Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik állampapírba fektetnek,...

Akik állampapírba fektetnek, nem érzik, mekkora hatalmas rizikót vállalnak azzal, hogy egy folyamatosan elinflálódó valutát fektetnek be egy tolvaj kormány által kiötlött “megtakarításba”?

Figyelt kérdés
2023. jún. 29. 20:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
23%

@20


Tudom, hogy félelmetes. Ezért szeretnéd legalább a tizedét elérni annak, amit én már eddig. Csak lehet, kevés lesz hozzá az életidőd...


@19


Hazudsz. Honnan másoltam? Mit? Linkelj!

Nem tudsz, mert rágalmazol.

2023. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem a jelenlegi kormány találta ki az állampapírt, ez egy fontos információ.
2023. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
50%

Nem tölt el jó érzéssel, de még mindig jobb, ha az inflációkövető papírral kevesebbet vesztek, mint mások.


Vettem befektetési jegyet is, azon eddig csak buktam.

2023. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
52%

Tudjuk mit jelent az állampapír? Azt is tudjuk mi alapján számítanak kamatot rá? Ha nem tudjuk, akkor miért beszélünk hülyeséget?

Gyerekek, fenn van a neten is, hogy mi alapján adnak kamatot. Az se mindegy, hogy milyen időközönként fizet az az állampapír, mert van pl a bónusz, aminek a legmagasabb átlagban a kamata, az 3 havonta fizet, meg van a prémium, ami meg 5 évig is benn áll. Aki azt mondja, hogy az állampapír az államadósság része, az hogyan tud egyáltalán számlát vezetni egy banknál?! Az államadósságkezelőnek van joga kiadni az állampapírt, de nem az államadósságot osztogatja szét.

Tényleg kellene egy átfogó pénzügyi ismeretek tantárgy már általános iskolában, mert szégyenletesen keveset tudnak az emberek a dolgokról. Pedig felnőttként ezeket már önállóan is el kellene tudni sajátítani.

A jelenlegi állampapírok kamatát úgy határozzák meg, hogy legyen legalább 1% kamat, ami állandó, a többi pedig magasan függ az inflációtól. De mindig magasabb lesz, mint a KSH által közölt várható infláció mértéke, legalább 1%-kal. Ebben a kamatszámításban még részt vesz a diszkont kincstárjegyek piaca is.

Amúgy igen, inkább ebbe fektetek, mert az OBA akkor is kártalanít 100e euro értékig, ha államcsőd van. Márpedig államcsődöt ez a kormány még 12 év alatt se tudott összehozni. Irgum meg burgum egyébként, hogy nincs egy rendes politikai társulat, ami végre csődbe vinne minket, ha már az egész magyar média ettől hangos évek óta.

Az állampapír meg nem fideszes találmány, ahogy a részvények sem.

2023. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!