Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Chf alapú lakáshitelünk van....

Chf alapú lakáshitelünk van. Felvettünk 9 mót, és a végén 25 mó-t, vagy többet fizetünk vissza! Van-e valami lehetőség arra, hogy ne kelljen ennyivel többet visszafizetni? Estleg lakáskasszát ha kötnénk plusszba hozzá?

Figyelt kérdés
Nagyon várom az ötleteket, mert sajnos már az eladáson gondolkodunk!
2011. febr. 19. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hidd el, te nem érted!


Leírom mégegyszer:

"Az ingyen alatt meg azt kell érteni, hogy olcsón. Ha olcsóbban tudsz pénzt felvenni, mint ahogyan a jelenlegi szerződésed feltételei ezt biztosítják, akkor tessék azt felvenni, és kifizetni ezt a hitelt. "


Először is nem 9m forintot vettél fel, hanem akármennyi CHF-et! Először ezt próbáld megemészteni! Kérlek, komolyan ne lépj addig tovább, amíg ezt nem érted!


Ma még nem érted meg, hogy értékes CHF-et költöttél értéktelenedő (házra és) forintra! Példaképpen: adjál nekem 45000CHF-nyi csúcskategóriás intel processzort, én meg vállalom, hogy 20 év múlva visszaadom neked ezeket a procikat, plusz még 2x ennyi ugyanilyet! Szerinted ez rendben lenne? Mert szerinem INGYEN kaptam akkor ma a 45000CHF-et! Ha akarod, adj! Na ugyanígy vagy te az elértéktelenedő forintjaiddal. Azzal akarod visszafizetni az értékes felvett CHF kölcsönt! Naná, hogy többet kell visszaadnod!


"Nem azzal van bajom, hogy többet kell visszafizetni, hanem azzal, hogy a háromszorosát!!!"

Nézd, az, hogy az eredeti összegnek nominálisan hányszorosát fizeted vissza, az a kamat, futamidő és árfolyam kérdése. És hidd el, az általad választott feltételekkel ez úgy jön ki, hogy a végén a háromszorosa lett. Azon gondolkodjál, hogy mit szeretnél, és mit tudsz csökkenteni a fenti komponensek közül!


Lehetőségeid:


1; csökkentsd a kamatot. Tudod? Nos, ha tudod, váltsd ki ezt a hitelt olcsóbb kamatozásúval!


2; csökkented a futamidőt. Tudod? Vállalj magasabb törlesztőt, nyilván ez ezzel jár!


3; csökkentsd az árfolyamkockázatot. Nos, ezzel nagyrészt elkéstél, de ha már egyszer devizaspekulációba fogtál, van három lehetőséged:

a; átváltasz forinthitelre, hogy további kockázatokat ne kelljen vállalnod, vagyis nehogy 25 helyett mondjuk 40milliót kelljen végül visszafizetned.

b; átváltasz egy olyan devizahitelre, amivel szemben várod a forint erősödését.

c; nem csinálsz semmit és várod a CHF gyengülését.


Ezek közül választhatsz. NINCS más megoldásod.


"Ha figyeltél volna a kérdés kiírására, akkor felfogtad volna, hogy ötleteket várnék, nem kioktatást!!!"


Ha figyeltél volna a válaszokra, ezeket már mind leírtam. És ha reálisan gondolkoznál, akkor ezeket ötletnek, és nem kioktatásnak vennéd.


Ha szerinted tehát 3x-osát visszafizetni a hitelnek szabad rablás, akkor csináljuk meg a fent általam javasolt tranzakciót, és rabolj ki engem szabadon!


Mégegyszer, hátha tudatosodik benned, hogy még mindig egy olcsó hiteled van!


"Ha olcsóbban tudsz pénzt felvenni, mint ahogyan a jelenlegi szerződésed feltételei ezt biztosítják, akkor tessék azt felvenni, és kifizetni ezt a hitelt. "


Tudsz olcsóbb hitelt? Tudsz?!? Akkor ne nyavajogj itt kioktatásról, hanem válts! Tessék, itt az ötlet! Ha nem tudsz, akkor meg azért ne sírj, hiszen a lehető legkedvezőbb hiteled van!

2011. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem kaptam választ arra, hogy a lakáskassza hogy jönne képbe, de baromira érdekel, mert ezek szerint pénz szűkében nem állsz.

Legalább azt írd le, ha vitázni nem akarsz, köszi.

2011. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 A kérdező kommentje:
8:47-es, szar lehet neked, hogy mások "nyomorának" Örülsz!!! Jó szórakozást hozzá!!!
2011. febr. 22. 17:48
 34/77 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, esteleg még egy lakáskasszát be tudnánk vállani, hogy mégsem kelljen ennyi pénzt visszafizetni! Mint lehetőségre lettem volna kíváncsi, de sajnos még nem tudtam bemenni a bankba!
2011. febr. 22. 17:50
 35/77 anonim ***** válasza:

"8:47-es, szar lehet neked, hogy mások "nyomorának" Örülsz!!!"


Ezt a


"nem örülök én senki nyomorának"


tartalmú sorból olvastad ki? Gratulálok! Így tényleg nem várhatom, hogy egy hitelszerződést megérts...

2011. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 A kérdező kommentje:
Hát én is csak gratulálni tudok neked!!! Szeretném, he mellőznéd a válaszadást!!!
2011. febr. 23. 20:50
 37/77 anonim ***** válasza:

"Hát én is csak gratulálni tudok neked!!!"

Köszönöm, de végülis mihez?

2011. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
Szóval kedves kérdező, remélem nyugodtan alszol az elkövetkezendő 15-20 évben. Nagyon okos 65%-os 8.47-es válaszadónk megmagyarázta,hogy te végül is egy állati jó kis hitelbe ugrottál bele,ami rettentő kedvező.Csak azt nem értem még mindig,hogy KINEK KEDVEZ ??
2011. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:

"KINEK KEDVEZ ??"

Érdekes kérdés, általában mindkét aláíró félnek. Ha mégsem, akkor valaki nyilván elszámolta magát. Ha így volt, akkor bármikor adott a lehetőség, hogy a hitelt kiváltsuk egy kedvezőbbel. Annyival tehát kiegészíteném a fentieket - hiszen úgy látszik, szándékom ellenére mégsem sikerült tökéletesen átadni az üzenetet - nem azt írtam, hogy "rettentő kedvező" a hitel, hanem hogy "a lehető legkedvezőbb". Magyarán nincs jobb. Vagy van?

2011. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A 65%-os olyan kimerítő választ adott, amilyet valószínű, hogy a banknál nem kaptál, amikor az a qrva hitelt aláírtad.Én a TE helyedben is köszönöm Neki.Legalább még jobban megerősített az eddigi hozzáállásomban, hogy bank közelébe csak akkor megyek, ha beteszek pénzt, majd esetleg abból ki, hitelért semmi képen.

Ezennel, a szép mentalitásodat nem kívánom minősíteni.

2011. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!