Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok panaszt tenni, ha...

Hol tudok panaszt tenni, ha megtévesztettek az áruhitellel kapcsolatban? (Euronics Kft)

Figyelt kérdés

2011. március 05.-én bementünk egy Euronics üzletbe, hogy áruhitelre vegyünk egy tv-t.

Kinéztük egyet 135000 ft volt az ára.

Elmondták, hogy milyen lehetőségek vannak, de mivel van otp-s számlák amire a fizuk érkeznek, ha arra vesszük, akkor -13500 ft-al kevesebbet kell fizetünk és a többit 10 egyenlő kamatmentes részletben fizethetjük.

Oké, örültünk, a bank is elfogadta a kérelmet..stb

Azt mondták majd a bank vonni fogja a részleteket a számláról.

Erre ma június 24.-én jön egy levél a Vöröskő Kft-től (hozzá tartozik az euronics), hogy a bank mégsem fogadta el a hitelkérelmet és 8 napon belül fizessük ki a 123300 ft tartozást vagy esetleg lehetőségünk van 9 egyenlő részletben is kifizetni.


Na most itt nem azon van a hangsúly, hogy nem fizetjük ki, de kérdem én miért kellett erre 3 hónapot várni, és miért fogadta el a rendszer a kérelmet akkor és most miért írják, hogy mégsem?


Ja és arról még nem is beszéltem, hogy ott helyben ki kellett fizetni 12300 ft-ot (1 havi részlet) kp-ben (nem volt lehetséges kártyával fizetni) :/, amiről semmilyen számlát nem kaptunk tehát nincs nyoma sem.

Akkor erre nem figyeltem, így az én véleményem szerint az zsebbe vándorolt, és nem került semmivel sem kevesebbe a tv.

Hiába ecsetelték a 10% kedvezményt.


2011. jún. 24. 11:39
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Még annyi, ha ugyebár nem kaptunk hitelt akkor nincs kedvezmény sem elvileg. Akkor 137000 Ft a teljes összeg és ezt kéne még befizessük.

Ha ebből levonjuk a 12300-at, az 124700.- vagy ezt kéne fizessük.

De ők ugye 123300-at keresnek rajtunk.

Ha az a 12300 amit befizettünk az első részlet volt, akkor miért keresnek rajtunk ugyanannyit?

2011. jún. 24. 23:08
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Az pedig egy elég érdekes szerződés, amelyből a párod nem kapott, de aláírt... Mi az, hogy ezért be kell menni az üzletbe? Amúgy kíváncsi lennék annak a "szerződésnek" a szövegezésére.

Akkor mi alapján kellene fizetni?

Nem igazán értem, hogy nem tűnt fel három hónapig, hogy nem történik semmi?

Lehet, hogy nem kritizálást vársz, de miért nem előbb gondolkodtál? Szerintem is az van a háttérben, hogy a bank nem tudta vonni (vagy mert nem volt megbízása, vagy mert nem volt fedezet vagy egyéb ok miatt), majd három hónap után szerződést bontott.

Az sem "kerek" a történetben, hogy a bank miért három hónap után értesít, hogy elutasították a hitelkérelmet.

Tehát bármit mondasz, én ezt a történetet így nem igazán látom át, sarkallatos pontok hiányoznak belőle, nem tudom, hogy mi alapján hozhattad el a tv-t, ha nem volt engedélyezett hiteled, és ezt még lehetne tovább forszírozni.

Odaadtak egy árut úgy, hogy nem volt kifizetve, és nem volt hozzá hitel? Mert ez pedig az Euronicsról nem tudom elképzelni. Bár nem mondom, hogy lehetetlen, minden megtörténhet...

2011. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%

Idézet az Euronics honlapjáról:

"Ha az igénylést az ügyfél kérésére kifejezetten min. 10% sajáterővel és 250 000 Ft hitelösszeg alatt indítják el, úgy az önerőt az igénylő nevére szóló érvényes bankkártyával kell fizetni és a hitelbírálathoz csupán érvényes személy igazolvány, lakcímkártya és TB- vagy adókártya szükséges."

Érti a fene, hogy mit is akarnak. :D

2011. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

07:52-es


Köszi!

Csak még mindig azt nem értem, ha az első befizetés az önerő volt, akkor miért még mindig az egész összeget kérik?


