Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok reális áron venni...

Hol tudok reális áron venni befektetési aranya? (ahol számlát meg igazolást stb. - t kapok róla)

Figyelt kérdés

2023. jún. 8. 21:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"az arany árfolyamát nem forintban mérik, hanem dollárban"

Tehát a magyarországi bankok és kereskedések az arany forintárfolyama szerint kereskednek, amit mutattam, aszerint a görbe szerint.

Tehát vettél egy kereskedésben egy uncia aranyat 330 000 Ft-ért 4 éve, akkor azt most 670 000 körül veszik meg ugyanott, de ez kereskedőnként és 5 percenként változik, mennyiért.

Tehát ez 100-105%-os nominális hozam 4 év alatt.

2023. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

@10 Az általad választott kereskedés talán.


Nekem Magyarországon, magyarként, van olyan számlám, amelynek USD a bázisdevizája. Ennélfogva dollárért veszem, s dollárért adom el… Nem bonyolult, a számláim bázisdevizáját én választom ki.


Persze, mindettől teljesen független az, hogy ezen a bolygón az arany alapmértékegysége az uncia/USD. Minden más devizájú arany-árfolyam ebből számítódik.


Amikor te azt hiszed, hogy 2011 óta jelentős profitra tettél szert az akkor, forintért vásárolt aranyad után, nagyot tévedsz. Ugyanis nem az arany árfolyam-növekedésén kerestél, hanem a dollárén. Szóval, egyszerűbb lett volna egyből dollárt venned, s nagyobb lett volna a profitod.



@9


De, pontosan megválaszoltam a kérdését. Jelenleg nem tud reális áron vásárolni. A jelenlegi, történelmi csúcs-közeli ár ugyanis nem alkalmas rá.

2023. jún. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ennélfogva dollárért veszem, s dollárért adom el… "

Értem köszi az infót.

Neked viszont akkor nincsen hozamod rajta, aki meg forintért veszi, annak van.

Én pont azért fektettem aranyba, hogy ne digitális pénzben legyen, meg egyáltalán ne pénzben legyen, nem is bankolok soha, csak amíg egy eladott ingatlan után be nem fektetem vagyonba, ez kb. 4-8 hónap szokott lenni, utána megszüntetem a számlát.

2023. jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"A jelenlegi, történelmi csúcs-közeli ár ugyanis nem alkalmas rá."


Az aranynak az a prognózisa hogy 1 éven belül megnégyszereződik, 3 éven belül megtízszereződik az ára.

2023. jún. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

"Az aranynak az a prognózisa hogy 1 éven belül megnégyszereződik, 3 éven belül megtízszereződik az ára."


Igen, ez az évszázad vicce.


Pontosan olyan, mint a pár évvel ezelőtti, "egymillió dollár lesz egy bitcoin" című marhaság. :D :D :D


Jusson majd ez eszedbe, amikor talán idén, talán 1-2 éven belül az arany ára "lenéz" az emelkedő trendfolyam szintjére, úgy 1500USD környékére. Vagy eloldalazgatunk 1600 és 2100 közötti tartományban 2032-ig, hogy a trendvonal beérje az árfolyamot. Merthogy 2001 óta azon trendvonal mentén emelkedik. Baromi lassan. E pillanatban 1425 USD lenne a reális ár. Ezt nem én mondom, ez rajta van a charton. Minden információ rajta van a charton. Idén épp negyedik éve oldalazgatunk az 1620-2070 közötti range-ben. Nyoma sincs annak, hogy ebből ki akarna törni.


"Neked viszont akkor nincsen hozamod rajta, aki meg forintért veszi, annak van."


:D :D :D


Te tudod, mi az a daytrade/skalp? Tudod, ez az a fajta profitlehetőség, amikor én egy hét alatt keresem meg azt a pénzt, amit te a forintért vett kézzelfogható aranyaddal 1-5 év alatt (sem)...


Olvasgass kicsit utána a témának, mert így csak kinevetteted magad!

2023. jún. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

15: Legalább megnevettettelek.:)

Ez nekem már jó.

2023. jún. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

"Te tudod, mi az a daytrade/skalp? Tudod, ez az a fajta profitlehetőség, amikor én egy hét alatt keresem meg azt a pénzt, amit te a forintért vett kézzelfogható aranyaddal 1-5 év alatt (sem)..."


Mégis azt mondod, hogy az arany veszteséges.

Ha másnak meg hozama van rajta, akkor te tudtad rosszul, hogy az arany veszteséges.

Az nem kapcsolódik ehhez az állításodhoz, hogy MÁS befektetésekkel viszont mit keresel meg. Elhiszem hogy többet. De itt most kizárólag az arany volt a téma.

2023. jún. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Befektetési Arany Kft

Budapesten vannak a 13. kerületben, Vígszínház utcában.

Megbízható cég, számlával árulnak, certifikátot is írnak, ha kérsz.

2023. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18: De az egyes márkáknak eltérő árfolyama van, itt nem látom a differenciáltságot, ez hogy van itt?
2023. jún. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A befektetési aranynak az a lényege, hogy befekteted a pénzed az értékesítő cég bankszámlájába. Ettől befektetés.


Cserébe kapsz némi aranyat, amit később ha el akarsz adni, csak sokkal olcsóbban fogod tudni megtenni, mint amennyiért vetted.


Nagy üzlet, valóban.


Mármint a forgalmazó cégnek.

2023. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!