Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Találtam az OTP rendszerében...

Találtam az OTP rendszerében egy hibát, hogyan tudok belőle pénzt csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Találtam egy elég komoly hibát az OTP rendszerében, itthon kipróbáltam és apum (persze szóltam neki) számlájáról simán letudtam emelni pénzt. Ergo működik….nyilván nem fogom használni viszont nem szeretném csak úgy az OTP-nek elmondani. Valakinek van hasonló tapasztalata? Betudok menni és tudom azt mondani hogy X összegért elmondom?
dec. 17. 21:33
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Köszi. Nézegesd légyszíves, aztán javíts ki. Minden nap tanul valamit az ember.
dec. 17. 22:53
 12/44 anonim ***** válasza:
90%
Túl sok hackerkedéssel kapcsolatos történetet olvastál inkább feküdj le aludni mert feleslegesen gyártod a kitalált történeteket holnap pedig iskola.
dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Hihetetlen számomra hogy milyen támadó jelleggel lép fel 1-1 ember egy egyszerű kérdésre. Ahogy az is, hogy 2023-ban valakinek hihetetlen számban megy az hogy lehetnek hibák. Kb hetente jönnek frissítések akár az OTP alkalmazásához is. Vajon miért? És abból a sok hibából amit a folyamatos fejlesztés alatt javítottak mi a fix hogy a fejlesztők találtak? Remélem hogy valaki olyan is ír, aki hasonló cipőben járt mint én és szólt.
dec. 17. 23:24
 14/44 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy nem hisznek neked, még nem támdók.


"Remélem hogy valaki olyan is ír, aki hasonló cipőben járt mint én és szólt."


Jelen. Jártam én is 38-as cipőben, amikor a koromnak megfelelő méret ez volt. 😉

dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

“ Túl sok hackerkedéssel kapcsolatos történetet olvastál inkább feküdj le aludni mert feleslegesen gyártod a kitalált történeteket holnap pedig iskola.”



Ez még mindig támadó jellegű. Ha valakinek nem hiszel, azt normálisan is le lehet írni. Képzeld, én is jártam 38-as cipőben, de kb 19 évesen (aminek már 7 éve) leragadtam 42,5 cipőnél.

dec. 17. 23:35
 16/44 anonim ***** válasza:
85%

"Hihetetlen számomra hogy milyen támadó jelleggel lép fel 1-1 ember egy egyszerű kérdésre"


Nyilván amelyik kérdésről messziről ordít hogy kamu azt nem szeretik a hozzászólók, mivel nem meséket jövünk ide olvasni hanem értelmes kérdésekre értelmes válaszokat adni.


Egy banki rendszernél ha találnak is biztonsági hibát az nem olyan kritikus, hogy egy analfabéta, helyesen írni nem tudó egyén bárki számlájáról pénzt emelhet le. Ilyen súlyos rendszerhiba az egész céget csődbe vinné. Ahhoz hogy egy új fejlesztés éles üzembe álljon számtalan code reviewen, automata teszten, Q&A teszten, CI/CD folyamatba integrált teszten, unit teszten és egyéb manuális teszten át kell esnie + az alap kódbázis amit fejlesztenek már az nem teszi lehetővé hogy ilyen mértékű sérülékenység legyen a rendszerben a rendszeres külső / belső auditok, security csapatok, kiberbiztonsági mérnök csapatok munkájának köszönhetően. A bankokat szervezett, magasan kvalifikált, tapasztalt hackercsapatok támadják folyamatosan és annak ellenére is igen ritka, hogy az ügyfeleket ügyfélirritáció érje vagy a pénzüket csak úgy leemeljék.


Szóval ennek fényében azért gondold át mégegyszer, hogy miket állítasz, főleg úgy hogy az állításod miszerint egy banki rendszer sérülékenységét kihasználva te képes vagy bárki számlájáról pénzt leemelni ez erősen jogszabályba ütköző cselekmény. Ha nem lennénk tisztában azzal hogy egy kisgyerek vagy aki trollkodik simán meg lehetne tenni a feljelentést az ide kiírtak alapján és olyan fajsúlyos az állításod (pl: teljesen kinullázhatod mások számláján az összeget, fizetésképtelenné tehetsz embereket), hogy a rendőrségnek foglalkoznia is kellene az üggyel, akárcsak mint ha azt írnád be hogy terrortámadást akarsz végrehajtani.

dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Én mint OTP ügyfél aki nem érzi biztonságban a megtakarítását a számláján ezen fórum post alapján a bejelentést megtettem a kérdést kiíró illető ellen a Nemzeti Kiberbiztonsági Szakszolgálat incidens bejelentő űrlapján:


[link]


Előre is köszönöm a kivizsgálást!

dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

"de kb 19 évesen (aminek már 7 éve) leragadtam 42,5 cipőnél."


Akkor pacsi, én is ott álltam meg 3x éve, de azért 19 évesen (meg utána) már nem nagyon nő a láb, hacsak át nem megy rajta az úthenger.

dec. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Minek nevezed azt, ha az OTP alkalmazásba (az adott illető telefonján, szóval nem a sajátodén) betudsz lépni úgy, hogy nem kéri az előre beállított kódot? Én ezt igen is rendszerhibának hívom és pénzleemelésről ha betudsz lépni más fiókjába és így tudsz is utalni. Igen, lehet kamunak hangzik, viszont nem ennek miértjét kérdeztem, csak hogy ezért én tudok-e pénzt profitálni az OTP felől. Ha nem, megtartom magamnak, ha igen, akkor igen is szeretnék X összeget. Függetlenül hogy én kisgyerek vagyok vagy nem, hazudok-e vagy nem. Ezt ott eltudják dönteni. Simán csak annyi a kérdés hogy tudok-e ezért pénzt kérni vagy nem.
dec. 18. 00:10
 20/44 A kérdező kommentje:
Még szerencse hogy 21-22 éves korig nő a láb. Szóval nem kell úthenger 19 év felett. Remélem te nem használtál. Az meg hogy nem nagyon, az meg nincs kőbe vésve.
dec. 18. 00:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!