Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a kormány miatt annyira...

Ha a kormány miatt annyira bizonytalan és rossz az állampapír akkor mégis mi másba tudnék fektetni ami kamatozik de laikusként nem olyan kockázatos, mint a tőzsde?

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván ingatlanra nincs pénzem 4,3 millió névértékem van különféle államkötvényekben.


A hvg-n a kommentek egy személyben osszák az észt, hogy a birkák jól megszívják mert tuti megkavarja a kormány az egészet.

Szerintetek akkor mibe érdemes államkötvény helyett fektetni amihez egy full laikus ember is ért?


Arany és bitcoin dumákra nem vagyok kíváncsi, mert előbbinek totál alacsony hozama van utóbbi pedig marha volatilis és bizonytalan.



nov. 28. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Egy részét tanulásba hogy ne legyél full laikus.
nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudod én full bölcsész mentalitású vagyok, abból van a fizetésem és nem értek se a matekhoz se a pénzügyekhez. Hiába osztod itt az észt, mint ahogy egy madár se lehet sose farkas, ezért inkább a levegőben vadászik mint két lábon futva úgy én se lehetek sose pénzügyi szakértő úgyhogy inkább várom a becsületes normális kommenteket a hozzád hasonlókat pedig hülyére lepontozom.
nov. 28. 18:25
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Jó az állampapír ha nem akarsz kockáztatni.
nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg nem kockázatos, mikor már azt kérdezgetik, hogy tudod-e hogy bármikor változatnak a visszaváltási feltételek :D


Gondolom a magánnyugdíjpénztáros balhéra se emlékszik már senki

nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Más államok kötvénye, ilyeneket tartalmazó ETF-ek megvásárlása révén.
nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

#2 mintha érdekelne egy kicsit is a lepontozásod te bölcsészek gyöngye. Ha hülye vagy a pénzügyekhez, akkor minek akarsz sok pénzt? Miért akarsz befektetni? Miért egy hvg féle médiaszennyeről informálódsz befektetéssel kapcsolatban?


Te osztod itt az észt, azt hiszed létezik kockázat mentes befektetés :D

nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

2: Kis koromban nem tudtam járni, mégis megtanultam, mert elengedhetetlen az élethez. Hogyha nem tanulsz, bármit el fognak veled hitetni és akár nullázhatod a megtakarításod. Ezért érdemes tanulni, hogy ne használjanak ki, ha lassabban megy, szánj rá több időt!


Kérdésre válaszolva, állampapír vásárlásban jelenleg két rizikót látok: idő előtti eladás esetén rosszabb árfolyamon váltja vissza az államkincstár, avagy más befektetéshez képest kevesebbet hoz. Mivel nem értesz a pénzügyekhez és foglalkozni se akarsz vele, így téged egyik sem érint, államkötvénnyel jobban jársz, mintha bankszámlán kuporgatnád.

nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
#2 még szerencse, hogy te nem madár vagy, hanem ember. Aki tud gondolkodni, előre látni és tervezni az életét, egy madárral szemben.
nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

A Facebook (mondjuk itt is sokan) kommentelők azt hiszik, hogy mindenhez értenek, befektetés, virológia, meteorológia, mikor mi a téma.

Nem biztos, hogy tőlük érdemes befektetési tanácsot kérned.

nov. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Na meg sokan azt hiszik, ha a bankban tartják vagy a párna alatt a pénzt, akkor jobban járnak. Pedig az az igazi haszon az államnak, mert elinflálja és fizetnie sem kell érte. Persze a Facebook okosoknak úgysincs egy forint befektetni való pénzük se, szóval nekik nem is téma ezm
nov. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!