Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi kölcsön igénylésekor...

Személyi kölcsön igénylésekor a bank vissza tudja ellenőrizni, hogy ténylegesen be vagyok-e jelentve a cégnél, amely jövedelemigazolást ad számomra, vagy csak magát a céget hívja fel az ellenőrzéshez?

Figyelt kérdés

nov. 25. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hamis igazolás okirathamisítás+ csalással fedezet nélkül szerez hitelt.

Bűncselekmény.

nov. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérhet TB igazolást, bármit. Ha a vállalkozó hamis igazolást ad ki neked, akkor közreműködik a csalásban, okirathamisításban. Majd hülye lesz.


A dolgozó pedig a saját ügyfélkapuján keresztül követni tudja, hogy be van-e jelentve!

nov. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"a bank vissza tudja ellenőrizni, hogy ténylegesen be vagyok-e jelentve a cégnél, a"


Nem tudja. Kénytelen a munkáltató által kiadott igazolásra hagyatkozni. Nyilván a munkáltató nem vállalja fel, hogy a kedvedért okiratot hamisít és valótlan dolgokat igazol le.

nov. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"vagy csak magát a céget hívja fel az ellenőrzéshez?"


Engem hiába hívna fel telefonon. Jogom nincs kiadni senkinek az adatát ilyen módon. Úgy beperelhetne a dolgozó, mint a huzat. Ugyanis személyiségi jogokat sértek vele.

Volt rá példa, hogy - állítólag - a banktól kerestek, és közöltem velük, hogy ha bevitt a szóban forgó dolgozó hozzájuk egy aláírt és pecséttel ellátott igazolást, amit a munkáltatója állított ki, akkor mi a problémájuk?

Szerintük az teljesen normális dolog, hogy telefonon visszaellenőrzik az adatokat, amiket a munkáltató ilyen módon ki sem adhatna? Mégis mit képzel? Honnan tudják, hogy a papírra írt telefonszám valóban a munkáltatóhoz tartozik és valóban vele beszél, nem valaki mással, aki telefonon rábólint az adatokra, és valójában azok nem is valódiak (munkaviszony, bér stb.)? Milyen hülye új szokás ez?

Nem voltam hajlandó semmiféle adatot egyeztetni, kiadni. Mondtam az ügyintézőnek, hogy küldjön postán hivatalos megkeresést, és majd postán visszaküldöm kitöltve, ha nem hisz a dolgozó által személyesen bevitt igazolásnak. De csak akkor küldöm vissza, ha abba a dolgozó is beleegyezik, mert mint többször említettem már, a beleegyezése nélkül nem szolgáltathatok róla adatot senkinek, kizárólag a hatóságoknak.

nov. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!