Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Chf alapú lakáshitelünk van....

Chf alapú lakáshitelünk van. Felvettünk 9 mót, és a végén 25 mó-t, vagy többet fizetünk vissza! Van-e valami lehetőség arra, hogy ne kelljen ennyivel többet visszafizetni? Estleg lakáskasszát ha kötnénk plusszba hozzá?

Figyelt kérdés
Nagyon várom az ötleteket, mert sajnos már az eladáson gondolkodunk!
2011. febr. 19. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:

Szó sem volt testi kényszerről kedves 9.15-ös.

Mindezek ellenére,alaposabb,szigorúbb hitel birálatnak kellett volna érvényben lenni.És olyan embereknek nem adni,akiknek a munkahelyükön kivül más biztositék nem volt,sőt némelyik hitelnél még az sem.Elárulom,hogy sok országban ez régen is igy volt,és van is.Többek közt még a gazdag Svájcban is.Kőkemény feltételek mellett adnak jelzálog hiteleket,és a munkahely csak alapfeltétel.Talán ha ezt alkalmazták volna itthon is,most nem lenne ennyi probléma.

2011. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:

Jó, akkor megint lyukadjunk ki oda, hogy a bank a hibás.

Nehogy vállald már a felelősséget a TE felelőtlen döntéseid sorozata miatt.Felelőtlen emberek vagytok, és ezt nem tudjátok belátni, és ezért sajnálni sem lehet titeket.Mindenkit lehurrogtok, akinek nincsen hitele, az biztos bűnöző, vagy élősködő, pedig csak egy normálisan gondolkodó, olyan amilyenek ti már nem lesztek, mert ebből a csapdából már nem tudtok szabadulni, sajnos.

Én nem ítélkezem, csak sajnálkozom...

2011. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:

"Talán ha ezt alkalmazták volna itthon is,most nem lenne ennyi probléma."


Te arról beszélsz, hogyan lehetne a banknak jobb helyzete! A bankok itt nagyobb kockázatot vállaltak, mint svájcban. Na és? Nem a bankok sírnak itt, ha jól látom! Azért mert adnak, még nem kötelező felvenni!

2011. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kettőnek,habár nem nekem irták.

"Nem a bankok sirnak itt,ha jól látom"

-de,rosszul látod,mert egyenlőre ba@tják a "korrekt"szerződéseiket,ugyanis fizetni nem tudokat nem rakhatják ki.Igy nem tudják lehúzni a lakásaikat jóval áron alul,majd emeltebb áron értékesiteni.

"Felelőtlen emberek vagytok,és ezt nem tudjátok belátni"

-igen,felelőtlen emberek vagyunk.A családjainknak fedelet tettünk a feje fölé,hogy ne a nagyinál,rokonoknál,albérletekben keljen lakni.

"Mindenkit lehurrogtok, akinek nincs hitele"

-Nem ebben tévedésben vagy.Csak azokat,akik azt akarják elhitetni a világgal,hogy huszonévesen,munkából és "gyüjtögetésből"komplett házakat épitettek.Aztán amikor ezt senki sem hiszi el,(mert mi is ebben az országban élünk)felvannak háborodva.Gyüjtögetésből,spórolgatásból,nem lehet épitkezni,vagy lakást vásárolni,ezt hagyjuk már.

2011. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:

Hát "gyüjtikéből"meg a "sporikából"nem igazán.

Az a család aki nem kényszerül rá,hogy hitelre lakást vegyen,vagy hitelből épitkezzen,netán felújitásra vegyen fel kölcsönt,és mellényzsebből kiránt 12-18 millió forintot ott akkor van -egy gazdag férj,vagy feleség

-gazdag mama vagy papa

-lottó ötös

-kiemelt fizetés (igazg,orvos,ügyv)

-menő vállalkozás,ahol a melósok

a belüket dolgozzák,ki minimál

bérért,ügyes könyveléssel...

Igy igen.Igy feltételezem,nincs szükség hitelre,mert minek is kéne?De sajnos ezen feltételek,nagyon kevés embernek adatik meg,igy marad a meggondolatlan hitel.

2011. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:

"Igy nem tudják lehúzni a lakásaikat jóval áron alul,majd emeltebb áron értékesiteni. "


:D LOL most ez komoly? Tehát szerinted a bank nyer az árverezésen? Ááá, fogalmad sincs az ügymenetről, kár beléd a szó!


