Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom meggyőzni a...

Hogyan tudom meggyőzni a bankot, hogy adjon még hitelt?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 3 személyi kölcsönöm, mindegyiket rendesen fizetem. A harmadikat már a családom megsegítésére vettem fel, és a negyediket is ilyen célból venném fel. Egyszer már visszautasították, de úgy tűnik talán hajlandóak lesznek tárgyalni február közepén.

Nem az volt a bajuk, hogy nem tudnám fizetni a részleteket, hanem az eddigi hitelek/tartozás összértéke, ami elég magas. Ráadásul kicsit megcsappant most a pénzem is, de a fizetésem magas, és képes vagyok még egy hitelt bevállalni.


Csak meggyőznöm kell őket vagy - amitől tartok - van ennek valami kb. általános összeghatára, aminél többet a bankok a visszafizetési képességemtől függetlenül már nem vállalnak/vállalhatnak be és ezért fognak elutasítani?


febr. 4. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
A jövedelmed 50%-át nem lépheti át a törlesztőrészletek összege.
febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1. Nem lépi át, ezért is írtam, hogy nem ezzel volt a bajuk, hanem az összértékkel.
febr. 4. 21:57
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Jó lenne tájékozódni, hogy mekkora hitelekről van szó (jelenlegi tőke, futamidő, havi törlesztése)

Mekkora havi jövedelmed érkezik a számlára?

Mekkora hitelt vennél fel és milyen futamidővel?

febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem írnék konkrét számokat, úgysem venné senki komolyan.

Mindegyik magas összeg.

A 3 hitel törlesztője összesen a fizetésem 30%-a. (Ebből egy lejár egy év múlva, a másik 3 év múlva és a harmadik 6 év múlva).

Az új hitel (5 éves futamidő) törlesztőjével összesen elérnék a fizetésem 36-37%-át.

Tényleg meggyőződésem, hogy a tartozás szintje a gond.

febr. 4. 22:05
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

úgy tudod meggyőzni, hogy elhelyezel egy lekötött betétet a banknál, és aminek összege összege legalább 20%-kal magasabb, mint a kért hitel.

Majd ezt biztosítékként felkínálod a banknak. ( lombard hitel)


Régi alapigazság, hogy hitelt az vegyen fel, akinek nincs rá szüksége.

febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5. Igen, ez így szuper lenne nyilván, és hát én is átéltem ezt, amíg nem kezdett kissé szorulni a hurok, addig nekem is utánam dobták a hiteleket.
febr. 4. 22:19
 7/15 krwkco ***** válasza:
44%

"Hogyan tudom meggyőzni a bankot, hogy adjon még hitelt?"

Kérdezz meg egy hiteltanácsadót: [link]

Elérhetőségek a cikk aljánál.

febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem ad, mert a rendszer érzékeli az újabb és újabb személyi kölcsönöket és nem tart megbízható adósnak.
febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8. Igen, gondolom, hogy ez a helyzet, ezért kellene megdumálnom, hogy de igen:)


7-es köszi szépen, ez jó ötlet!

febr. 4. 23:46
 10/15 krwkco ***** válasza:
89%
Csak, hogy jobban kifejtsem, amit a #7-ben írtam: a bankok hozzáállása -a törvény határain belül- nem egységes. Lehet, hogy van amelyik adna hitelt az adott helyzetben és van a melyik nem. Egy hiteltanácsadó több bank feltételeit ismeri, ezért megtalálja a legjobb lehetőséget.
febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!