Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik szerint az állampapír...

Akik szerint az állampapír sántít és le fogja nyúlni az állam, azok szerint mi a legjobb viszonylag likvid befektetés most néhány éves időtávon?

Figyelt kérdés
Várom a javaslatokat, tippeket.

2023. aug. 29. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén, én már nem tudom.


Most pukkan ismét egy ingatlan buborék, nem hiszem hogy ingatlan lenne.

Érik egy tőzsde crash is, nem hiszem hogy az lenne.

2023. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogja lenyúlni az állam (tudom, nem engem kérdezel akkor) viszont szerintem az állampapír még csak nem is befektetés, hanem egy megtakarítás, ami részben megóv az infláció negatív hatásaitól. Azaz reálértéken jó eséllyel ugyanannyi pénzed lesz a futamidő végén mint most. Ennyi erővel tartós élelmiszert, motorolajat, autóalkatrészeket stb. is vehetnél tehát bármit ami 1. nem romlandó 2. jól tárolható 3. áremelkedésre lehet számítani 4. várhatóan felhasználásra kerül rövid távon - mondhatni likvid, mint ha pénzed lenne.

Ha már befektetés, és reáleszközök, inkább vennék földet, amit ki/el lehet adni, garázst, használtautót, ilyeneket.

Akár tanulás is befigyelhet ha biztos vagy a megtérülésében. Komolyabb jogsira vagy szakmához kötődő spéci tanúsítványokra gondolok első sorban és nem a programozásra.

A lényeg hogy ne álljon a pénz, hanem neked dolgozzon.

2023. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pontosan emiatt érzem magam tanácstalannak én is. Túl sok fedezetlen pénz ömlött a gazdaságba, ami helyet keres magának és a jövővel kapcsolatban csak homályos ígéretek vannak.


A Mars kolonizálás túl távoli és rengeteg a kérdőjel.

A tóriumos reaktor vagy az ITER sem úgy halad, ahogy kellene.

A mesterséges intelligencia is csak az eddigi tudáshalmazunk mögé rakott nyelvi modell (aka. komplexebb spamszűrő elvén működő valami, ami a beérkezett és rendelkezésre álló adatok alapján dolgozik)

A brittudósok pedig évtizedek óta feltalálnak valamit a fogvisszanövesztéstől az öregedés visszafordításán át a műanyaglebontó baktériumokig, amiből úgyszintén nem lesz semmi...


Eközben pedig még a környezetünk is rohamosan pusztul...


Erre pedig jön több milliárd harmadik világbeli ember, aki szeletet kérne a tortából, szeretne iparosodni, vagyont birtokolni, felhalmozni és mellé felszabadulni az otthon megszokott embertelen körülmények közül.


Miközben tudjuk jól, hogy eddig is ők voltak a piramis aljai, akik azért dolgoztak annyiért, amennyiért, mert a robotizáció drágább lett volna, mint a 20-30-40 évre vetített teljes munkabérük.

2023. aug. 29. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
11%

Bocsi, pukkanni fog az ingatlan buborek? Talan esni fognak az ingatlan arak?

Ha igen, mikor varhato?

2023. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

#4


Most omlott össze a kínai ingatlan piac, amire még nem volt példa.

Omlik az amerikai is, már sok helyen 5%al olcsóbbak az ingatlanok mint pár hónapja.

Satöbbi satöbbi.

Láttunk már ilyet 15 éve.

2023. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!