Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatban...

Diákhitellel kapcsolatban lenne kérdésem! Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Szóval van x Ft diákhietelem,2011 júniusban fogom elvégezni az alapszakot és utána 1 félévet ki kell hagynom mert csak úgy indítanak mesterképzést.

Akkor milyen megoldási lehetőségek vannak? El kell kezdenem törleszteni a hitelt majd 2011 novemberbe (4 hónappal a végzés után)?

Ha el kell kezdenem törleszteni csináljak már most előtakarékossági számlát hogy majd abból vonják?

Az az igazság h nem akarom a havi legalacsonyabb törlesztőrészletekbe visszafizetni majd mert akkor perkálhatok még jó pár évig a kamatok miatt.


Ha tudtok tanácsot adni szívesen várom! 22/L


2010. okt. 26. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:

2 megoldás van:

1. csúsztatsz egy tárgyat, hogy csak az őszi félévben fejezd be.

2. befejezed nyáron és törlesztesz novembertől januárig. Utána pedig megint nem kell.


De az sem tragédia, ha azt a 15 ezret egyáltalán nem fizeted be, kivéve ha akarsz még felvenni hitelt. Bár akkor késedelmi kamat rakódik rá.


Az előtakarékossági számlával igazán nem értem, mit akarsz. Minimnum havi 5 ezret kell fizetned. De többet is fizethetsz, amennyit csak szeretnél.

A törlesztőrészletről annyit, hogy annak van egy minimum összege, de nem kell csak annyit fizetned. Akkor és annyit fizetsz vissza, amennyit bírsz. Ha a kamatoktól félsz, akkor viszont már most elkezdhetsz törleszteni, ugyanis már most is kamatozik.

Igazából a kérdésed második felét nem értem, vagy én vagyok értetlen, vagy te írtál butaságokat. Mindenképpen ajánlom, hogy olvasd el a honlapjukon, mi a helyzet, mik a szabályok, tisztán és érthetően le vannak írva. Tulajdonképpen ott kellett volna eredetileg is keresni a megoldást.

22N

2010. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!