Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos a Revolut?

Mennyire biztonságos a Revolut?

Figyelt kérdés
Ausztriában dolgozom és osztrák számlám van, de az itthoni dolgokat pl telefonszámla, Netflix stb.. nem szeretném arról fizetni nem tudom mennyivel váltaná át a bank az eurót. A Revolutra gondoltam, hogy átutalok rá 300-400 eurot és akkor arról tudnám fizetni a számlákat. Úgy hallottam jól is váltja az eurót és egyszerű is használni és sok dolog költségmentes ezért a pár dologért nem szívesen nyitnék Otp, Erste stb.. számlát. Mit gondoltok róla? Köszi a válaszokat! :)

2023. ápr. 22. 12:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

a Revolut eléggé szürkezóna, én is használom, de párezer Ft-nál többet nem hagyok rajta, csak annyival töltöm fel amennyit fizetni fogok.

A leghasznosabb feature az egysuerhasználatos virtuális kártya.

2023. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Miért lenne szürkezóna Revolut? Amire a kérdezőnek kell arra tökéletes. Ha valamelyik magyar nagybanknál nyitsz számlát erre a célra, akkor szépen lassan elfolyik róla a pénz ilyen-olyan díjak formájában akkor is ha egy fillért nem költesz. Ha a Revolutra ráteszel 100 eurót az 100 euró marad amíg el nem költöd.
2023. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
#11 mitől szürke a Revo? teljesen legális. mert nincs bankfiókja? vagy mert nem kell alkalmazkodnia a MNB őskövület szabályaihoz, plusz Orbán sem tudja leszedni a maga sápját?
2023. ápr. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
#12, #13: mert igazából nincs ügyfelszolgálat, ha bármi félremegy, akkor annyi volt.
2023. ápr. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
48%
#14 Van ügyfélszolgálat csak angolul, több alkalommal használtam. Beírod a chatrobotnak hogy "live agent" és tudsz csetelni élő ügyintézővel. Nyilván egy problémás vagy vitás esetben a jogérvényesítés nehézkesebb egy külföldi szolgáltatónál mint egy hazainál, ennek tudatában kell lenni. Ha meg személyes ügyintézést akarsz, akkor fizesd meg a fiókhálózat jelentette felárat és a bankadót, szerencsére még szabad a választás.
2023. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!