ev utan megint a vegrehajto keres tudnam hogy elevult de igy hogy egy behajto ceg csesztetett legutoljara 2018ba es most 5 evre ra a vegrehajto nem tudom tenyleg elevult-e ?
2023. febr. 16. 00:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy kollégám házát épp 5 hónapja arvereztek el egy 2006-os, 500 ezer forintos tartozás miatt... Szóval én nem lennék nyugodt...
2023. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyen embereket. Arra várnak hogy 1 jogos tartozás elévül majd? Meg is érdemli az ilyen a többszörös behajtást!
2023. febr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sose volt tartozasom te paraszt :) ez az egyik fiatal korombol valo meg amit el is felejtettem es de elevul csak sok a rosszindulatu :)
2023. febr. 16. 02:35
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

"Sose volt tartozasom te paraszt :) ez az egyik fiatal korombol valo meg"

Tehát mégis volt tartozásod... :)


Ha az a véleményed, hogy elévült, akkor az elévülés megállapítását a bíróságtól kérheted.


Teljesen mindegy, hogy ki csesztetett, ha elévülési időn belül törekedtek arra, hogy fizesd meg, akkor az nem évült el.

A végrehajtó akkor jön képbe, ha már a követelésük behajtását kérik. Ugyanis végrehajtási joggal az önálló bírósági végrehajtók, a bíróságok, valamint a NAV rendelkezik csak. Behajtó cég nem.

Ha a behajtó cég, a szolgáltató (Telenor) vagy akár a végrehajtó tudja igazolni, hogy elévülési időn belül bármilyen formában követelte rajtad a tartozását, akkor nem fogja a bíróság sem megállapítani az elévülést.

2023. febr. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha mar behajtonal van akkor vagy fizetsz vagy fizetsz semmi mas opciod nincs
2023. febr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Mondjunk ha, 2018ban értesültél az, "elfelejtett" tartozásról és egyezkedsz a behajtóval akkor se biztos hogy 90-et kellett volna fizetni, lehet 50-70-ből megúszod. Plusz a szolgáltatók azért maguk is szoktak fizetési felszólítást adni, mielőtt behajtóhoz kerül az ügy. Most majd 5 évig csesztél rá, ne csodálkozz, ha többet kell fizetni. Fontosak a dátumok is, hiába 2018 ha mondjuk augusztus, mert most még csak február van és nem múlt el az 5 év.

Meg ha jól tudom a végrehajtást már a NAV is csinálhatja. Egy haveromnak is ugyanúgy volt tartozás, a munkáltatót kereste meg a NAV, hogy a munkabérből vonja le (plusz a begyűlt kamatok).

2023. febr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Paraszt??! 😂😂🙉🙉🙊 Hát édesem, nálad nagyobb paraszt valószínűleg nincs. Nem, nem évult el, úgyhogy fizetned kell. Te szerencsétlen.
2023. febr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Értitek... Ha az elévült tartozásra azt írjátok hogy nem évult el, akkor parasztok vagytok egyébként meg haverock...
2023. febr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Minden felszólítással újraindul az 5 éves elévülési idő.

Most azért kaptál egyet, hogy nehogy elévüljön :)


Egyébként az elévülés csak annyit jelent hogy bíróságon nem érvényesíthető, nem azt, hogy megszűnik.

2023. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
A kulcsszó, amit keresel, a "majdnem 5 ev". Azon belül is a "majdnem". Fizesd ki, ha nem akarsz nagyobb bajt a fejedre.
2023. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!