Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme kutyát tartani,...

Van értelme kutyát tartani, ha ÚGYIS meghal, és NAGYON hiányzik?

Figyelt kérdés

Annyira szomorú vagyok. Tudtam, hogy egyszer eljön ez a nap, de már 2 hete amióta meghalt nem volt jó kedvem. Próbálnak vigasztalni m,ások, de egyszerűen úgy érzem, már nincs semmi olyan dolog a világon amiért jó kedvemnek kellene lennie.

Én neveltem fel kölyök korától 14 évet élt. Annyira szerettem, mindennap, bármi bajom volt, elég volt ha oda jött, máris jól éreztem magam, és minden bajom elfeledtem.

Akárhova nézek a lakásba az jut eszembe, hogy ott szeretett feküdni, ott szokott játszani. Szinte folyton őt látom, mintha ott lenne, de még sincs

Amikor nagy a csönd, hallom, hogy megy a parkettán kopog a körme. Pedig nincs itt senki... :'(

Azt mondták mások, törődjek bele, mert a barátok, családtagok is meghalnak majd.

Tudom, de akkor is...

Most, hogy nincs, most jöttem rá, mennyire fontos volt számomra.


Komolyan, mikor ellopták a kocsimat, akkor nem, éreztem magam annyira rosszul...


És folyton úgy érzem ebben a 14 éven át SEM töltöttem vele elég időt)pedig de, de nem így érzem)


Azt mondták mások, lehet jobb lenne egy másik kutyát beszerezni, hogy azzal foglalkozzak, de úgy érzem megint csak ez lenne egy idő után, mint most.


Szerintetek van értelme kutyát tartani, ha megint ez lesz 10-15 év múlva?


2011. júl. 17. 19:08
1 2 3
 1/28 skarma ***** válasza:
100%

Még idő kell neked, érthető ha szomorú vagy. Kutya nélkül lehet élni, de minek? Attól még hogy minden dal véget ér, még élvezhetjük a zenét.

Még nem most, de később egy új kutyát ugyanúgy meg tudsz majd szeretni. Javaslom, menj el egy menhelyre, nézd meg, milyen szánandóak a ketrecükben a kis elhagyott állatok és rájössz, hogy melletted milyen szép élete volt a kutyádnak, olyan, amit megérdemelt.

2011. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neki és neked is jó volt ez a 14 év.
2011. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Van. Én is átestem már párszor ezen, és bármily kegyetlen is ezt mondani, egy aranyos kölyökkutya hamar feledtetni tudja a nagy fájdalmat. Elfelejteni sosem fogom az előző kutyáimat, de ha most nem lenne kutyám, biztos, hogy zokogva gondolnék rájuk vissza.
2011. júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Jaj! Ne gondolj egy másik kutya halálára, pl. na mikor hal meg? ; ma?. <-- EZEKET felejtsd el!

10-15 év az hosszú idő, és egyébként a kistestű kutyák tovább élnek, mint a nagyok. Élvezd a vele töltött időt, minden nap egy ajándék, örülj, h él, egészséges (?) és ne a halálára gondolj! A szüleid sem a halálodra gondolnak :)

És szerintem is jó lenne egy másikat beszerezned, vmi hozzá hasonlót :)

2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
100%
Az én kutyám 10 éves, ovis korom óta velem van. Imádom, és most beteg, aggódom érte, mert nagytestű kutya és elég idős... Szerintem még várj az új kutyával, míg valamennyire túl teszed már magad a halálán. A kiskutya megérzi a gyászt, a bánatot és nagy eséllyel nem lesz egy vidám természetű állat. De azt gondolom, hogy tarts még kutyát, mert igaz a mondás, hogy a kutya az ember legjobb barátja. Gondolj arra, hogy a kutyusodnak szép élete volt, és valahonnan lát téged. Idővel biztos könnyebb lesz.
2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 son of satan válasza:
100%
Ez egy nagyon jó kérdés. Az állat eggyé válik a gazdájával, elvesztése nagy fájdalommal jár. Tudom, mert nekem is volt már két ilyen esetem is. De mindig rászánom magam hogy legyen egy újabb, mert azok az évek amit együtt tölt velük az ember, valamelyest kárpótolni tudja az elvesztés fájdalmát. És igen, azt mondom hogy ugyanúgy tud fájni egy kedvencünk elvesztése mint egy embertársunké. A kocsi szerintem is jelentéktelen, az csak egy tárgy, amit az ember úgyis lecserél 3 évente. Legalábbis én.
2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, most valóban nehéz neked. Ahol a kutya szinte családtag és főleg jóbarát, elvesztése szinte ugyanolyan fájdaldalmas, mintha családtagunk ment volna el.


Egyelőre ne siettesd, hogy másik legyen helyette.

De minden olyan tárgyát, ami rá emlékeztet, takarítsd el a lakásból, ill. szem elől. (edényei, játékai, párnái vagy pokrócai). A kutyus házát is takarítsd ki, hadd járja át a tiszta levegő.


Eljön a nap, amikor már azt kezded érezni, hogy (bár a régit sohasem felejted), de készen állsz arra, hogy másikat fogadj magadhoz.


Persze, hogy van értelme, másikat hoznod. Különösen, ha menhelyről viszed haza!!! Akkor biztosan érezni fogod az értelmét!

2011. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Igen, nincs értelme egy kocsihoz hasonlítani egy élőlényt.

Mert amikor ismerősöm kutyája meghalt 1 nap múlva szerzett egy másik kutyát, de amikor ellopták a kocsiját hetekig ezen mérgelődött, hogy milyen szerencsétlen.

Én meg úgy gondolom a kocsi lehet, hogy 500x többe kerül mint a kutya, de akkor is egy kocsit lehet pótolni, de egy életet, egy egyéniséget SOHA!

2011. júl. 17. 19:24
 9/28 anonim ***** válasza:
sajnálom „A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” ne legyél szomorú hisz felneveltél és vigyáztál rá etetted itattad sokat foglalkoztál vele kihoztad a maximumot belöle ha ennyire hiányzik az csak azt jelentheti hogy nagyon nagyon szeretted és ö is téged ,de az élet megy tovább , van értelme hidd el :)
2011. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%
megértelek. de 14 év az nem rossz kor. gondolj bele, h nálad mindig jó helye volt, te nevelted fel és törődtél vele. ezek után biztos hálás lenne neked. :) és igen, van értelme. nem véletlenül mondják, h "aki nem tapasztalja meg milyen érzés szeretni egy állatot, lelke egy része még mélyen alszik." ha majd egy kicsit könnyebb lesz, és feldolgoztad ezt az egészet, akkor vegyél csak új kutyát. közben pedig sose gondolj arra, h "lehet már ma meghal!" NEM szabad! élvezd ki, amíg veled van. legyél vele, szeresd. aztán ha elpusztul, nyugodt lehet szíved, mert te mindent megtettél. :)
2011. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!