Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik az állampapír...

Hogy működik az állampapír (PMÁP) eladása?

Figyelt kérdés

Pár napja vásároltam csak és egyelőre ismerkedem a dologgal (azért is ez az amatőr kérdés), alapvetően a lényegét sikerült megérteni (tudom az eladás költségeit stb), arra lennék kíváncsi, hogy technikailag hogy működik a dolog.


Ha el szeretném adni lejárat előtt a PMÁP-t, a felületen van egy névérték és egy eladási érték. Gondolom az eladási értéket utalják el, ha eladom. Ilyenkor mi lesz az adott kamattal (amit időarányosan kapok)? Vagy az adott felhalmozott kamattal több az eladási érték a névértéknél? Az lejárat előtti eladási költség (-1%), hol jelenik meg?


Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, csak pár napja vettem és kíváncsi vagyok, hogy ha idő előtt eladom, akkor mivel számolhatok.



2023. jún. 30. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Az eladási értékben benne van a felhalmozott kamat és a levonás is.

Az eladási érték emiatt naponta nő.

2023. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

PMÁP MÁK értekpapírszámla.

A MÁK webes felületen az értékpapírjaid felsorolásánál van egy kérdőjel. Ha arra rákattintasz, megjelennek a papír adatai.

Ami téged érdekel, az a bruttó VÉTELI árfolyam. Jelenleg ez a névérték 99%-a + a legutóbbi kamatfizetés óta felhalmozott kamat. Ennyi fog a számládon megjeleni, ha végigkattintgatod az eladási folyamatot.

2023. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!