Fedezet volt/van a számlán és ott azt mondták, hogy ők az OTP-vel szerződésben vannak, nem kell beszedési megbízás, meg semmi.

Meg kellett adni az adatokat, lefénymásolták a személyit..stb, és hétfőn be kellett vinni egy közüzemi számlát.


Komolyan mondom, amit leírtam, ez így történt!

Miért írnék valótlanságot?


Kérdéseim vannak, és ez az oldal ezért van úgy tudom.


Komolyan azt hiszitek, hogy az Euronics odaadott volna egy tv-t 12300 Ft-t befizetéssel, ha nem fogadja el a bank a hitelkérelmet?


Nekem is feltűnt, hogy eddig nem vontak semmit,de én futkossak azért, hogy ugyan miért nem vonjátok már a lóvét? Amúgy meg a bank, ha nem tud valamit levonni és neki meg kell a lóvé, jelentkeznek mindenféle formában, az biztos!


Újra elmondom nekünk nem az a baj, hogy ki kell fizetni, csak ezt az egész ügyintézést nem értem.

Ezért fogok személyesen bemenni és kérni egy másolatot abból amit a férjem ott aláírt.

Megkérem őket, hogy magyarázzák már el ez hogy lehet?

2011. jún. 25. 08:20
 15/33 A kérdező kommentje:

07:49-esnek


Nem a bank küldte a levelet, hogy elutasították, hanem az Eoronics, hogy az áruhitelt a bank VÉGÜL elutasította, így a társaság részére a vételár nem került megfizetésre.

Ennek okán a bankkal kötött hitelszerződés, jogilag mégsem jött létre.

2011. jún. 25. 08:24
 16/33 anonim ***** válasza:
52%

Az biztos, hogy a bolt valahol hibázott, valami gond a banknál is van, de bocsi, nálad is:

Elhozol egy üzletből egy ilyen nagy értékű dolgot, és arra nem figyelsz oda, hogy az elhozatal jogosságát igazoló dokumentum is a kezedben legyen. Nincs a kezedben egy hitelszerződés (= bizonyíték arra, hogy részletre vetted), nincs a kezedben egy számla, egy nyugta (= vagyis nincs kifizetve). Bárki rádfoghatja (jogilag), hogy egyszerűen elloptad a készüléket!

Legalább a kiállított garancia-jegy a kezedben van???

Ha igen, akkor tudod bizonyítani, hogy "csak" adminisztrációs hiba történt valahol, ha még ez sincs, akkor bármi történhet.

2011. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Nincs OPT kedvezmény mert nincs OTP hitel. És az OTP vert át nem a bolt. Az OTP ez minden nap csinálja erről a Euronics nem tehet. Max arról hogy ha beperel rágalmazásért. Neki a bank vissza igazolta a hitelt mert különben nem adták volna oda a TV-t. A összeget is beszámolták amit oda adtál (számolj csak utána), bár az igazolás lehet hogy ott hagytad.
2011. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
65%

Másik ha nem vonják a pénzt, nem örülni kell hanem utána járni! Mert jogosan mondhatják hogy a hitel szerződés nem érvényes.

Amelyik napon vonni akarták volt rajta megfelelő összeg?

2011. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Számlát kaptam a 123300 Ft-ról csak arról a 12300-ról nem!

Szombaton beszéltem velük telefonon (sajnos aki intézte szabadságon van), és azt mondták, hogy az első részlet befizetés biztosan megvan (attól függetlenül, hogy nem kaptam róla papírt), meg hogy a banknál nem lehet tudni mit miért csinál.

Majd azért remélem holnap személyesen részletesebben kifejtik ezt az egészet.


Nem vagyok hülye, azt én is vágom, ha nincs hitel akkor nincs kedvezmény. De akkor sem jó az összeg amit még be kell fizetni.

Alap összeg kedvezmény nélkül 137000 Ft - 12300.- = 124700.-

Ők pedig 123300 Ft-ot kérnek.

Annyit amennyi a számlán is van kedvezménnyel együtt viszont első részlet befizetés nélkül.

2011. jún. 27. 12:02
 20/33 anonim ***** válasza:
Mellesleg megjegyzem hogy az OTP az egyik legköltségesebb bank az ügyfélnek és a legjobban vissza élnek az ügyfelek bizalmával és türelmével. Ezeket az állításokat még bírósági peren is merem vállalni.
2011. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!