Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házvásárlásnál mikor kell az...

Házvásárlásnál mikor kell az eladónak az önerőt odaadni?

Figyelt kérdés

Most állok házvásárlás előtt, és az a problémám, hogy ugye kell a 25% önerő hozzá, ez eddig oké is, de ezt mikor adom oda az eladónak? A hitelfelvétel előtt vagy közbe vagy miután megkaptam a hitelt? Az önerő is önkormányzati támogatásból lesz nekünk, és addig nem is akarom a hitelkérelmet elindítani mert még lehet, hogy nem is kapunk.

Köszönöm előre is a válaszokat.


2011. márc. 24. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, az önerőt folyósítás előtt kell elutalni. Utalhatod akkor, amikor már engedélyezve van a hiteled.


Felhívnám a figyelmed arra, hogy vannak bankok, ahol elengedik a kezdeti díjakat, illetve van ahol van lehetőség arra, hogy még az adásvételi szerződés megkötése előtt elbírálják a hiteled.


Érdemes lehet hiteltanácsadó segítségét kérned. Vannak akik díjmentesen dolgoznak, több bankra kalkulálnak az ügyfeleknek, intézik a földhivatali jelzálogbejegyzést és úgy intézik a hitelt, hogy az ügyfélnek csak szerződnie kelljen bemennie a bankba.

2011. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Megpróbálok itt a környéken keresni egy tanácsadót persze ha lehet ingyen, mert olyan sok más költség van ilyenkor. Mondjuk már leszűkítettem 2 bankra, a budapest és erste-re.

2011. márc. 25. 06:18
 3/6 anonim ***** válasza:

az első hozzászólást én írtam. Hiteltanácsadó vagyok, de az oldal szabályai szerint nem hívhatom fel a figyelmed arra, hogy írj privát üzenetet nekem, de az utánam következő hozzászóló "reklámja" akár rólam is szólhatna. :))


Az önkormányzati támogatás csak akkor fogadható el támogatásnak, ha vissza nem térítendő támogatás és nem jegyeznek be zálogjogot az adott összegre. Ugyanis a jogszabály, mely az ingatlan leterheltségét szabályozza úgy szól, hogy 75%nál jobban nem lehet megterhelni az ingatlant. Tehát ha az önkormányzat is ráterhel 25%ot, Te felveszel 75%nyi hitelt, akkor az már 100%ban terhelt ingatlan...

2011. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igazából ez a támogatás nem is támogatás vagy én már nem tudom :) Mert úgy van, hogy a párom már 7 éves kora óta ebbe az önkormányzati lakásba lakik, határozatlan időre szóló szerződéssel. És egyszer el akartuk cserélni mert már kicsi nekünk, és akkor mondták, hogy ne cseréljük el, mert ha egyszer kiköltözik, az önkormányzat ad pénzt, csak hogy menjen el innen.
2011. márc. 25. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

és ezt a pénzt nem jegyzik be sehova? akkor jó lesz önerőnek!

Voltál már bankoknál érdeklődni? Volt olyan, ami szimpi?

Lakást egyébként Bp-en vagy vidéken néztek?

Nem szeretnél kalkulációt több bank ajánlatából?

2011. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem jegyzik be sehova szerintem, de azért megkérdezem inkább. Vidéken szeretnénk heves megyébe egy faluba családi házat, én nagyon nem szeretem a lakásokat :)

Nézegettem, meg voltam is bankokba, és leginkább a budapest bank és az erste volt meggyőző. Mind2nél van olyan ami kicsit jobb mint a másik, meg néhol van még kis homály is, azután is utána kell járni még.

A kamat, meg thm mindkettőnél nagyjából egyforma, a bp-nél mégis kicsivel több lenne a törlesztő(1500-2000 Ft), de ott nincs hitelfolyosítási díj, az ersténél ott van, de ott is azt mondták, hogy ha minden hónapba teljesítek 2 átutalási megbízást akkor elengedik, de most ezt is meddig nézik vajon a hitel lejártáig vajon.

Meg a városba 2 erste fiók van, az egyiknél azt mondták, hogy azon a településen nem adnak hitelt, a másiknál azt mondták adnak.

Meg a vagyonbiztosítással is megleptek, nem tudtam, hogy az is kötelező már.

2011. márc. 26. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!