Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel, képzési hitel!...

Diákhitel, képzési hitel! Megéri felvenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék munka mellett mégegy diplomát szerezni levelező képzésen. Sosem vettem fel diákhitelt, most olvasom, hogy elvileg kamatmentes. Nem sok egy félév díja (280 e ft), simán ki tudnánk fizetni, de elgondolkodtam, hogy nem lenne-e érdemesebb megtartani a megtakarításunkat, inkább hitelből finanszírozni és majd a képzés után lassacskán elkopik. Elinflálódik és a megmaradt befektetésünk/megtakarításunk is kamatozik.

Van valami buktatója? Tartok tőle, hogy valami apróbetűs részt nem olvastam.


2023. nov. 30. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A diákhitel pontos nevén rulírozó hitel. Ilyet rövid lefolyásúnak addagnak vállalatoknak. Máris van mihez viszonyítani. Vállalatnak adják nem egy hallgatónak.
2023. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg 0% a kamata addig miért ne lenne érdemes felvenni, ha közben nálad kamatozik a pénz. A kockázata az, hogy hirtelen csúnyán belenyúlnak a feltételekbe, de szerintem ez politikailag nem lenne kifizetődő, és a költségvetés szempontjából sem lenne számottevő haszna.
2023. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából, ha különösebb büntetés nélkül végtörleszthető bármikor, akkor az sem baj, ha hirtelen változnak/romlanak a feltételei.
2023. dec. 2. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem költöd el a pénzt hanem biztonságos eszközben tartod, akkor én nem látok benne jelentős kockázatot. Ha elköltöd a pénzt, vagy kockázatos eszközbe teszed és elveszti az értékét, akkor viszont ott lesz az adósságod fedezet nélkül.
2023. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!