Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a kormány miatt annyira...

Ha a kormány miatt annyira bizonytalan és rossz az állampapír akkor mégis mi másba tudnék fektetni ami kamatozik de laikusként nem olyan kockázatos, mint a tőzsde?

Figyelt kérdés

[link]


Nyilván ingatlanra nincs pénzem 4,3 millió névértékem van különféle államkötvényekben.


A hvg-n a kommentek egy személyben osszák az észt, hogy a birkák jól megszívják mert tuti megkavarja a kormány az egészet.

Szerintetek akkor mibe érdemes államkötvény helyett fektetni amihez egy full laikus ember is ért?


Arany és bitcoin dumákra nem vagyok kíváncsi, mert előbbinek totál alacsony hozama van utóbbi pedig marha volatilis és bizonytalan.



nov. 28. 18:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

7-essel egyetértek. Én a "veszélyét" abban látom, hogy, változtatni fognak a lejárat előtti eladási feltételeken (értelemszerűen számodra nem kedvező irányban), vagy akár a régi papírokon is húznak valamiféle felső kamatstoppot.

Már megszokhattuk, hogy itt a kormány azt csinál amit akar és gyakorlatilag borítékolható, hogy valamivel megpróbálják majd megakadályozni a tömeges eladásokat 2-3 év múlva. Egyéb drámai megérzéseim nincsenek ezzel kapcsolatban. Persze lehet államcsődre apellálni, meg lefölözésre, meg mit tudom én, de erre én is csak azt mondanám, hogy érdemes látókör szélesítésbe időt fektetni.

nov. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az állampapír épp hogy nem bizonytalan, annyi az egész, hogy ha lecsökken az infláció, akkor lófa* kamatokat fognak adni rájuk. Ha nem akarsz a befektetésekkel foglalkozni akkor az állampapír is megfelelő. Szerintem külföldi devizákat is vehetsz, elég megnézi az eurót, a 370-es árfolyam alá nem igazán tud erősödni a forint.
nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az állampapír se nem rossz se nem bizonytalan. Ha nem értesz a pénzügyekhez akkor pont az való neked.


Nyilván ha értesz hozzá akkor tőzsdézel stb. de az ugye neked ez nem opció.

nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tehát az államnak jobb lenne ha senki nem venne állampapírt, mert akkor nem kellene kamatot fizetnie. Uh... Ez az igazi szakértő
nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

Az állampapírt nem a piac szabályozza, hanem Semjén elvtárs álmatlan éjszakái...Egyik hajnalban arra ébredhetsz, hogy az orvvadász törvényileg belenyúlt a papírokba, aztán kenheted az egészet a hajadra...

Mert amúgy az alapelgondolás nem lenne rossz, de ilyen "jogállamban" ez igen kockázatos!

nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ember bölcsész vagy. Érted te a szó jelentését? BÖLCS-ÉSZ


Milyen bölcsész az, aki nem akarja megérteni a világ működését?


A közgazdaságtan jelentős része társadalom tudomány. Nem kell értened a matekhoz a folyamatok összefüggéseit kell megértened.

A konkrét matekra vannak képletek, kimásolod a könyvekből és kiszámolod velük a kamatos kamatot, meg amit kell.


Viszont érdemes legalább megpróbálni keresni 1-2 befektetés alapjai, gazdaság működése közérthetően és hasonló témájú könyvet, cikket, YouTube videót, hogy legalább nagyjából értsd a fogalmakat.

dec. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Az Orbán-kormányban megbízni annyi, mint a hülyeséget négyzetre emelni.
dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!