Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme szünetet tartani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Párom azt kéri,hogy tartsunk szünetet,hogy át tudja gondolni a kettőnk kapcsolatát. Egyesek szerint ez még nem a vég,és igenis van akinek erre van szüksége,néhányak szerint pedig felesleges,ennek úgyis szakítás szokott lenni a vége. Én pedig nem tudom mit gondoljak erről. Szerintetek?


25/N


2011. máj. 11. 12:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
szerintem is a végét jelenti
2011. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is a végét jelenti. Csak még nem meri kimondani.
2011. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
bocsi:S de ez a vég. nekem is azt mondta a "párom' h legyen szünet, nem nagyon akartam de bele egyeztem. másnap más csajjal volt ;) szóval :S
2011. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
tapasztalatom szerint aki szünetet kér az csak időt akar nyerni,nem meri még kimondani a szakítást. a szünetnek szerintem akkor van értelme ha hosszabb időre szól és addig mindenki éli az életét.(azaz szakítanak és ha esetleg úgy alakul akkor később folytatják) mert ha az egyik szünetet kér, addig a másik esetleg hamis illúzióban élhet közben meg a szünetet kérő már továbblépett.
2011. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt olyan kapcsolatom ahol a fiú szünetet kért.Ő maga kért meg h. ne pasizzak mert ez nem szakítás, erre ő már aznap este becsajozott.Szóval elgondolkodtató.Néha én is úgy érzem kellen egy kis szünet, h. érezzem hiányzik a másik és nem csak megszokás miatt vagyok vele.De sokan nem mennek vissza apárjukhoz.Szerintem ne szünet legyen hanem inkább kevesebbet találkozzatok.
2011. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A szünet nem old meg semmit. Csak elodázza a problémák megoldását. Ha baj van a kapcsolattal, akkor a legkevésbé értelmes dolog egy időre szőnyeg alá söpörni, feltöltődni energiával, megbeszélés hiányában ugyanúgy folytatni mindent, ami ugyanoda vezet, csak éppen kicsit később, hiszen kipihent elme többet elvisel.

Ha már nem biztos benne, hogy veled akar lenni, akkor meglenne nélküled is. Olyan férfival legyél, aki tudja, hogy téged akar..

Véleményem szerint ha egy kapcsolatot újra kell gondolni, akkor annak már vége van, a szünet pedig arra való, hogy ezt felismerje az ember és leküzdje a megszokást, ami a másikhoz láncolja. Én nem nagyon tudok elképzelni olyan helyzetet, mikor ez jó hatással lenne a két félre, ilyen problémák esetén esetleg az "üljünk le, beszéljük meg" működhet, de az is igen csekély százalékban.

A másikhoz való hozzáállás, az elvárások és hasonlók bennünk laknak, nem tudjuk megváltoztatni őket, hiába minden jó szándék.

2011. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Párom is egyszer szünetet kért, hogy gondolkodjon. Kb 2 hónap volt, úgy se veled se nélküled. Mondjuk nagyon rám fért, mert már egy igazi házisárkány lettem 3 év járás után.Végig szenvedtem a szünetet, és harcoltam érte hogy visszakapjam. Közben ő is átértékelte a dolgokat.Rájöttem hogy viselkedtem.Azóta már együtt élünk, tervezzük az esküvőt,és 6 éve együtt.Azóta semmi komolyabb cirkusz nem volt köztünk.

Szóval gondold át hogy mi lehet az oka hogy szünetet akar.Hogy viselkedsz vele, ő milyen veled. A szünet után mindig arra törekszem hogy olyan maradjak mint amilyennek megismert, és beleszeretett.Ne váljak követelőző sárkánnyá.

2011. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is az a fajta vagyok, aki ezt nem igazán tudja megérteni... Én eleve úgy megyek bele a kapcsolatba, hogy holtodiglan. Persze ha nagyon nem tudunk együtt élni, és kiderül, hogy teljesen mások vagyunk, idegesítjük egymást, akkor szakítsunk, jobb úgy. De ennek megállapításához nem kell szünet... Szünet nélkül is ki tudom mondani, hogy elegem van.

A szünet arra jó, hogy lehiggadjon az ember, lenyelje a sérelmeket, majd tiszta lap címszóval mehet az újrakezdés. De hiába, úgyis ugyanazok a hibák fognak előjönni.

Ezek kiküszöbölésre nem szünet a megoldás, hanem alkalmazkodás és kompromisszumképesség. Vagyi stöbb megértés, de semmiképpen sem az, hogy valaki teljesen megváltozzon a másik kedvéért.

Nem támogatom a szünetet.


Van aki igen. Azt mondja, hogy akkor jön rá, hogy mennyire hiányzik a másik.

Csak az a baj, hogy én is belementem már ilyenbe, és elhittem a hiányzás dumát, nem haragudtam, aztán ugye újra jöttek a régi viták.... Passz.

2011. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Abban biztos vagyok,hogy nem a csajozás miatt kér szünetet,meg nem is az a csajozós fajta. Több éve vagyunk már együtt,de a velem töltött idő alatt soha még csak rá sem nézett "úgy" más nőkre.
2011. máj. 11. 12:15
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Helyzetfüggő. Nekem is volt ilyen helyzetben részem és tényleg szünet volt, ma már a férjem.

Mondjuk ott az volt a szitu, hogy frissen vált akkor és még nem találta a helyét. Átverni nem akart, így szünetet kért.

Pár hónapig nem beszéltünk, aztán magától jelentkezett, hogy most már összeszedte magát, folytassuk.


De mivel helyzetfüggő, az előttem vázolt lehetőség is fennáll.

2011. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!