Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes a diákhitelt igénybe...

Érdemes a diákhitelt igénybe venni?

Figyelt kérdés
Szeptembertől főiskolára fogok járni és nem biztos, hogy sikerül az állami támogatottra bejutnom. Ha úgy alakul, muszáj lesz diákhitelt felvennem. Aki diákhitelből oldja meg a továbbtanulását, mit ajánl, mire kell odafigyelnem? Tanácsot szeretnék kérni, hogy működik ez az egész?

2023. ápr. 13. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy barátnőm van, akiről fixen tudom, hogy felvette, de még mindig nyögi úgy, hogy a sulit be sem fejezte. 2005-ben vette fel, és később még valamit intézett, hogy emeljék meg az összegét. Aztán voltak kisebb-nagyobb munkanélküli időszakai, amikor nem tudott törleszteni sem.
2023. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
NEM!
2023. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Én a helyedben nem vennék fel diákhitelt semmiképp, hanem ha nem sikerül az állami, akkor inkább elmennék ingyenesen szakmát tanulni, aztán melóznék és pénzt gyűjtenék a tovább tanulásomra.


Kivéve, ha te már most is profi programozó vagy, mert akkor van rá reális esély, hogy vissza tudod majd fizetni a hitelt, egyébként felejtős, ha jót akarsz magadnak és semmi sem muszáj - pláne eladósodni..!

2023. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Persze. Nem szabad kihagyni.


[link]

2023. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én felvettem anno, és ki is maxoltam. Arra figyelj, hogy amint lehet többet törlessz mint a minimum, mert a minimummal a tőketartozásod nem fog csökkenni. Valamint arra számíts, hogy ha nagyon megnő a fizetésed azzal a törlesztő is meg fog nőni. Ha jól emlékszem az elmúlt 2 év fizetése alapján számolják a törlesztőt. Nekem amikor br 800 körül lett a fizum akkor talán már ilyen havi 50k körül alakult. Könnyen kigazdálkodja az ember csak számolni kell vele, hogy nagy fizuugrásnál nagyot ugrik a törlesztő is.
2023. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
36%
Nem.
2023. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs más lehetőség tanulni akkor egyértelműen megéri. De ne bulikára meg ilyenekre vedd fel.

Én tandíjat fizettem belőle, 6*250e vettem fel, 1.6 millio volt a teljes tartozásom amikor vegeztem a sulival, most vagyok 28, 3 hónap múlva le is jár. 600 nettót keresek, diploma nélkül érettségivel nem hiszem hogy ennyit keresnék.

2023. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha bizonytalan, hogy el tudod vagy akarod-e végezni, akkor nyilván van kockázata.

De ha mindenképp azt akarod tanulni és el is fogod végezni, meg persze jól fogsz vele keresni, akkor megéri felvenni, akkor is, ha egyébként ki tudnád fizetni a tandíjat.

A kötött diákhitel kamata most is 0%, miközben kvázi kockázatmentesen 15% körül be tudod fektetni a tőkédet.

2023. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!