"A családjainknak fedelet tettünk a feje fölé,hogy ne a nagyinál,rokonoknál,albérletekben keljen lakni. "


A családjaitoknál a nagyinál stb. is lenne fedél a feje fölött...


"Gyüjtögetésből,spórolgatásból,nem lehet épitkezni,vagy lakást vásárolni,ezt hagyjuk már."

De lehet. Persze megértem, ha ez nem fér bele az általad elképzelt és élt(!) világképbe...


A "hogyan lehetséges" listát pedig tessék kiegészíteni:

- nem kiemelt jövedelem, de átlag alatti költekezés és életszínvonal...

- vállalkozás, ahol nem alkalmazottak, hanem a tulajdonos dolgozza ki a belét


Így is lehetséges, nekem pl. így sikerült. Az mondjuk igaz, hogy aki a "miért nem"-eket keresi, az sosem fogja megtalálni a módját. Sajnálom.


De hogy mennyire nem lehetetlen.. Tanult fiatal pár, félrerak a keresetéből havi 100-100ezret 10 éven át, amíg szülőknél laknak. Mellette másodállásból és vállalkozásból még eltesznek legalább ennyit. A belüket kidolgozzák, szó szerint. Ez havi 400e, 5 év alatt cirka 25millió. Ha nincs másodállás és vállalkozás, akkor 10 év. 28-33 éves korukra megvan a saját ház hitel nélkül.


Ez tűnik olyan nagyon lehetetlennek?!?


Hát, az biztos, hogy a fentebb sírók nem ugyanígy töltötték az első fiatal-felnőtt éveiket.. Elköltötték a fizetésüket az utolsó fillérig, mert ők már aztán nem bírják a szülőknél, és mivel a főállásból pont jól meg lehetett élni, még új autó törlesztésre is futotta, eszükbe sem jutott, hogy bulizás, utazás, nyaralás helyett másodállással, spórolással, vállalkozással nyomorgassák magukat. Én megértem, tényleg. Csak ezt a kesergést ne kellene hallgatni utána! Én sem keseregtem az első nyomorgós időszak alatt... Tudtam, hogy ez az ára a későbbi jólétnek. Most a hitelesek se keseregjenek, tudják, hogy ez az ára az eddigi jólétnek!

2011. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:

"igy marad a meggondolatlan hitel."


Ahham, és a meggondolt hitel. Csak ahhoz gondolkozni kellene. Mondjuk az önerőt illetően. Meg az árfolyamkockázatot illetően.

2011. febr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 A kérdező kommentje:
Te nagyon tökéletes!!! Diplomával keresek 100.000 Ft-ot, ha nem ennék. és semmire nem költenék semmire, akkor tudnék félretenni 100.000 FT-ot, de akkor ÉHENHALNÉK!!! Nem mindenki tud Pesten munkát vállani! Olyan jó, hogy sok ilyen okos ember van közöttünk, mint TE!!!
2011. febr. 27. 11:29
 59/77 anonim ***** válasza:
Látod, erről beszélek. Csak a "hogyan nem"-et látod... Én meg a te esetedben nem tudom megmondani a hogyant, mert nem ismerlek. Nem tudom, van-e lehetőséged kevesebbet költeni, van-e lehetőséged többet keresni. Szerintem amúgy mindkettőre lenne lehetőséged, csak kényelmesebb vagy annál. Mi sem dolgoztunk Pesten, de gondolom ez nem érdekel... Úgyis találsz majd más kifogást... Természetesen az sem érdekel. Egy célom van, megmutatni neked, hogy a te hibád a helyzet, amibe kerültél és nem másé! Azt meg már te fogod megmutatni magadnak, hogy az is a te hibád, ha a helyzeted nem javul, hanem tovább romlik. Mission accomplished.
2011. febr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 A kérdező kommentje:
Te nagyon sötét,.... Inkább nem írom le, hogy mit gondolok rólad, mert annyit sem érsz! Ha lenne egy kis eszed, akkor emlékeznél, hogy mi volt a kiírt kérdés! Nem azt írtam, hogy nem tudom,fizetni, hanem lehetséget és ötleteket kerestem arra, hogy ne kelljen a kedves, drága banknak annyi KAMATOT és MINDENFÉLE PLUSSZ KÖLTSÉGET visszafizetni, amit persze teljesen jogosan követel!!!! Nagyon megköszönném, ha megtartanád végre a véleményed magadnak, mert már egyszer kértelek, de ezek szerint nem sikerült felfognod!!!!
2011. febr. 27. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!