Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok reális áron venni...

Hol tudok reális áron venni befektetési aranya? (ahol számlát meg igazolást stb. - t kapok róla)

Figyelt kérdés

2023. jún. 8. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Bárhol kapsz számlát, igazolást.

Neten megnézheted az árfolyamot mindenhol, minden aranykereskedőét.

2023. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem én, de ti melyik aranykereskedőt ajánljátok?
2023. jún. 8. 22:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
aranypiac.hu
2023. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Egyiket se, a befektetesi arannyal csak bukni fogsz
2023. jún. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

Így van, négyesnél a helyes válasz. Főleg most, amikor (12 év után újra) történelmi csúcs környékén bóklászik az aranyár.


Ha 2011-ben vetted volna, ma épp nullán lennél. 12 év alatt nulla hozam. Tuti biznisz.

2023. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

5: Áruld már el légyszi, milyen grafikont nézel...

[link]

2023. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

5: Idén márciusban is tudtál 3 hét alatt egy elég szép huzamot csinálni, ha a rövidtávú hozam a fontos: [link]

De a Kérdező nem azt kérdezte, mennyi a hozam!!

2023. jún. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

@7


Én általában bármelyik nap tudok szép hozamot csinálni, hisz skalper és daytrader vagyok.


Május 4-én pedig shortoltam, s ma is tartom, hisz 90sok % volt az esélye annak, hogy esni fog. Plusz a carry trade miatt is...


@6


Majd egy idő után (talán) eljutsz arra a szintre, ahol rájössz, hogy az arany árfolyamát nem forintban mérik, hanem dollárban. Mint ahogyan a tejet sem milliméterben mérik. (A forintban kifejezett aranyárat nem tudod szétválasztani valódi aranyárra és usd/huf-ra.)


A kérdezőnek pedig válaszoltam: NEM érdemes.


Most kiegészítem. Érdemes, de csak akkor, amikor portfoliója eléri az egymilliárd HUF-ot. Azalatt nem.

2023. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"A kérdezőnek pedig válaszoltam: NEM érdemes."


Nem válaszoltál, ugyanis nem ezt kérdezte.

2023. jún. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"az arany árfolyamát nem forintban mérik, hanem dollárban"

Venni és eladni is forintban tudsz csak, ha nem az USÁ-ban élsz, én Magyarországon élek, úgyhogy forintban veszem és forintban is adom el.

A kereskedés nem fogadja el a dollárt és nem is kizet ki dollárban!

2023. jún. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!