Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki ügyintézők, szoktatok...

Banki ügyintézők, szoktatok találkozni olyan ügyfelekkel, akik nem köszönnek, letegeznek, és még a kérem szót sem használják? Mit lehet tenni ilyenek ellen, illetve nektek mi esik a legrosszabbul?

Figyelt kérdés
febr. 4. 17:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%

"akkor én is tegezem, mert egy tegező beszédre magázva válaszolni is ugyancsak nem illendő dolog."


Már hogyne lenne az. Pontosan azzal jelzed, hogy "nem ittatok együtt a kocsmában".


Én visszamagázom, és a 99,9 %-a rögtön átvált a magázódásra a tegeződésből. Aki nem veszi a lapot, azt finoman megkérem, hogy ne tegezzen! Nyilván itt felnőtt emberekkel kapcsolatban beszélek.

febr. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A visszamagázás azt a benyomást kelti, hogy felsőbbrendűnek gondolod magad.
febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%

"A visszamagázás azt a benyomást kelti, hogy felsőbbrendűnek gondolod magad."


Hatalmas tévedésben vagy. Azt jelenti, hogy nem a haverod vagyok, így nincs is jogod lepacsizni velem. Magyarul a neveltetésedben van némi hiányosság.


Fordítsuk meg a dolgot. Ha engem valaki letegez kapásból, az azt a benyomást kelti bennem, hogy alsóbbrendű vagyok?!?!?! Egyszerűen csak elvárom, hogy tiszteljen meg azzal, hogy megfelelően szólít meg és beszélget velem. Hangsúlyozom, nem vagyok a haverja egy idegennek.

febr. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
#13 Nem attól lesz valaki tiszteletteljes, hogy magáz. Magázva is lehet bunkó parasztnak lenni, mint ahogy tegezve is udvariasak. Rohadtul nem ezen múlik a tisztelet és az udvariasság,mint ahogy több nyelvben nincs is tegeződés, magázódás.
febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

11.: És ha továbbra is tegez, akkor mit csinálsz? "De én téged tegezlek te"


[link]

febr. 6. 17:29
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

"Nem attól lesz valaki tiszteletteljes, hogy magáz. "


Nem azt mondtam, hogy ettől tiszteletteljes lesz, hanem tiszteljen meg vele. Nyilván tud bunkó lenni így is és úgy is, ha akar. De indítsuk megfelelően a beszélgetést.


Nehogymár megfelelő viselkedésnek tartsd az, hogy ott állsz a kormányhivatal ügyintézője előtt, aki nem rokonod, nem a haverod, és mégcsak nem is szomszédod, és bratyizva kezdesz el beszélgetni vele! Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?!?!?!?!


Teszek rá, hogy több nyelvben nincs tegeződés, magázódás. Itt volt és van is magázódás. Ennyi...

febr. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
És azzal mi van, amikor a gyökér banki alkalmazott szól be az ügyfélnek? Azt hogy kell helyén kezelni?
márc. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyilván helyre kell tenni őt is. De nem anyázva...!
márc. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!